Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - Pobór prądu z aku na parkingu ??

remik44992 - 17 Gru 2006, 20:21
Temat postu: Pobór prądu z aku na parkingu ??
Witam!

Czy to normalne, aby z akumulatora szedl prad 0,18A podczas postoju przy wylaczonych WSZYSTKICH odbiornikach ??

Mierzylem caly czas wyjmujac po kolei wszystkie bezpieczniki, caly czas byl pobor 0,18A. Niby to malo, ale po 6 dniach postoju zdycha akumulator. Teraz gdy zostawiam auto na postój, ściągam jedną klemę żeby nie "doiło", ale to nie jest rozwiązanie.

Co może ciągnąć prąd? I czy pobór na postoju powinien być dokładnie 0, czy jakieś urządzenia pobierają (typu zegar np. ale to są przecież znikome prądy rzędu 0,01A)...

Nie wiem co robić, alternator prawidłowo ładuje 2,5A.

pozdro

remik

Kam'ol - 17 Gru 2006, 20:46

powykręcaj radyjo, klimę, alarm, centralny, i co tam jeszcze masz i zobacz wtedy, jak dalej idzie to moze masz walniety aku albo gdzies jest przebicie.... a z 2 strony to wyjmij akumulator, jak dalej bedziesz miał pobór mocy to wlasnie stales sie wlascicielem "perpetum mobile" i to nawet 2 rodzaju... pozdrawiam kaput
diodalodz - 17 Gru 2006, 22:45

odepnij alternator i wtedy zobacz . Prawdopodobnie to bedzie to .
remik44992 - 17 Gru 2006, 23:39

Wszystko wyłączone, żadnych wynalazków typu klima nie mam :-)

Kolega ma rację, spróbuję wypiąć alternator i sprawdzić czy nadal idzie prąd. A jeśli przestanie płynąć? To alternator do wymiany, czy one po prostu "tak mają", że coś za coś - ładują aku, ale potem coś chcą od niego? ;-)

remik

P.S A jesli juz jesteśmy przy elektryce, ktoś z Szanownych kolegów wie może co to za sprytna wtyczka łącząca wiązkę przewodów z masą samochodu znajdująca się troszkę wgłąb silnika, nieopodal podnośnika i zbiornika płynu ham.? Jak odłącze, to wszystko działa oprócz ... świec żarowych :-)

tomwal - 18 Gru 2006, 07:18

Jeśli po odłączeniu alternatora przestanie płynąć prąd tzn że padła jakaś dioda w mostku alternatora.
jackrzec - 18 Gru 2006, 07:48

Jeśli masz zegarek. to on też ciągnie prąd, ale nie 0,18 tylko duzo mniej. Zwykłe mierniki też oszukują, ale zrób tak jak koledzy piszą.
picio_18 - 18 Gru 2006, 09:21

a powiedz jeszcze czym sprawdzasz ten pobur prądu ?? cęngami czy miernikiem ?
remik44992 - 19 Gru 2006, 00:09

Miernikiem, miernikiem. Nie znam metody "cengowej" ;-)

Wesołych Świąt!

remik

diodalodz - 19 Gru 2006, 00:13

przepływ prądu przez przewodnik generuje pole magnetyczne . pomiar jego wskazuje jaki płynie prąd . to jest metoda cegowa chyba :)
picio_18 - 19 Gru 2006, 08:24

diodalodz napisał/a:
przepływ prądu przez przewodnik generuje pole magnetyczne . pomiar jego wskazuje jaki płynie prąd . to jest metoda cegowa chyba :)

no metoda nie nazywa sie cegowa tylko jest to pomiar cęgami ditza (chyba dobrze napisałem, szkole już dawno skończyłem wiec moge nie pamiętać), ale co do zasady to wlasnie o to chodzi :) co do cegów to do pradu stałego sa specialne droższe i do prądu przemiennego też są inne.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group