Forum FiestaKlubPolska -

Tuning stylistyczny - klosze lamp przednich...

Miły - 20 Cze 2008, 22:52
Temat postu: klosze lamp przednich...
czy są jakieś wymagania co do samych kloszy w lampach przednich we fieście?? bo pamietam, że kiedyś ktoś mi mówił, że dorobił sobie całkowicie przeźroczyste klosze i jeździł na nich... jak to jest?
LOY - 20 Cze 2008, 23:06

troche niewiem o co pytasz :fox: ..klosze maja byc :-) ...i nie podkrecaj sie ze zrobisz sobie gładkie ...zreszta po cholere ci ..karbowania rozszczepiaja swiatło ..gładkie stosuje sie przy projektorach (soczewkach )
kaczoro - 20 Cze 2008, 23:23

LOY napisał/a:
troche niewiem o co pytasz :fox: ..klosze maja byc :-) ...i nie podkrecaj sie ze zrobisz sobie gładkie ...zreszta po cholere ci ..karbowania rozszczepiaja swiatło ..gładkie stosuje sie przy projektorach (soczewkach )


Nie tylko przy soczewkach...np. astra II, daewoo espero czy choćby skoda fabia mają światła krótkie bez soczewki za przeźroczystym, plastikowym kloszem :yes: Główną rolę odgrywa tu chyba kształt i właściwości odbłyśnika...

Pozdrawiam.

Miły - 20 Cze 2008, 23:54

powiem szczerze, że myślałem nad takimi kloszami... ale nie wiem czy dozwolone ale skoro tamten miał... poza tym soczewki co za problem wrzucić? w soczewki bi-xenony i hulaj dusza ;]
JoeMix - 21 Cze 2008, 12:00

Światło reflektora musi być jakoś ukształtowane, jak jest gładkie lustro to soczewki są na szkle (kloszu) jak klosz jest gładki to z kolei lustro jest jakoś tam powyginane... pozatym na lampie musi być znak homologacji,,, Ty masz go akurat na kloszu.
Miły - 23 Cze 2008, 20:33

czyli dupa... no nic... będe patrzył na cleary od jakiegoś innego auta... te od polo mi się nie podobają, więc będe patrzył na inne (nawet kosztem przeróbek)... ;]
bidżej - 23 Cze 2008, 21:08

Mily_, moim zdaniem szkoda zachodu. Skrzywdzisz samochód, a później jeszcze trafisz na upierdliwego gliniarza albo diagnostę i będzie placek. Żeby lampki od Fiesty fajnie wyglądały możesz pomalować na czarno fragment odbłyśnika który nie odpowiada za odbijanie światła, czyli ten równoległy do klosza szklanego. Zobacz np. TUTAJ
Miły - 23 Cze 2008, 21:19

nie chce się bawić w rozbieranie kloszy...
bidżej - 23 Cze 2008, 21:24

Mily_ napisał/a:
nie chce się bawić w rozbieranie kloszy...
nie wiem z czym większa zabawa, z rozbieraniem kloszy, czy przerabianiem przodu samochodu pod inne lampy :-P
Ale jak uważasz...

Miły - 23 Cze 2008, 21:40

ja ci powiem tak... kiedyś rozbierałem już lampy... i zbiłem 2 przez to odklejanie... więc dałem sobie spokój... a co do innych lamp... no cóż... troche blachy, spawów, okablowania i jest ;]
AMONe - 24 Cze 2008, 16:56

Cytat:
no cóż... troche blachy, spawów, okablowania i jest ;]


l
l
l
\/


JoeMix - 24 Cze 2008, 20:08

:devil: :hahaha:
Miły - 24 Cze 2008, 20:14

nie no aż tak zdesperowany to nie jestem :P
k_myk - 4 Lip 2008, 11:41
Temat postu: Re: klosze lamp przednich...
Mily_ napisał/a:
czy są jakieś wymagania co do samych kloszy w lampach przednich we fieście?? bo pamietam, że kiedyś ktoś mi mówił, że dorobił sobie całkowicie przeźroczyste klosze i jeździł na nich... jak to jest?


