Forum FiestaKlubPolska -

LPG - Kontrolka rezerwy gazu

genov - 27 Lis 2007, 20:29
Temat postu: Kontrolka rezerwy gazu
Witam, wsadzilem sobie butle w miejsce kola zapasowego a nie mam jak kontrolowac poziomu gazu :sad: Moglby Mi ktos napisac od podstaw jak sobie rezerwe zrobic?
na butli sa 2kabelki jeden to masa a drugi nie wiem co tak od podstaw moze ktos by wytlumaczyl co???? Chcialbym poprostu mala diode wsadzic gdzies w deske rozdzielcza i jak bedzie rezerwa niech sie zapala a wiem ze na tej butli kontrolka zapala sie jak bylo 8litrow.

yarbin - 27 Lis 2007, 21:50

ja sie nie znam na elektronice, ale wiem z doswiadczenia z autami z gazem, ze ta rezerwa zwykle dziala dosc kiepsko, mnie na przyklad zapalala sie jak mialem gazu jeszcze na ponad 100 km. wg mnie najlepsza metoda to sprawdzic ile przejedziesz na zbiorniku a potem tankowac do pelna i zerowac licznik dzienny po wizycie na stacji
stahoojedyn - 27 Lis 2007, 22:43

moim zdaniem yarbin ma racje, umnnie rezerwa zapala sie czasem jak zrobie 155km, a czasem jak dzienny pokazuje 180km, a w gruncie rzeczy to i tak przejade 205-210km na zbiorniku :rotfl:
zoharek - 27 Lis 2007, 23:06

Prawda, mi rezerwa zapala się jak zostanie mi do przejechania 70-100km (zależnie od deptania :) )
diodalodz - 28 Lis 2007, 00:45

rezerwa to w rzeczywistości dioda led i kontaktron .
jeśli kontaktron znadzie się w polu działania magnesów na wskazówce (zazwyczaj 2) to kontaktron zwiera styki i puszcza prąd.
Kontaktron to szklana rurka i dwa styki z blachy stalowej (cieniutkie) , jak jest magnes w pobliżu to się blaszki stykaja . Okular bo tak to się niby w slangu gazowców nazywa (czasami szkiełko) obraca się prawo lewo i dzięki temu oddala sie bądź przybliża do magnesów w odopowenim momencie . W rzeczywistości rzadko to działa dobrze i precyzyjnie . Sa dwa rodzaje tych szkiełek i prawe i lewe i czasami to że jest zamocowane odwrotne uniemożliwia właściwe ustawinie rezerwy .
Poniżej dołączam schemat

genov - 29 Lis 2007, 18:21

dioda dzieki za schemacik ale po dluzszych rozważaniach, przemysleniach kupilem sobie http://allegro.pl/item270...paliwa_lpg.html w poniedzialek bede juz miec te cus w domku to napisze jak sie sprawuje :V:


No i dostalem zalozylem i w hu.. żaluje :sad: to dziadostwo jest tak nie dokladnie ze kalibruje ustawiam i co nie tylko jutro bawie sie ostatni dzien jak nie to to polame z nerwow.....Nie Polecam NIkomu tego dziadostwa

_Piotr_ - 18 Gru 2007, 12:49

Cytat:
Wskaźnik dziala bez zarzutow!!!!! Polecam każdemu ja juz sobie jazdy bez niego nie wyobrażam;)

A ten komentarz to czyj??? i poznij jak wierzyc komentarzom??? Kupują nie sprawdza dobrze i pozniej wystawiaja pozytywy bezsensu...

genov - 18 Gru 2007, 15:54

no wlasnie spokojnie :| Juz dziala tylko na forum znac nie dalem, masz butle z gazem i na niej wskazowke biala strzalke przymocowana na takim malym srebrnym preciku, to jest magnes ktory u mnie byl uszkodzony.
Stad bledne wskazania wskaźnika ktory sobie kupilem, zmienilem ten maly srebrny magnesik we wskazowce i dziala poprawnie. 5razy tankowałem zrobilem trase do gdanska 660km odemnie i sprawdzilem go POlecam!!!!!!!!Urzadzenie dziala bez zarzutow, znac nie dalem bo czasu nie bylo pisac :sad: Ale ogolem jesli ktos to chce kupic to NAPRAWDE POLECAM!!!komentarz jak najbardziej prawdziwy jest i wystawilem go dopiero jak zaczal dzialac tak jak powinien, spojrz na date zakupu i date wystawienia komentarza :hammer: 2tyg minelo zanim wystawilem.

_Piotr_ - 19 Gru 2007, 09:47

ok, faktycznie ale daty nic nie mowia, bo zanim paczka doszla, rozpakowales i zamontowales :P ... no ale ok, jezeli faktycznie po sprawdzeniu dales komentarz.. zwracam honor :) .. i zycze wszystkiego dobrego na Święta... POZDRAWIAM...
genov - 19 Gru 2007, 22:00

no tak rozpakowalem i zamontowalem, tylko ze jeździlem tak z ''zepsutym'' az po tygodniu doszlem ze to wina mojego wskaźnika na butli :sad: Ale juz Wsio ok i naprawde Kazdemu z czystym sercem moge Polecic!!
Rowniez WSZYSTKIEGO dobrego na Swieta!!!!!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group