Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - Różne prędkości przednich wycieraczek

Chrise - 20 Lis 2006, 20:43
Temat postu: Różne prędkości przednich wycieraczek
Witam!!
Mój problem nie dotyczy dokładnie samych wycieraczek :) tylko ich działania ;) .
Po włączeniu przednich wycieraczek w tryb działania okresowego (wajcha na dół :D ) zauważyłem, że wycieraczki chodzą mi z różnymi prędkościami tzn. gdy je włącze chodzą jak bym je włączył na tryb ciągły co 2sek. jest zamach wycieraczek, gdy je wyłącze i włącze ponownie zachowują się całkowicie odwrotnie następuje zamach i 30sek. postoju i znów zamach i 30sek. postoju i tak w kółko, gdy je wyłącze i włącze ponownie znów inaczej chodzą. Co jest z nimi nie tak? jaka może być tego przyczyna? może ktoś miał już podobny problem?.

Wielkie dzięki za każda pomoc.

----->Ogame.pl RULES<----- :D :D:D

stasiek49 - 20 Lis 2006, 21:04

sprawdż przekażnik ,w taki sam sposób działają wycieraczki w Lublinie 2
szynszyl - 20 Lis 2006, 21:06

Chrise napisał/a:
może ktoś miał już podobny problem?.
z tego co obserwuje to nie..
w rzekaźniku od wycieraczek jest rezystorek i on pewnie jest nie teges.. jak pamiętam to zwykła peerka.. pewnie dostała od życia w tyłek.. zamiast niej wlutować inna i wyprowadfzić sobie na kokpit... bedziesz miał regulacje czasu przerwy.. poszukaj sobie na forum w archiwum, chyba powinno być co i jak..

diodalodz - 20 Lis 2006, 21:57

To jest mk5 wiec jest juz pewno układ programowalny tak jak w sławnym lublinie 2 i 3 a nawet w poldzitsu CARO . Także dołączam sie do opini kolegi Stasia49. Hm myśle ze ford też to mogł zastosować , bo przecież trzeba gonić wschodnia część europy .
Parch - 20 Lis 2006, 22:02

A nie masz czasem takiego mechanizmu od czasówek, że przy pierwszym włączeniu działają na minimalnej przerwie a po wyłączeniu i włączeniu np. za 5 sek. zaczynają działać już co 5 sek?

Może nieprecyzyjnie to napisałem, ale słyszałem, że są przerywacze regulowane w taki sposób.

Pozdrawiam, hejas.

Chrise - 20 Lis 2006, 22:46

Będę musiał to sprawdzić czy w taki sposób mam regulowany przerywacz. Osobiście w to wątpię, ponieważ gdy coś takiego mi się dzieje od razu wyłańczam i zaraz włańczam ponownie a czas ruchu wycieraczek i tak mi się zmienia.
squadak - 22 Lis 2006, 15:15

ja bym na Twoim miejscu przeczytal jakas instrukcje dolaczona do samochodu... serio mowie :)

np w skodzie juz od jakichs 10 lat w niektorych wersjach byl stosowany ciekawy patent - czas przerwy w tym trybie pracy wycieraczek uwstawialo sie wlaczajac je 2 razy, zeby bylo bardziej obrazowo: wlaczasz wycieraczki w pozycje przerywanej pracy, raz machna to wylaczasz, potem odczekujesz tyle czasu ile chcesz zeby trwala przerwa i wlaczasz znowu w pozycje przerywanej pracy - byc moze tu tez jest podobny patent i dlatego za kazdym razem masz inny ten okres


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group