A ni mi się waż sam sobie robić "łyse" szkła w reflektorach!! :krzesłemgo: kill kill2 glab mlotek

Te "krzaczki" na szkle są tam z jakiegoś powodu... Chodzi o polaryzację wiązki światła. Do współpracy z przednią szybą samochodów jadących z przeciwka szkło reflektora zajmuje się pochłanianiem (osłabieniem) światła! Niestety sama szyba sobie z tym nie poradzi...

Nie bądź kolejnym dupkiem na drodze, który ma wyje*ane na to, że innych oślepia...

bidżej - 4 Lip 2008, 11:48

k_myk, z tą szybą to po mojemu coś przekombinowałeś chyba? Ale zgadza się, krzaczki na kloszu powodują odpowiednie "ustawienie" i rozprowadzenie światła. Zresztą gdyby nie były potrzebne to nikt przy zdrowych zmysłach nie zadawałby sobie trudu żeby je zaprojektować i wykonać w taki a nie inny sposób!
JoeMix - 4 Lip 2008, 12:16

Dokłądnie tak,,, wzorki na kloszu to soczewki które ukłądają swiatło w odpowiednie sposób, by się dobrze rozchodziło i oświetlało to co trzeba,,, jak klosz jest gładki to lustro przejmuję te role i jest odpowiednie wyprofilowane,,,

Polaryzacja,,, cóż było by to idealnie, ale nie wiadomo czemu nie jest to stosowane,,, drogie nie jest, a światła aut jadących z naprzeciwka miały by jasność mniej wiecej postojówek,,, i może o to chodzi że z kolei były by za mało widoczne...

emceha - 4 Lip 2008, 17:25

k_myk napisał/a:
Te "krzaczki" na szkle są tam z jakiegoś powodu... Chodzi o polaryzację wiązki światła
Przy braku "krzaczków" i gładkim szkle, za odpowiednie rozproszenie wiązki światła odpowiada soczewka. Nie ma rady, albo szkło gładkie i soczewa albo wogóle bo inaczej będziesz...
k_myk napisał/a:
kolejnym dupkiem na drodze, który ma wyje*ane na to, że innych oślepia...

odyniec - 5 Lip 2008, 08:40

JoeMix, chodzi o polaryzację szkła? to powoduje że światło w jedną stronę dobrze idzie a w drugą się prawie nie odbija. Zastosowania specjalnego w motoryzacji mieć nie może...
JoeMix - 5 Lip 2008, 10:45

k_myk coś wspomniał o polaryzacji,,, ja tylko napisałem że może było by z tym idealnie, jednak nie stosuje się tego,,,
XxX_Daro_XxX - 3 Lis 2008, 21:39

A ja tak zapytam może ktoś wie jakie lapmki przednie można wstawić do fiestki?
Może od jakiegoś innego auta które najlepiej pasują i jest najmniej roboty z nimi? tylko jakieś fajne a nie od Stara :P

Bad_Boy__Zabrze - 3 Lis 2008, 21:50

XxX_Daro_XxX napisał/a:

Może od jakiegoś innego auta które najlepiej pasują i jest najmniej roboty z nimi? tylko jakieś fajne a nie od Stara :P


swojego czasu byla tutaj fiesta ze swiatlami golfa 4, co poniektorzy pewnie jeszcze pamietaja jaka burza w ogol tego byla :P moze zrob cos podobnego, ostatnio tu za spokojnie :D a na powaznie, to nie kombinuj...

