Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK5] Przerywa

lesiokro - 9 Lis 2008, 18:09
Temat postu: [MK5] Przerywa
Już od dłuższego czasu nie mogę się uporac z przerywaniem zapłonu w czasie przyspieszania. Jako że nastał pewien problem z przerywaniem na wiosnę postanowiłem wynienic przewody WN i świece (miałem na nich przejechane ok 35000km na LPG). Kable (JANMOR) zarówno jak i świece (NGK) czekały u mnie w garażu od jakiegoś roku po tym jak dostałem je od kumpla. Problem nie ustał, uznałem że wilgoc w garażu zrobiła swoje i kupiłem nowy taki zestawik. Dalej bez efektu. Troche poszukałem na forum i ... może cewka zapłonowa, ale to też nie to. Macie może jakieś pomysły co może przyczyną bo jest to okropnie denerwujące.
Freeman - 9 Lis 2008, 19:27

Filtr powietrza?
JoeMix - 9 Lis 2008, 20:16

Masz gaz,,, przerywa i na benzynie i na gazie?
lesiokro - 9 Lis 2008, 21:22

Fiesta jest na gazie. Sytuacja dotyczy zarówno benzyny jak i gazu z tym ze na gazie jest jakby lepiej.
Filtr powietrza, paliwa, gazu wymienione.

JoeMix - 9 Lis 2008, 21:36

Jak to samo jest na LPG i Benzynie to skłaniałbym się w stronę układu zapłonowego. jeśli szarpie podczas przyśpieszania (po osiągnięciu prędkości przestaje?) tylko to na początek czujnik ciśnienia (mapsensor)
lesiokro - 10 Lis 2008, 20:47

W takim razie jak zdiadnozować miernikiem mapsensor? bo nowy org trochę będzie kosztował.
JoeMix - 10 Lis 2008, 21:29

Miernikiem się nie da potrzebny oscyloskop lub częstotliwościomierz (chyba), spróbuj mu odłączyć rurkę (zatkaj ją czymś) i co się stanie i/lub odepnij z niego wtyczkę, jak bez niego jeździ.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group