Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - problem z rozrusznikiem !!!

scenic_17 - 20 Lut 2007, 22:50
Temat postu: problem z rozrusznikiem !!!
temat juz byl jednak watpie zeby ktos przegladal archiwum wiec zakladam nowy. mianowicie: mam maly problem.. zmienilem w rozruszniku zebatke, elektromagnes, szczotkotrzymacz i tulejki. zlozylem wszytko do kupy i po odpaleniu "na sucho" wszystko dziala. jednak jak przykrecilem do silnika to po przekreceniu kluczyka rozrusznik zachowuje sie tak jakby nie mial sily pociagnac zebatki, z ledwoscia przekreci sie o 1-2 obrotow i lipa. probowalem podklac jakies podkladi pod sruby mocujace(miedy rozrusznikiem a blokiem silnika) i niby cos dalo ale w dalszym ciagu nie moge odpalic autka bo rozrusznik nie moze przekecic zebatki... prosilbym o wszelaka pomoc. jackrzec, masz moze czas zeby do mnie podskoczyc??
diodalodz - 21 Lut 2007, 00:10

przed naprawa rozrusznika też tak było ?? Przychodza mi dwie rzeczy do głowy albo tylna płytka rozrusznika nie ma dobrego kontaktu z masa bo do niej jest przykręcony szczotkotrzymacz i przez nia płynie prąd . jak jest zły kontakt w tym miejscu sie grzeje głównie dwie śruby które trzmają ta śmieszna miseczkę pod która ukryty jest pierścień zabezpieczjący . A drugi typ to niewłaściwie dobrany bendiks (zębatka) inny moduł zęba niż koło zamachowe . bądź uszkodzony wieniec koła zamachowego . w skrajnych przypadkach uszkodzone półpanewki wału . Sprawdź jakie napięcie jest miedzy minusem na akku a rozrusznikiem podczas odpalania .
scenic_17 - 21 Lut 2007, 07:19

mi sie wydaje ze to raczej chyba wina bendiksa.. zabore dzisiaj go do pracy i wymienie na inny :) wieczorem sprawdze jednak reszte objawow ktore mi napisales..

[ Dodano: Sro Lut 21, 2007 14:25 ]
okazalo sie ze bendiks jest od innego autka.. poprostu wymiar zebatki byl o 1mm wiekszy niz orginal i dlatego sie to zakleszczalo :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group