Forum FiestaKlubPolska -

Tuning stylistyczny - Kolor wskazówek

ShaDoW - 1 Mar 2008, 13:39
Temat postu: Kolor wskazówek
Mam pytanie. W jaki sposób / czym najlepiej zmienić kolor wskazówek?? w moim przypadku dokładnie na czerwony.?? z góry dzieki za odpowiedź:)
szef-mk3 - 1 Mar 2008, 13:52

Ja u siebie zmieniałem na czarno i zrobiłem to markerem do podpisywania płyt, na czerwono jednak polecałbym jakąś farbkę modelarską, lakier i inne zabawki... :ok:
stasiek49 - 1 Mar 2008, 14:23

lakier do spławików,>świecący<
essien - 1 Mar 2008, 16:40

czerwony spray odpada, zrobiłem tak i kicha wyszła :/ ciekawe jak działa coś takiego: http://www.moman.pl/index...=opis&k=&id=106
odyniec - 1 Mar 2008, 20:41

stasiek49 napisał/a:
lakier do spławików,>świecący<
moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie. tylko najlepiej odtłuścić powierzchnie przed malowaniem, i zmatowić delikatnie.
stasiek49 - 1 Mar 2008, 22:06

essien, to jest to samo co lakier do spławików,tylko 2x drożej
ShaDoW - 2 Mar 2008, 22:57

Ok dzieki wielkie:) sprobuje tym lakierem do spławików:)
pawel2062 - 3 Lip 2008, 23:36

Ta Farba fluorescencyjna do wskazówek bardzo długo schnie....
Polecał bym na czarno markerem do płyt... Efekt jest bardzo fajny....
A farba w nocy ładnie świeci....(jak będziesz malował farbą to polecam zdjąć wskazówki, żebyś tarcz nie uwalił)

LOY - 3 Lip 2008, 23:38

pawel2062 napisał/a:
....(jak będziesz malował farbą to polecam zdjąć wskazówki, żebyś tarcz nie uwalił)

taa i bedzie zaraz nastepny post w "kupię" kupie zegary do fiesty bo zdjąłem wskazówki :cojest: :hahaha:

Tommy - 4 Lip 2008, 09:42

Broń boże nic nie zdejmuj :)

Oklej ładnie tarcze jakąś gazetą

pawel2062 - 4 Lip 2008, 10:06

LOY napisał/a:
taa i bedzie zaraz nastepny post w "kupię" kupie zegary do fiesty bo zdjąłem wskazówki :cojest: :hahaha:


Ja Zdjąłem swoje i jakoś działają....
Chciałem koledze pomóc, wydawało mi się, ze u mnie to wyszło dobrze.....
A jak przyklejamy białe tarcze to co nie zdejmujecie wskazówek????????

Tommur - 4 Lip 2008, 10:22

I jak ustawiłeś wskazówkę obrotomierza? Bo ona ma wstępny naciąg. To samo wskaźnik paliwa. Rozumiem, że prędkościomierz wyskalowany po zdjęciu o tyle o ile? Jeśli gośc jest kumaty da radę, ale trzeba mu powiedziec czego może się spodziewać zdejmując wskazóki z poszczególnych zegarów ;/ .
Tommy - 4 Lip 2008, 10:39

pawel2062 napisał/a:
A jak przyklejamy białe tarcze to co nie zdejmujecie wskazówek????????


My nie przyklejamy białych tarcz. To już nie jest trendy.

pawel2062 - 4 Lip 2008, 12:05

Tommy napisał/a:
My nie przyklejamy białych tarcz. To już nie jest trendy.

Trendy to nie jest..... Ale przyznasz, że łanie wygląda....
u mnie działa bez problemów..... Paliwo, temperatura, prędkościomierz i obrotomierz.

Tommy - 4 Lip 2008, 12:23

Sprawdź na dwupasmówce wskazania prędkościomierza w odniesieniu np. do GPS-a.
Wtedy możesz mówić, że wszystko chodzi ok :)

A co do białych tarcz, to mnie osobiście się one za cholerę nie podobają. Nawet obudowę wewnętrzną zegarów (to pod szkłem) mam zrobione w czarny mat... Nie wiem czemu ale jakoś tak normalniej jest fajniej, jeśli rozumiesz o czym mówię :)

pawel2062 - 4 Lip 2008, 16:01

Rozumiem....
Każdy ma swój gust...
Na obwodnicy, Sprawdzałem z mamą... Nic nie miała grzebane w liczniku....
Ja 50 i ona 50....
a z tym GPS to sprawdzę jak będę miał okazję...:)

LOY - 9 Lip 2008, 10:43

pawel2062 napisał/a:
[Trendy to nie jest..... Ale przyznasz, że łanie wygląda....

