Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK3] Max obroty po zapaleniu, brak wspomagania hamulców

fish26 - 24 Kwi 2008, 15:47
Temat postu: [MK3] Max obroty po zapaleniu, brak wspomagania hamulców
Witam wszystkich,

od miesiąca mam fieste '91 i zaczynają się z nią problemy (czytam to forum i widzę że to normalka :hihihi: ).

Po zakupie autka, była wymiana płynów, filtrów i świec.

Nacieszyłem się nią miesiąc, aż tu dzisiaj pierwsza awaria.
Rano wstaję, odpalam na gazie a ona gaśnie (wczoraj ładnie mi trzymała niskie obroty), no nic odpalam ponownie dodaję gazu a ona postrzelała trochę i weszła na wyższe obroty, noga z gazu to gaśnie.
Nic, próbuję na benzynie odpalić. Zapaliła bez problemu, tylko od razu wchodzi na bardzo wysokie obroty (3500-4000, przynajmniej tak obrotomierz wskazywał) i tak za każdym razem, więc jazda na benzynie też odpada.

No to odpalam na gazie, pilnuję obrotów aby nie zgasła i tak przejechałem
kawałek i następna niespodzianka brak wspomagania hamulców :yyy: .
Hamować hamuje, ale pedał twardy i trzeba trochę siły włożyć aby zahamować.
Odstawiłem autko pod dom i pogodziłem się z PKS ;-|

Czyli w skrócie:
-na benzynie od razu idzie na wysokie obroty
-na gazie gaśnie
-brak wspomagania hamulców

Wie ktoś od czego zacząć sprawdzanie jak wrócę z roboty?

PS. Mógłby mi ktoś napisać jakich elementów nie ma w wersji z gaźnikiem w
porównaniu z wersją z wtryskiem? Chodzi mi czy takie elementy jak CPP, krokowiec
sonda lambda znajdują się w moim autku.

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

przemek - 24 Kwi 2008, 16:03

wiesz co na 99% to wyskoczył przewód który idzie od serwa do kolektora ssącego ,taka czarna plastikowa rurka.ciągnie lewe powietrze i z tąd te wysokie obroty na benzynie i brak niskich na gazie i wspomagania hamulców. :yes:
fish26 - 24 Kwi 2008, 16:12

Dzięki za odpowiedź. Może mi ktoś podpowiedzieć gdzie tego szukać? Kolektor chyba znajdę :) , ale tego serwa nie kojarzę :|
przemek - 24 Kwi 2008, 16:27

jesli wiesz gdzie sie wlewa płyn hamulcowy to znajdziesz i serwo :) pod zbiorniczkiem na płyn jest pompa hamulcowa i ona jestprzykręcona do serwa( czarna okrągła puszka średnicy ok20cm) i z serwa właśnie wychodzi 1 czarny przewód,plastikowa rurka i ona powinna być wpięta do kolektora ssącego(pod gaźnikiem) ot i cała sprawa :jupi:
fish26 - 24 Kwi 2008, 18:27

Dzięki przemek za pomoc.
Tak jak mówiłeś, wypadła rurka. Znalazłem dziurkę dla niej i wszystko wróciło do normy :ok: .

GrzesiekN - 4 Sie 2010, 23:06

Odgrzebałem temat, bo mam następujące pytanie:
Przy wyjmowaniu w/w rurki z kolektora pękł mi ten taki mały plastikowy pierścień mocujący... można go czymś zastąpić? Da się to gdzieś kupić? Póki co jest na taśmie i drucie, trzyma, ale to hamulce więc wiadomo.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group