Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - Zadyma w środku...

manfrett - 13 Cze 2008, 10:28
Temat postu: Zadyma w środku...
Witam.

Najpierwej ;) pozdrawiam wszystkich posiadaczy Fiestek.

A teraz przejdę do rzeczy. Jeżdżę mk3 1.4 na monowtrysku z lpg. Od pewnego czasu mam problem, a mianowicie w aucie czuć spaliny. Gdy autko stoi wlaczone [tak ok minute] w srodku bardzo wyraźnie czuć swąd spalin. Jednak gdy samochód jest w ruchu [tak min. 30km/h] wtedy nie dość że czuć spaliny w środku, to je po prostu widać [robi się siwo w środku]. Nie wiem czy znaczenie jakieś ma fakt, że fiestka ma uderzony tył, przez co klapa nie dochodzi i gdzieniegdzie są szczeliny [dość spore].

Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź [ponieważ jazda z otwartymi oknami przy 100km/h jest mało komfortowa...]

k_myk - 13 Cze 2008, 13:12

Sprawdziłeś czy wydech Ci się nie posypał? Chociaż to by aż tak nie dawało, ale sprawdź kolektor wydechowy i rurski bliżej silnika. A jak odpalisz silnik i podniesiesz maskę to widzisz/czujesz dym? Mi do kabiny dym leciał z dziurawgo korka wlewu oleju...

Pozdrawiam
k_myk

Dave - 13 Cze 2008, 14:00

Sprawdź jak kolega wyżej pisze. Koniecznie przyjrzyj się rurze kolektorowej - kiedyś mało nie zgubiłem wydechu przez pękniętą rurę kolektorową.
manfrett - 13 Cze 2008, 15:24

wlasnie wrocilem z malego wypadu. przed wyjazdem namoczylem duzy recznik i polozylem z tylu w miejscu gdzie styka sie klapa z tylna belka [mam na mysli to miejsce gdzie jest "bolec" blokujacy klape i te miedziane blaszki od wycieraczek]. I sie do autka nie dymi, czyli wiadomo skad problem...

A poza tym to ta gnida żre tyle oleju ze za mna ciagle siwo...:((


ps. monowtrysk to 1.4i czy 1.4??

Tommur - 13 Cze 2008, 15:43

Oznaczenie "i" to wtrysk

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group