niby to ładne co sie komu podoba ...ale kolego białe zegary maja sie rzucac w oczy ..jesli sa ładne to fajnie ale jesli sda paskudne ...to troche bez sensu . A zegary w fiescie sa bezdyskusyjnie paskudne ..maja troche przypadkowy kształt kazdy zegar jest inny . A tak zupełnie na marginesie białe zegaruy sa mniej czytelne ...wiec w przypadku MK3 to zupełny tjuning :fox:

Glodzio - 20 Sie 2008, 18:12

staaary temat ale chcę go odświeżyć

stasiek49 napisał/a:
lakier do spławików,>świecący<


czy w dzień, gdy podświetlenie prawie nie robi nam różnicy widać dobrze zegary? czy można pomalować także i wsaźniki ?

może i głupie pytania ale lepiej zasięgnąć opini osób które już to robily lub się znaja niż później walić łbem o ścianę

odyniec - 21 Sie 2008, 10:15

Glodzio, tu chodzi o miejsca takie jak rezerwa w baku, czy temp. płynu chłodzącego na max. O takie miejsca które fabrycznie się świecą. Wskazówki może jeszcze to przejdzie, lecz pamiętaj że to wali po oczach niesamowicie. A bajer polega nie na tym, aby męczyć wzrok w aucie, lecz aby najmniej go nadużywać, coby na drodze mógł się skupić.
Tommy - 21 Sie 2008, 10:25

Moim zdaniem modyfikowanie czegoś tylko po to żeby było inne to trochę tak jakby robić kotleta z rzodkiewki...
dida - 31 Sie 2008, 15:26

a moim zdaniem wystarczy dobrze naświetlic tarcze,przemyślanym kolorem i też będzi gites. ja mam to zrobione w czerwonej fieście czerwonymi diodami LED o bardzo nietypowej barwie czerwonego koloru!!! PRZYNAJMNIEJ NIE MUSZE JEZDZIC W OKULARACZ SPAWALNICZYCH JAK NIEKTÓRZY :twisted:
mechcom - 8 Paź 2008, 08:38

LOY napisał/a:
pawel2062 napisał/a:
....(jak będziesz malował farbą to polecam zdjąć wskazówki, żebyś tarcz nie uwalił)

taa i bedzie zaraz nastepny post w "kupię" kupie zegary do fiesty bo zdjąłem wskazówki :cojest: :hahaha:



Ja kolego mam wskazówki czerwone i biale tarcze i zdjelem wskazowki i wszystko dziala poprawnie wiec nie wiem po co tyle strachu :hahaha:

odyniec - 8 Paź 2008, 08:41

mechcom, nie cwaniakuj, bo zdejmując wskazówki powinieneś zablokować tam wszystko w takiej pozycji, pomalować i od nowa założyć zważając jeszcze na jeden fakt: że wskazówka powinna tyle samo ważyć. Więc wątpię czy naprawdę idealnie Ci wszystko pokazuje. Mimo wszystko gratuluje, bo to nie lada sztuka jest.
mechcom - 8 Paź 2008, 18:22

nie cwaniakuje, a tak jak mowie to naprawde wszystko dziala poprawnie (zatankowany do pelna -wskazowka pokazywala full , temperatura tak samo wysoko nachodzi jak przed modyfikacja, predkosciomiez tez był sprawdzany poprzez jechaniu 2 samochodami z cb radiem ( moja fiestka i znajomy eskortem ) i przy roznych predkosciach np. 50 moj pokazywaql 50 i przy innych tak samo :-P :devil:
GreCkOO - 30 Paź 2008, 20:01

Mam zamiar ściągnąć tarcze w mojej fiescie z 92r i zastąpić je tarczami z plexi recznie wykonanymi, obawiam sie tylko wskazówek jak to zrobić zeby nie miec problemu z przeklamaniem , pooomoooozcie !! ;-(
odyniec - 30 Paź 2008, 23:44

Szukaj - jest taka opcja...
scooooter - 31 Sty 2009, 00:28

hmm..ja pomalowałem jasnym czerwonym fluorescencyjnym bez zdejmowania wskazówek i wyglada tak. wdzien wyraźnie widoczne wskazówki a w nocy ładnie odbijają swiatło, są matowe

kaczoro - 31 Sty 2009, 12:06

scooooter napisał/a:
hmm..ja pomalowałem jasnym czerwonym fluorescencyjnym


Ale czym? :-P Bo efekt całkiem fajny :ok:

scooooter - 31 Sty 2009, 15:45

kaczoro napisał/a:
scooooter napisał/a:
hmm..ja pomalowałem jasnym czerwonym fluorescencyjnym


Ale czym? :-P Bo efekt całkiem fajny :ok:


o tu kupiłem-> http://allegro.pl/item538...ek_6_kolor.html
kolur CZERWONY pytałem sie w wedkarskich i tansze ogolnie są ale ja nie trafiłem wiec porwałem sie na to :gitara:

dziul - 1 Lut 2009, 13:15

Tommy napisał/a:
Sprawdź na dwupasmówce wskazania prędkościomierza w odniesieniu np. do GPS-a.
Wtedy możesz mówić, że wszystko chodzi ok :)


Jak dokładny jest GPS?? bo caly czas mnie zastanawia czy mój licznik mówi prawdę sprawdzałem na autostradzie Katowice-Wrocław i były różnice rzędu 10-20kmh ale wydaje mi się że o tyle to prędzej GPS będzie się mylić mam racje??

