Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - Ładowanie

Lukasz - 16 Wrz 2005, 20:46
Temat postu: Ładowanie
Witam,ciagle lekko swiecila mi sie kontrolka ładowania,ale jak sprawdzalem juz jakis czas temu to ladowanie mialem około 14 V. Dzisiaj postanowilem wymienic szczotki razem z tym ajzolem do którego są zamocowane :) koszt 70 zł :( i po zalozeniu zonk :) kontrolka nadal sie swieci i gasnie na wyzszych obrotach,a wczesniej palila sie caly czas,wiec juz jakis postęp :) ) Pomocy,bo sprzet kupuje razem z wzmacholem i subem wiec potrzebuje ładowanie.
bartboro - 16 Wrz 2005, 20:55

a może poprostu ci sie pasek od alternatora ślizga... Mi czasem się śliga zanim gazu nie przycisnę to też się pali kontrolka
jackrzec - 16 Wrz 2005, 20:57

Może i pasek, a może stojan lub wirnik dostały po dupie - wtedy jest gorzej, bo to droższa zabawa! Albo żarówka od kontrolki jest nie taka jak trzeba.
JoeMix - 16 Wrz 2005, 22:47

Widzisz... z jednej strony kontrolka jest podłaczona do +12V a zdugejj do alternatora - jak ten stoi to tam jest 0V i się kontrolka świeci... a jak pracyje to tam jest jakieś inne napięcie i gaśnie... żeby się nie świeciła to bysi być poobydwu stronach idealnie tyle samo, a to nie jest mozłiwe... i praktycznie zawsze się bedzie żażyć... moze nie zawsze ale to jescze nie tragedia, a jak sie żaży to trudno to wytępić...
Leon_SSJ - 16 Wrz 2005, 23:00

mi dzisiaj jak padal deszcze momentami sie zaswiecala i pasek tez piszczal... to nic groznego?
JoeMix - 16 Wrz 2005, 23:06

Nic groznego - ale to syganł ze albo pasek do wymiany, albo do naciągniecia... albo talerze po któych śię ślizga sie już wyślizgały i pasek ma poślizg... a jak jest wilgoć to poiszczy
Leon_SSJ - 16 Wrz 2005, 23:15

aha ale u mnie sie dzieje tak tylko jak jest mocny deszcz
diodalodz - 17 Wrz 2005, 00:06

a jeśli pasek jest ok i dobrze naciągnięty jest to znak częściowego przebicia jednej diody w mostku prostowniczym
robczo - 17 Wrz 2005, 09:21

proponuje jeszcze sprawdzić regulator napięcia, chociaż kiedyś miałem podobny problem tylko ze w kadecie i okazało sie ze poszła dioda
Lukasz - 17 Wrz 2005, 13:04

Tylko ze mi czasem sie leciutko swieci,a czasem mocno :( i jak tu autko sprzedac jak gosciu wlazi do autka a tu ladowanie sie swieci :(
suchy - 18 Wrz 2005, 22:28

nowe szczotki muszą sie dotrzeć :he:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group