Forum FiestaKlubPolska -

Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa - Mocowanie wewnętrznych nadkoli z tyłu

Piter - 4 Lis 2006, 10:07
Temat postu: Mocowanie wewnętrznych nadkoli z tyłu
Cześć.
Jutro chcę kupić tylnie nadkola.
Jak je zamocować i zabezpieczyc?

bash - 5 Lis 2006, 17:12

ja kupiłem sobie krótkie wkręty samogwintujące ocynkowane i trzymają już 2 lata - patrz gdzie wkręcasz
Darekmk3 - 5 Lis 2006, 20:50

no a ja na nitach przyłowaliłem to :D - cenna uwaga basha patrz gdzie wkrecasz hehe

przed zalozeniem jeszcze wysmarowalem jakas konserwacja ale nie pamietam jaka bo bylo to z 2 lata temu ..
pozdro :-)

Piter - 5 Lis 2006, 22:41

Cytat:
- patrz gdzie wkręcasz

A na co mam konkretnie uważać?
I w których miejscach łapać wkrętami?
Jakie duże?

bash - 6 Lis 2006, 15:54

krótkie samowkręcające (takie z krótkim odcinkiem nibywiertła na końcu) - bodajże 25 mm długości, ocynk
Mówie abyś patrzył gdzie wkręcasz, bo jak wkręcisz za wysoko i zbyt długie to wyjdą ci w bagażniku - na pewno z 2 wkręty na wysokości podłużnicy - w sumie mam około 5 punktów mocujących - trzeba samemu spojrzeć i pomyśleć

Darekmk3 - 6 Lis 2006, 19:17

bash napisał/a:

Mówie abyś patrzył gdzie wkręcasz, bo jak wkręcisz za wysoko i zbyt długie to wyjdą ci w bagażniku -

no dokladnie mialem to samo na mysli ;)

Kolin - 7 Lis 2006, 14:33

Ja dzis zakładałem nadkola plastikowe na tył... i moge powiedziec ze jestem dumny z siebie bardzo ladnie i przyjemnie mi sie przy tym pracowalo wiec najpierw zrobilem:
-oczyscilem nadkola z piasku itp
-zakonserwowalem
-na wkrety przymocowalem nadkola wszystko ladnie spasowalo bez problemowo:)

Piter - 7 Lis 2006, 19:26

Czym konkretnie konserwowałeś i jak?
Kolin - 12 Lis 2006, 12:20

Nazwa srodka do konserwacji podwozi BOLL taki zwykly zaden tam rewelka nakladasz na pedzel i smarujesz jak narazie wszytko jest ladnie i super:) wiec takze polecam
jarek76 - 24 Cze 2007, 17:17

Witam, nie chce zaczynać nowego tematu więc sie podepne z pytaniem, a mianowicie, chcę zamontowac z tyłu plastikowe nadkola i zastanawiam sie czy to wygłuszenie które sie tam znajduje oryginalnie mam wyrzucić, czy da się zamontować na to ? Kolin, ty to zostawiłeś jak zakładałeś? Pozdro.
marcus_87 - 24 Cze 2007, 17:30

co ty chcesz nadkola od srodka montowac? :lol:
jarek76 - 24 Cze 2007, 17:52

marcus_87 napisał/a:
co ty chcesz nadkola od srodka montowac? :lol:


Nie :) Chodzi mi o to że za miast plastikowych nadkoli z tyłu oryginalnie są montowane nadkola z czegoś przypominającego wygłuszenie. Czytałem tez ze chłoną wode i rdza sie szybciej tworzy, wiec z tąd moje pytanie do, was co wy o tym sądzicie. No wiec wywalić, czy założyć na to?

pablon - 21 Mar 2009, 19:38

Ja mam tak zanitowane. były ja kupowałem auto. Nie wyglda to najlepiej i raczj szkodzi niz pomaga. No moze wlew paliwa jest ok:P.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group