Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - Wymiana licznika

amokk - 16 Sie 2007, 15:33
Temat postu: Wymiana licznika
Założyłem licznik z obrotomierzem z literką V :ra:



Instalację pod obrotomierz miałem fabryczną, więc po założeniu wskazówka chodzi płynnie, a na biegu jałowym wskzuje ok. 900 obr\min :)
Musiałem jedynie zmostkować tę wtyczkę, bo inaczej obrotek stał w miejscu :ra:



Pytanie brzmi, czy normalne jest, że po wyłączeniu zapłonu wskazówka szybko opada na sam dół :?:
Jakie zadanie ma stabilizator obrotomierza (czyżby właśnie jego zadaniem byłoby powolne opuszcznie wskazówki po wyłączniu zapłonu) :?:

Drugie pytanie brzmi, czy normalne jest położenie wkazówki temperatury, która nie jest poziomo (w starym liczniku po wyłączeniu zapłonu była idealnie poziomo), ale temperaturę wskazuje prawidłowo :?:


madek - 16 Sie 2007, 16:30

amokk napisał/a:
Pytanie brzmi, czy normalne jest, że po wyłączeniu zapłonu wskzówka szybko opada na sam dół

raczej normalne, tez tak mam
amokk napisał/a:
ale temperaturę wskazuje prawidłowo

no to niezaleznie jak lezy, czym sie przejmowac :) u mnie chyba poziomo

trzeci - 16 Sie 2007, 18:49

U mnie, po wymianie tarcz zegarów, wskazówka temperatury też opadała za nisko, co z lekka wkurzało więc zrobiłem taką samą podpórkę jaka jest pod obrotkiem i prędkościomierzem.
I po sprawie, zalega teraz idealnie poziomo ;-)
Pozdro ...

Freeman - 17 Sie 2007, 18:14

A u mnie wskazówka powoli opada do pozycji poziomej.
amokk - 17 Sie 2007, 19:47

W takim razie masz fabrycznie licznik z obrotomierzem i na pewno stabilizator obrotomierza :)
Freeman - 17 Sie 2007, 19:50

Ale ja mówiłem o wskazówce temperatury. Bo ta od obrotomierza ma podpórkę i musi zostać poziomo. A licznik mam fabryczny to fakt.
szynszyl - 18 Sie 2007, 18:51

amokk napisał/a:
Jakie zadanie ma stabilizator obrotomierza
utrzymywanie wskazań obrotomierza niezaleznie od wahan napiecia w instalacji pod wpływem zmian obciążenia.
amokk - 5 Paź 2007, 13:13

szynszyl napisał/a:
amokk napisał/a:
Jakie zadanie ma stabilizator obrotomierza
utrzymywanie wskazań obrotomierza niezaleznie od wahan napiecia w instalacji pod wpływem zmian obciążenia.


W takim razie proszę odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Kupiłem tanio drugi licznik z obrotomierzem z literką V, nawet z tego samego rocznika (według numeru seryjnego).
W obecnym po włączeniu ogrzewania przedniej szyby obrotomierz skakał o 500 obrotów wyżej, a przy włączonych kierunkowskazach nieznacznie pulsował.
W nowo zakupionym już taki efekt nie występuje.
Stabilizatora obrotomierza nie zakładałem.
Co jest grane :?:

A co do położenia wskazówki temperatury to w nowo zakupionym liczniku mam już ją poziomo.
Więc wszystko zależy od licznika :)

jackrzec - 5 Paź 2007, 13:58

amokk napisał/a:
Więc wszystko zależy od licznika :)
Dokładnie! Ja jakoś mam fabrycznie obrotek i żadnego stabilizatora nigdzie nie ma.
szynszyl - 7 Paź 2007, 18:34

a w komorze silnika masz mostek czy cuś? tak na boku za aku?
amokk - 7 Paź 2007, 19:56

Tak, mam.
Zobacz na drugie zdjęcie w pierwszym poście :i:

szynszyl - 7 Paź 2007, 21:08

amokk napisał/a:
Tak, mam.
no tak.. ro chyba cud.. ja przed wywaleniem tego mostka i założeniem stabilizatora miałem wahania obrotów i to co dla mnie jakies nadnaturalne, faktycznie wył mi silnik.włączałem światła, obroty o 300-400 w gore i silnik miał 1500 na wskazaniach. nie było czym przyśpieszać bo obroty były na każdym biegu o 1000 większe. do dziś tego nie rozwiązałem, więc ci nie powiem o co w tym lotto..
sebadelta - 26 Mar 2008, 23:28

gdzie znajduje się ta wtyczka którą się mostkuje ? do czego ona jest
szynszyl - 27 Mar 2008, 07:02

wytyczka jest na wysokosci akumulatora,
sebadelta - 27 Mar 2008, 21:18

zmostkowalem tę wtyczke i dziala mi obrotek ale mam coś z obrotami to mialem wczesniej ale obrotek zamalo pokazuje ,pokazuje gdzieś do połowy jak wziolem gaz do dechy

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group