XxX_Daro_XxX - 3 Lis 2008, 21:57

no ale mi się zbytnio to nie podoba. ;] A jak już mowa o lampach to chciałbym kupić żarówki o takim ładnym białem/ niebieskim świetle ale dokładnie nie wiem jakie kupić może mi ktoś poradzi?
odyniec - 3 Lis 2008, 22:04

XxX_Daro_XxX, a jesteś w stanie poświęcić na światła ponad 1000zł?
XxX_Daro_XxX - 3 Lis 2008, 22:18

hehe nie to troche za dużo ;] Cena fajna to pewnie światełka też co? ;]
odyniec - 3 Lis 2008, 22:28

XxX_Daro_XxX napisał/a:
hehe nie to troche za dużo ;] Cena fajna to pewnie światełka też co? ;]
fabrycznie nie ma innych. A nowe to nowe mocowania, nowy błotnik być może (bądź przerobienie starego), oczywiście nowe lampy...a tu każde słowo to przynajmniej 2 stówki...
Policz sobie ile za nowe mocowania Ci ktoś policzy...chyba, że sam zrobić całość przeróbek...
Policz ile za błotniki + potem lakiernik...
Policz ile reflektory...
Policz ile maska...bo też może nastąpić zmiana...więc przeróbka maski + lakiernik...
Ogarniasz wciąż?
Jeśli tak to...od Vectry II widziałem w fieście światła. Od Polo 6N idzie wstawić. Od Hondy Civic też jest możliwość. OD Golfa IV i od Puga 306 widziałem także w fieście, ale to praktycznie cały przód był zmieniony (błotniki całe od tego auta, oraz maska i inne pierdoły do tego niezbędne).


No a teraz rada chłopie...idź do sklepu i kup sobie za 50zł dobre żarówki do auta, włóż je i jedź na stację diagnostyczną aby je poprawnie ustawić. Wtedy będziesz się cieszył tym co masz a nie marudził, że to ze stara jest....A i nie zapomnij o ustawieniu, coby ludzi na drodze nie denerwować...

XxX_Daro_XxX - 3 Lis 2008, 22:35

Ja nie marudzę że moje fiestka jest stara ;] Stara ale jara nie jednego mesia nią wziąłem nie wspominając o BMW ( mówię o starszych modelach) ;]
A światełka chciałem wymienić bo coś chce zrobić z przodem ale nie wiem co i tak wpadłem na pomysł wymiany lamp. Widzę jednak że to troche roboty a ja używam auta codziennie i nie mam czasu na stanie u lakiernika czy blacharza. A co do żarówek to jakie polecacie?

Radkalkin - 3 Lis 2008, 22:39

XxX_Daro_XxX napisał/a:
A ja tak zapytam może ktoś wie jakie lapmki przednie można wstawić do fiestki?

ja wiem! od fiestki!

wątek sąsiedni: http://www.fiestaturbo.com/featurecars/cubby

XxX_Daro_XxX - 3 Lis 2008, 22:43

hehe od fiestki do fiestki mówisz? no chyba bym na to nie wpadł :P
Radkalkin - 3 Lis 2008, 23:04

ciesze się, że pomogłem ;]
kamil wolski - 4 Lis 2008, 13:19

XxX_Daro_XxX napisał/a:
Stara ale jara nie jednego mesia nią wziąłem nie wspominając o BMW ( mówię o starszych modelach) ;]


I mówi to kierowca 1.8D... Stary. Na 'soft turbo' , czyli dokładowaniu 0.3bara, Fiesta nie jest szybsza nawet od Konrada Vectry 1.6 więc nie mów takich bzdur!

A co do tematu. Zrób brewki i będzie dobrze :hahaha:

JoeMix - 4 Lis 2008, 18:09

XxX_Daro_XxX napisał/a:
chciałbym kupić żarówki o takim ładnym białem/ niebieskim świetle
Philips BlueVision lub Osramy (jakieś tam)
XxX_Daro_XxX - 4 Lis 2008, 18:58

A tu byś się zdziwił. Kumpel ma mesia 190 2.0 Diesel 4 biegowa skrzynia objechałem go jak chciałem drugi ma to samo tylko że automat też objechałem jak chciałem więc to ty nie mów bzdur. Fiesta dużo potrafi tylko trzeba umieć nią jeździć ;]
JoeMix - 4 Lis 2008, 19:51

