Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK3] Kody błędów - 15, 48, 73

c-4 - 30 Mar 2007, 00:19
Temat postu: [MK3] Kody błędów - 15, 48, 73
Witam!

Moja fiesta gaśnie masakrycznie jak tylko zdejmę nogę z gazu na biegu jałowym albo gdy naciskę sprzęgło podczas jazdy. Tzn miewa dni, że poprostu chodzi jak marzenie, ale problem jest strasznie uciążliwy. Pojechałem do mechanika wymienić gumy na przegubach i od razu mi sprawdził błędy i wykazał taki: 15, 48 i 73. Mechanik chciał je wykasować z komputera ale nie dało się.
Nie miałem kaski na to żeby mu zostawić więc piszę na forum, może ktoś pomoże i uda mi się samemu naprawić. Co mam zrobić? Od czego zacząć? Proszę o konkretne porady albo linki

odyniec - 30 Mar 2007, 00:45

opcja szukaj....
poszukaj kody błędów, bo pewno one odpowiadaja za to co Ci sie z autem dzieje.
pozdrawiam

abla - 30 Mar 2007, 06:53

A ja z rana będę miły :)
15 - czujnik polozenia przepustnicy
48 - silniczek krokowy
Na oba te błędy rozwiązanie jest np. tutaj: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=12123
73 - elektrozawór od pochłaniacza par paliwa - ten błąd możesz spokojnie olać, w praktyce na nic nie wpływa :)
Jeśli będziesz miał jeszcze jakieś pytania w tym temacie to użyj opcji szukaj bo było wiele razy.
Pozdro :)

c-4 - 30 Mar 2007, 21:17

Wielkie dzięki kolego abla! To mój debiut na forum i dziękuję też za to, że nie wywaliliście tematu od razu i zlinczowaliście. Oczywiscie następnym razem przestudiuję bardziej skrupulatnie forum. Już zabieram się za czytanie tego postu co mam do Ciebie w linku. A jeżeli mówisz, że ten błąd 73 mogę olać to tak właśnie zrobię hehe.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group