Pele - 1 Lut 2009, 13:48

dziul napisał/a:
Jak dokładny jest GPS?? bo caly czas mnie zastanawia czy mój licznik mówi prawdę sprawdzałem na autostradzie Katowice-Wrocław i były różnice rzędu 10-20kmh ale wydaje mi się że o tyle to prędzej GPS będzie się mylić mam racje??


Ja gdzieś czytałem że to GPS przekłamuje o jakieś 10 km/h ale nie pamiętam gdzie i nie mam czym poprzeć swojej teorii :-P :)

dida - 13 Mar 2009, 19:19

ja już też nie raz wyciągałem wskazówki i to nie tylko w fiescie malowałem je zawsze tylko markerami do płyt...swego czasu efekt fajny...teraz mierny..inna moda.co do prędkości to było róznie..musiałem ze sto razy sciagac i zakladac wskazowke przesowajac minimalnie tow dol to w gore az pokazywala dobrze..ale zawsze sie udało!wiec da sie zrobic jesli waga bardzo sie nie zmieni!
mechcom - 26 Lip 2009, 10:32

Pele napisał/a:
dziul napisał/a:
Jak dokładny jest GPS?? bo caly czas mnie zastanawia czy mój licznik mówi prawdę sprawdzałem na autostradzie Katowice-Wrocław i były różnice rzędu 10-20kmh ale wydaje mi się że o tyle to prędzej GPS będzie się mylić mam racje??


Ja gdzieś czytałem że to GPS przekłamuje o jakieś 10 km/h ale nie pamiętam gdzie i nie mam czym poprzeć swojej teorii :-P :)

ja jak jezdze z GPS-em to tez na gps-ie pokazuje 10km/h wiecej i na kazdej nawigacji tak jest :-P

scooooter - 29 Lip 2009, 17:12

mechcom napisał/a:

ja jak jezdze z GPS-em to tez na gps-ie pokazuje 10km/h wiecej i na kazdej nawigacji tak jest :-P

hmm a nie mniej? :-)

mechcom - 29 Lip 2009, 22:16

scooooter napisał/a:
mechcom napisał/a:

ja jak jezdze z GPS-em to tez na gps-ie pokazuje 10km/h wiecej i na kazdej nawigacji tak jest :-P

hmm a nie mniej? :-)


nie nie :-P Wiecej pokazuje o 10km/h :-P tesowane na 2 nawigacjach :-P (innych marek)

Puff - 29 Lip 2009, 22:42

Sobie sprawdźcie, czy macie felgi i ogumienie takie, na jakim auto opuściło fabrykę.
Błędy biorą się z dwóch rzeczy: innego obwodu koła i błędu licznika. To pierwsze zależy od nas, to drugie już niestety nie (chyba, że ktoś wskazówkę ściągał i źle wsadził, ale wtedy niech ma pretensje tylko do samego siebie).

mechcom - 29 Lip 2009, 23:05

Pufcio napisał/a:
Sobie sprawdźcie, czy macie felgi i ogumienie takie, na jakim auto opuściło fabrykę.
Błędy biorą się z dwóch rzeczy: innego obwodu koła i błędu licznika. To pierwsze zależy od nas, to drugie już niestety nie (chyba, że ktoś wskazówkę ściągał i źle wsadził, ale wtedy niech ma pretensje tylko do samego siebie).


ale słuchaj :) w mojej fiestce 10km/h przekłamuje a sciagałem wskazówki fakt no ale w innych samochodami co jezdziłem z tymi nawigacjami tez tak przekłamuje o 10km/h na orgilanych oponach i licznikach nie grzebanych tzn autami co niedawno z salonu wychały :-)
wiec to tak jest juz i koniec :-P

Puff - 29 Lip 2009, 23:08

Liczniki zazwyczaj zaniżają, ale procentowo, a nie o stałą wartość. Co innego kant o 10kph przy 130kph (9,23%), a co innego kant o 10kph przy 20kph (50%).
mechcom - 29 Lip 2009, 23:10

no ale sam widzisz mowie jak jest :-) i to na kilku autach :-P
ja nic na to nie poradze :-P

[ Dodano: Nie Sie 16, 2009 15:39 ]
mój błąd navi przekłamuje o ~ 10% Cos mi sie pomieszało :-P
wczoraj w trasie tak specjalnie patrzałem :-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group