Widać Twoi koledzy zbytnie jeździć nie potrafią :P
LOY - 4 Lis 2008, 20:09

XxX_Daro_XxX napisał/a:
A tu byś się zdziwił. Kumpel ma mesia 190 2.0 Diesel 4 biegowa skrzynia objechałem go jak chciałem drugi ma to samo tylko że automat też objechałem jak chciałem więc to ty nie mów bzdur. Fiesta dużo potrafi tylko trzeba umieć nią jeździć ;]

taa to kiler jestes ...stary merc190 200D ma 55 KM i z 1200kg wagi a w automacie przyspiesza jeszcze wolniej a oba miały pewnie po poł miliona kilometrów no to godnych przeciwników sobie znalazłes :rotfl:
koniec pieprzenia o odrzutowych osiagach starych diesli bo warny dam ..temat był o lampach a skundliliscie go jak cholera :fox:

rafal__lodz - 4 Lis 2008, 21:11

Ja Ci polecam Philips blue vision lub trochę tańsze a świecące chyba delikatnie bielszym światłem Philips Power2Night. W przypadku pierwszych nie sugeruj się że będą miały niebieski odcień jak ksenony, dają naprawdę jasną białą barwę światła.

EDIT:
http://www.motor-talk.de/...ht-t474563.html tu masz link co prawda do niemieckojęzycznej strony ale gość porównał Philipsy BV i P2N więc możesz zobaczyć jaką mają barwę światła.

Miły - 4 Lis 2008, 21:13

dokładnie... mam BV i jestem zadowolony... poszukaj, dzieś był mój test porównawczy BV z orginałami i pseudożarówkoxenonami z carrefoura...
a1topgear - 5 Lis 2008, 17:40

A ja sie doczepie:P LUdzie- kto wam takich bzdur naopowiadal ze do gladkiego szkla 3eba sczewke... Moze i 3eba w przypadku przerabiania reflektora starego typu (taki jak ma fiesta) z karbowanego na gladki, bo w tym co wspolczesnie serwuja nam producenci samochodow mamy (nie wliczajac lamp wyladowczych) dwa rozwiazania- pierwsze to odblysnik wykonany w technologii freeform- jest bez soczewki, jedynie co przyuwazcie jak jest osadzona zarowka, a raczej czym jest obudowana(- chodzi mi o konstukcyjna czesc reflektora), a drugie to soczewkowe lampy z oczywiscie gladka szyba- innych sie dzisiaj nie robi. Otoz co do drugiego rozwiazania- stosowane glownie tam, gdzie stylisci wygospodarowali mniej miejsca na skuteczna lampe, np. Jaguarki to maja, Punto II to ma (z uwagi na niski reflektor), Calib..costam to ma itd. Technologia jest drozsza niz tradycyjna dzisiaj freeform, ale daje wiecej mozliwosci... (dodatkowo wplywa tez dodatnio na redukcje np. swiatla rozproszonego, ktore w duzej mierze zalezy od ksztaltu reflektora, glownie odchylenia od pionu szkla lampy-np dlatego BMW maja z reguly bdb oswietlenie, z niska emisja swiatla rozproszonego (czyli trywialnie nie samooslepiajace sie np we mgle) )W przypadku lamp takich, jakie sa w fiescie mk3 i mk4(oraz starszych) szklo reflektora oraz odblysnik stanowia integralna calosc- bez jednego drugie nie bedzie dzialac tak jak powinno. PO prostu karbowanie ksztaltuje snop swiatla...
Miły - 5 Lis 2008, 18:28

a ja dodam że jak klosz jest gładki to za rozproszenie odpowada karbowany odbłyśnik :)
XxX_Daro_XxX - 5 Lis 2008, 22:29

O dzięki za linka szczerze mówiąc Power2Night bardziej mi się widzą ;]
No to kolejeny zakup ;]

kandyk - 7 Lis 2008, 17:59

a1topgear,
a1topgear napisał/a:
3eba
To się pisze "trzeba", jakby co...
sz.czurek - 18 Sty 2013, 18:06

Wiecie gdzie kupic gładkie klosze? Wiem ze wiele osob nie jest za takim pomyslem ale mam soczewkowe reflektory i w jedej lampie uszkodzony klosz, chcialbym go dokupic.
help?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group