Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - nakrętki od kół

zulus85 - 7 Cze 2007, 20:32
Temat postu: nakrętki od kół
witam wszystkich, mam troche glupi problem, ale czy normalnie mozna jezdzic autem jak tylne prawe kolo trzyma sie tylko na 3 srobach? bo spierniczyl mi sie gwint i narazie nie chce sie babrac w wymiane sroby bo wiaze si eto z zdjeciem bebna i takie tam.
Bart_Skrzyszow - 7 Cze 2007, 20:35

Wolisz pobawić sie 2 godziny z bembnem czy wolisz żeby Cię koło wyprzedziło na jakimś zakręcie :?:
Skoro są 4 śruby to ma być 4 i nie kombinuj tylko jutro do garażu i wymieniaj srube ;)


Zdrówko

zulus85 - 7 Cze 2007, 21:15

Troche by mi do smiechu nie bylo jakby mi kolo odpadlo :D
a te sroby normalnie po odkreceniu bebna sie wymienia? czy one sa jakos przyspawane na stałe do bebna?

Bart_Skrzyszow - 7 Cze 2007, 21:46

Szpilki są wybijane, beben oczywiście musisz ściągnąć
amokk - 8 Cze 2007, 00:19

Ale nie odkręcaj nakrętki mocowania czopa piasty :!:
Poluzuj mechanizm regulacji szczęk, a potem odkręć cztery śruby mocowania kołnierza czopa piasty koła do wachacza i wyjmij całość :i:
Szkoda rozregulować łożysko :!:

Czacza - 20 Cze 2007, 22:04

Bez paniki. Latałem kombikiem przez dluzszy czas majac w tylnych kolach po 3 nakretki i jakos mnie nic nie wyprzedzilo. Zauwaz, ze na takich samych 2 nakretkach sa przykrecone kola w Scorpio 2,9 24V 94-98, czy Mondeo ST200. Olałbym sprawe i wymienił szpilke przy okazji szczęk lub innego ściagania bębna. Jak masz pozostałe dokręcone, to nic ci nie grozi. Chyba, ze auto lata w rajdach np.
Piter - 21 Cze 2007, 09:34

No to zulus85, możesz sobie jeszcze jedna odkręcić i śmigać śmiało na dwóch.
Tommy - 21 Cze 2007, 10:03

FKP Piter napisał/a:
No to zulus85, możesz sobie jeszcze jedna odkręcić i śmigać śmiało na dwóch.

To się nazywa redukcja wagi :D

Czacza - 21 Cze 2007, 17:55

Qrde, literówka. Mialo byc:
Cytat:
na takich samych 4 nakretkach
Mea culpa!!
kuba_lublin - 5 Paź 2009, 21:07

Witam,

Wiem, pozwolę sobie dopisać do tematu, choć temat trochę wygasł...

Poprzednio miałem Mitsubishi Colt i przejechałem jakieś 10 tyś. na 3 śrubach w przednim kole. Na początku uważałem na zakrętach, ale potem poszło w niepamięć... Nic złego się nie stało, więc śmiało można jeździć.

W aktualnie eksploatowanej fieście też mam podobny problem-jest ukręcona jedna szpilka. Mój mechanik dopasował jakąś śrubę, która łapie dobry kawałek gwintu i jak dotąd jeżdżę bez problemów. Ponoć dobrze jest posmarować szpilki przed nakręceniem smarem miedzianym (rada wulkanizatora), co ma zapobiec ich ukręcaniu, ale nie mogę tego potwierdzić własnym doświadczeniem.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group