Forum FiestaKlubPolska -

Car Audio i CB - ch³odzenie radia

marian - 25 Cze 2008, 15:44
Temat postu: ch³odzenie radia
Mam takie pytanko.Czy radio potrzebuje dodatkowego ch³odzenia?Bo jak wiadomo z ty³u jest aluminiowa p³ytka spe³niaj±ca role radiatora ale ona jest gor±ca jak diabli.dzisiaj przykrêci³em do niej taki radiatorek stosowany do ch³odzenia procesora PC-ecie i my¶lê czy by te¿ tego wiatraczka nie zapodaæ
JoeMix - 25 Cze 2008, 23:57

Nie s±dzê,,, producenci przecie¿ zdaj± sobie sprawê ¿e radio zamontowane w aucie mo¿e nie mieæ nawet cyrkulacji powietrza wko³o siebie - to nie CPU ¿e jak przekroczy 37 st to siê zawiesi :) Nigdy siê nie spotka³em z dodatkowym ch³odzeniem radia, Wzmacniaczy zewnêtrznych tak, radia - nie.
szynszyl - 26 Cze 2008, 16:55

jak masz dodatkowe ch³odzenie to super. moje "z³omiaste" radio siê wy³acza z niskich tonów po przegrzaniu. w sumie w obecnym aucie nie, ale w fioe¶cie by³o bardziej ciasno. a poza tym zbyt wysoka temp. zmienia charakterystykê elementów u¿ytych do budowy radia.
marian - 26 Cze 2008, 18:11

radio mam ledwo pó³ rocznego Blaupunkta London MP37 wiêc powinien dawaæ rade ale dodatkowy radiator mu nie zaszkodzi i tak jak pisa³ JoeMix producent tak je skonstruowa³ ¿e nie powinno siê nic z³ego staæ a ¿e mam takie zboczenie ¿e od czasu do czasu lubie w co¶ wnikn±æ a akurat mia³em radio na wierzchu bo co¶ tam grzeba³em,wiêc wnikn±³em a z wiatraczkiem nie bêde przesadza³
szynszyl - 26 Cze 2008, 19:38

marian, nie bój sie, nie zaszkodzi³by
zuber - 28 Cze 2008, 23:16

JoeMix napisa³/a:
Nie s±dzê,,, producenci przecie¿ zdaj± sobie sprawê ¿e radio zamontowane w aucie mo¿e nie mieæ nawet cyrkulacji powietrza wko³o siebie - to nie CPU ¿e jak przekroczy 37 st to siê zawiesi Nigdy siê nie spotka³em z dodatkowym ch³odzeniem radia, Wzmacniaczy zewnêtrznych tak, radia - nie.


w alpine widzialem wentylatorek fabryczny
Mam teraz Kenwoda (niski model) Siedzia³ w golfie 4 i sie grza³ bo ma³o miejsca W fiescie dzial bez zarzutu

Jak Ci sie radio grzeje to daj mu wentylatorek i podlacz go pod zasilanie radia Napewno nie zaszkodzi

szynszyl - 29 Cze 2008, 16:32

u mnie w Innym samochodzie jest p³ytka do regulacji nadmuchu. w fie¶cie mk3 np. sa rezystory. i o co mi chodzi.. o to, ze ta p³ytka sie przegrzewa i przepalaj± sie scie¿ki. w radio nie chodzi o scie¿ki, ale o temperaturê. na p³ytce nie zaszkodzi³ radiator, radiu nie zaszkodzi wentylator. ciekawe gdzie ta cyrkulacja powietrza pozwalaj±ca na skuteczne ch³odzenie radia. w kanale wentylacji, gdzie w sumie radio jest?
JoeMix - 30 Cze 2008, 12:25

szynszyl napisa³/a:
ciekawe gdzie ta cyrkulacja powietrza pozwalaj±ca na skuteczne ch³odzenie radia. w kanale wentylacji, gdzie w sumie radio jest?
Przecie¿ napisa³em w³a¶nie ¿e jej mo¿e nie byæ i chodzi³o mi o to i¿ radia takie s± z marginesem du¿ym i¿ mog± siê grzaæ,,,

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group