Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - Akumulator: Zabezpieczenie przed mrozem

armasis - 28 Lis 2004, 14:56
Temat postu: Akumulator: Zabezpieczenie przed mrozem
witam serdecznie
nie mam pytania ale mam radę do wszystkich którzy parkują pod chmurką . proponuję aby zabespieczyli swój akumulator przed mrozem ; niewiem wydaje mi się że ameryki tym nie odkryję ale dobrze jest obstawić baterię styropianem ok.15mm grubości dookoła i opasać to czymś żeby nie spadło miałem takie coś w maluchu i aku wytrzymal 9 lat pozdrowienia

szynszyl - 28 Lis 2004, 17:19

coż to za firma była? aku po trzech latach niektórzy do wymiany kwalifikują!
spider - 28 Lis 2004, 17:46

ja miałem aku 6 latek az tu nagle padł bez wcześniejszych oznak :wink:
JoeMix - 28 Lis 2004, 20:53
Temat postu: Re: akumulator
armasis napisał/a:
niewiem wydaje mi się że ameryki tym nie odkryję ale dobrze jest obstawić baterię styropianem ok.15mm grubości dookoła i opasać to czymś żeby nie spadło

DObra dada... polecam:
1. Kasetony do położenia na sufit... kupujemy paczkę... odklejamy tę powłokę ozdobną, otrzymujemy styropian grubości około 5mm z klejem, wystarczy dołożyć do akusa i dociąć, potem całość owinąć taśmą papierową...
2. Kasetony pod grzejnik... też mają grubość z 5mm a do tego są z jednej strony obciagnięte folią aluminiową, trzbea niestety trochę eleju zeby obkleić akusa...
3. Gotowy futerał... estetyczny i wygodny, tylko lekko kosztowny...

diodalodz - 28 Lis 2004, 20:54

ja miałem 8 lat :) Delco Freedom . Zajefajna bateryjka . Tera Exide Ultra 55Ah tez od 2 lat nieźle sie spisuje :)
Pozdro

Żółwik Tuptuś - 28 Lis 2004, 22:12

ja miałem sznajedera a teraz mam jakiśwynalazek stosowany w chińskich odrzutowcach bojowych jak im paliwa zabraknie coby mogły spokojnie powisieć i poczekać na cysternę , poza tym u mnie nawet 5 mm nie wejdzie :(
ari - 29 Lis 2004, 20:34

co fakt to fakt ale pomysł z tym styropianem jest trafiony w swoim poprzednim autku terz okleiłem styropianem i normalnie byłem w szoku jak po tygodniu(a czasami i dłużej) ne używania w zime przy mrozach prubowałem go zakręcić to bez rzadnych problemów kręcił inna sprawa była z dostarczaniem paliwa ale kręcić kręcił bez żadnych problemów a była to jakaś topla czy jakoś tak
KRiS - 30 Lis 2004, 07:32

Też się przylącze do rozmowy. Fakt, że nie jest to w fordzie tylko w oplu, ale tam ako oryginalne chodzi mi do dziś i to bez wiekszych problemów zimą. Rewelacji niema, ale rocznik to to 96 jest więc czego wymagać.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group