Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Elektryczne szyby

counterpart - 5 Paź 2005, 08:31
Temat postu: Elektryczne szyby
Witam

Dzis nawalił mi mechanizm opuszczający szybę od strony pasażera.

Silnik nie reaguje kiedy próbuję ją opóścić, natomiast kiedy wciskam przycisk do góry to z silniczka dobywa się cichutki "bzyczenie" lub coś podobnego do cichego terkotania. Żeby usłyszeć ten dźwięk trzeba się naprawdę wsłuchać. Co mogło się zepsuć ?

Pozdrawiam

Mafios - 5 Paź 2005, 08:34

mogla sie linka rozstrzepic i blokuje caly mechanizm naprawda tego mija sie z celem
Rycho - 5 Paź 2005, 10:35

Może włącznik padł. Sprubuj zamienić z jednym sprawnym. Tylko pamiętaj, żeby ten niesprawny włożyć w miejsce sprawnego bo też działać nie będzie (tzn jeśli sytuacja dotyczy szyby pasażera)
Rycho

Mafios - 5 Paź 2005, 10:39

albo i wlacznik ale one sa rozbieralne i wystarczy koncowki stykow pilniczkiem do paznokci potraktowac i dzialaja jak ta lala ;-)
counterpart - 5 Paź 2005, 16:05

@ Mafios. Na początku też zdawało mi się, że to przełącznik, ale przecież gdyby tak było to nie słyszałbym chyba raczej nic od strony silniczka :he:

Raczej stawiałbym na zepsuty mechanizm... Dlaczego naprawa mija się z celem. Czyżbym musiał zaiwestować w nowy mechanizm? Mam jeszcze pytanko. Czy jest jakiś sposób na to by szyba nie opadła gdy wyjmę ten mechanizm? Podejżewam, że nie zdążę naprawić tego w jeden dzień a nie mam gdzie zostawić auta jeśli musiałbym zostawić opuszczoną szybę.

Dzięki i pozdrawiam

Mafios - 5 Paź 2005, 19:46

no jest stara odwieczna metoda zapozyczona z fiata 126p :) wsadzasz kija pod szybe :)
jak cos mam prawy podosnik za 140zl

bradek37 - 15 Kwi 2014, 21:00

Witaj Mafios
Mam w wyposażeniu standardowym elektryczne szyby, mam problem od strony pasażera czyli z prawej strony, problem jest taki, że szyby podnosi się do połowy lub trochę, potem szyba stoi a silniczek chodzi i jest właśnie takie terkanie, kiedy silniczek już przestanie chodzić do mogę ręką opuścić szybę prawie do końca, a jak nie opuszczam ręką to kiedy zamykam szybę to silniczek chodzi, szyba stoi i dopiero później podnośnik łapie szybę i zamyka, czy to może być zepsuty elektryczny podnośnik wraz z linkami po bokach mocowanym do metalowego stelaża na którym jest szyba, to jest całość w komplecie

[ Dodano: Czw Maj 15, 2014 18:53 ]
Witajcie
bardzo pilnie potrzebuje elektryczny podnośnik do szyby od pasażera do fiesty 3 drzwiowej m3 z 1991


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group