Forum FiestaKlubPolska -

Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa - [MK3] Ruda podgryza tylną klapę z dołu

bidżej - 30 Wrz 2008, 11:51
Temat postu: [MK3] Ruda podgryza tylną klapę z dołu
Mój Fieścior miał swego czasu robioną tylną klapę bo przerdzewiała z dołu na rancie. Teraz znowu wychodzą parchy, bo jak się przyjrzałem to fachman przespawał całą dolną część tak że jest trochę inna niż fabryczna, tylko że gdzieś mu zginęły odpływy ;| I tu pytanie: gdzie one standardowo były? Bo zdaje mi się że jakieś tam szczątki pozostały, tyle że zatkane/lekko zaspawane: są na dolnej krawędzi, kilka cm od rogu klapy? Pasowałoby je chyba rozwiercić :fox:
LOY - 30 Wrz 2008, 16:14

po pierwsze klap sie nie spawa -bo nie warto . lepiej kupic dobra uzywke ..i tak bedzie tansza niz spawanie . po drugie sprawdz czy fachowiec zabezpieczył jakkolwiek klape od srodka . Odpływy byc musza to oczywiste ...woda w klapie zbiera sie przez nieszelnosci i przez same kondensowanie sie wody wewnatrz ...nawierc z 4-5 otworów rozmiesc je symetrycznie tuz przy bokach klapy itd
bidżej - 30 Wrz 2008, 16:23

LOY, pospawał to mam pospawaną :) akurat to było jeszcze za czasów kiedy fiesta nie była moja.

czym by można te rozwiercone otwory zabezpieczyć? żeby nie było tak że za 3 miesiące z otworków fi4mm zrobią się dziury fi40 :-P

LOY - 30 Wrz 2008, 16:25

bidżej86 napisał/a:
LOY, pospawał to mam pospawaną :) akurat to było jeszcze za czasów kiedy fiesta nie była moja.

czym by można te rozwiercone otwory zabezpieczyć? żeby nie było tak że za 3 miesiące z otworków fi4mm zrobią się dziury fi40 :-P


otworki czy inna blacha -zabezpiecza sie tak samo . Jakis grunt antykorozyjny ..a od srodka - zabezpieczenie do profili ...nie załuj go ..ale pilnuj zeby znów nie zatkac otworów

odyniec - 30 Wrz 2008, 17:52

bidżej86, gratuluje pomysłu. Kupić na szrocie używaną klape z wszystkim a w ew. rozliczeniu swoja zostawic. To koszt dojazdu i 50zł za klapę. A naprawa...hm wiadomo, więcej. A konserwacja tak jak LOY mówi i przy okazji możesz jej odrazu w drzwi wpakować.
bidżej - 30 Wrz 2008, 18:58

odyniec, czytanie nie boli:
bidżej86 napisał/a:
pospawał to mam pospawaną :) akurat to było jeszcze za czasów kiedy fiesta nie była moja.

a tego specyfiku jak kupię to i na drzwi nie pożałuję :ok:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group