Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - Ogrzewanie i elektronika

Owad - 20 Wrz 2006, 14:17
Temat postu: Ogrzewanie i elektronika
Witam.

Mam nastepujacy problem, nie dziala mi ogrzewanie w kabinie, natomiast wezyki w silniku sa cieple... Co to moze byc - poszedl jakis uklad elektroniczny ? dodam ze mam takze klikatyzacje i dziala bez zarzutu...

Pozdrawiam.
Paweł

Marcin - 20 Wrz 2006, 15:42

W jaki sposób Ci nie działa? grzeje czy nie grzeje? Prawdopodobnie chodzi o elektrozawór, o którym było juz nie raz, wystarczy poszukać...

m.in. tu: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=15065

Owad - 20 Wrz 2006, 21:51

Marcin napisał/a:
W jaki sposób Ci nie działa? grzeje czy nie grzeje? Prawdopodobnie chodzi o elektrozawór, o którym było juz nie raz, wystarczy poszukać...


leci tylko zimne powietrze...

Marcin - 20 Wrz 2006, 21:57

Jak leci zimne czyli elektrozawór cały czas jest zamknięty i prawdopodobnie zaciąś się albo uszczelka sparciała i go przytyka. Wymontuj, rozbierz i sprawdź jak wygląda. Jak coś to wal na PW mam jego zdjęcia rozebranego, bo sam z nim walcze ;)

pozdro!

tomand - 4 Cze 2008, 08:53

Też mam problem z ogrzewaniem w mojej fieście (MK4). Cały czas leci zimne powietrze, niereagując na pokrętło ustawień ogrzewania. Ale wystarczy, że odepnę kostkę doprowadzającą sygnał od elektrozaworu (przy elektrozaworze), albo w układzie sterowania ogrzewaniem i leci ciągle ciepłe powietrze. Zatem diagnoza jest jedna: układ sterowania ogrzewaniem padł, niestety nie bawię się na tyle elektroniką żeby to posprawdzać sam, więc oddałem koledze do "przeglądu" ten układzik sterowania. Jak będę więcej wiedział dopisze co i jak i za ile? :)

ps: w ostateczności na lato będę podłączał sterowanie, na zimę odłączał :rotfl:

awilk - 4 Cze 2008, 16:38

A wiosna i jesienia cie szlak bedzie trafial, przerabialem ogrzewanie :)
tomand - 29 Lip 2008, 12:55

już nie;) naprawione, wymieniłem tranzystor na płytce sterującej ogrzewaniem i mam i zimne i ciepłe i chłodne i letnie powietrze;)
SaintDawid - 2 Sie 2008, 20:04

Ja mam takie pytanko gdyz w fiescie caly czs grzeje no i wlasnie nie wiem czy to ten elektro zawor czy co bo jak krece pokretlem to w cale nie raguje czy moze jakas linka sie urwala od pokretla czy cos jak to sprawdzic i przedewszystkim jak sie dostac za pokretla bardzo prosze o pmoc i zeby to nie bylo skaplikowane bo mechanik ze mnie kiepski z gory dzikuje
Puff - 2 Sie 2008, 20:20

SaintDawid:

1) pisownia, Chryste!

2) pójdź do auta i od strony pasażera, pod konsolą środkową masz taki plastik, w który wchodzi wtyczka - jest on przykręcony jedną śrubą (i jest tam tylko jeden taki, więc nie sposób go przeoczyć) - odłącz kabel i sprawdź czy nie grzeje

3) jeśli efektu nie ma, to wiedz, że temat był wielokrotnie poruszany - radzę skorzystać z narzędzia "szukaj"

Marcin - 2 Sie 2008, 22:50

Pufcio napisał/a:
2) pójdź do auta i od strony pasażera, pod konsolą środkową masz taki plastik, w który wchodzi wtyczka - jest on przykręcony jedną śrubą (i jest tam tylko jeden taki, więc nie sposób go przeoczyć) - odłącz kabel i sprawdź czy nie grzeje

a co ma piernik do wiatraka? jemu chodzi o grzanie a nie o prace wentylatora :fox:

SaintDawid <szukaj> a poza tym kilka postów wyżej masz podanego linka do jednego z tematów.

Puff - 2 Sie 2008, 23:56

Marcin napisał/a:
a co ma piernik do wiatraka? jemu chodzi o grzanie a nie o prace wentylatora :fox:


Chyba nie złapałeś - nie mówię o wiatraku, a o kostce regulatora temperatury :)

Marcin - 3 Sie 2008, 11:27

jeśli chodzi Ci o kostkę od panelu to jak ją odłączysz to będzie grzało więc to nie wyjście ani sprawdzenie co jest nie tak, albo pada tranzystor sterujący albo elektrozawór.
Puff - 3 Sie 2008, 11:38

Marcin napisał/a:
jeśli chodzi Ci o kostkę od panelu to jak ją odłączysz to będzie grzało więc to nie wyjście ani sprawdzenie co jest nie tak, albo pada tranzystor sterujący albo elektrozawór.

Oj... mój błąd :/ Sądziłem, że po odłączeniu będzie ziębić...

W każdym razie wymiana tejże kosteczki u mnie pomogła - roboty z wymianą tego jest na minutę, a cena części w serwisie to 50zł.
Nowy elektrozawór pewnie jest droższy... :)

SaintDawid - 3 Sie 2008, 16:05

Wlasnie ze szukalem zanimm napisalem cokolwiek.
Ale dobra sprobuje jeszcze raz cos poszukac Dzieki


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group