Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK3] Zagięta sonda lambda

Marcinowaty - 10 Lis 2008, 11:55
Temat postu: [MK3] Zagięta sonda lambda
Mam pytanko do mądrych głów. Czy taka sonda ma prawo dobrze działać.


Dodam że autko zaczęło więcej palić, około 8l na 100km (głównie miasto i drogi gruntowe), no i rura wygląda tak:


Świece wyglądają normalnie i oleju nie wpierdziela.

Jose - 10 Lis 2008, 12:14

Taka sonda prawdopodobnie nie działa. Kiedyś rozszabrowałem sondę z fiesty celem zaspokojenia ciekawości, co się znajduje w środku. Jest tam ceramiczny pręcik, który przy takim zgięciu pewnie się pokruszył.
Pozdr

Marcinowaty - 10 Lis 2008, 16:29

http://www.allegro.pl/ite...sta_mondeo.html

Może być? Bo oryginał ze dwa razy więcej kosztuje..

bidżej - 10 Lis 2008, 16:54

Marcinowaty, wygląda ok.

Poszukaj może jeszcze, ja swoją ori kupiłem za 20pln więcej od gościa który sprzedał fiestę zanim założył sondę.

Marcinowaty - 11 Lis 2008, 20:19

"bidżej86"

Była jakaś zmiana po wymianie sondy?

bidżej - 11 Lis 2008, 20:32

pewnie że była - silnik pracuje zupełnie inaczej, no i zszedłem ze spalaniem do 5-5,5l w trasie przy wcale nie lekkiej nodze...
Marcinowaty - 11 Lis 2008, 20:34

A kasowałes kod usterki czy cos takiego?
bidżej - 11 Lis 2008, 20:43

koniecznie!
Marcinowaty - 12 Lis 2008, 12:06

Wystarczy odłączyć akumulator na jakiś czas czy trzeba kasować na kompie?
FreeHack - 12 Lis 2008, 12:37

Odłączenie akumulatora(reset) spowoduje usunięcie kodu usterki:) Później poprawna adaptacja i zabieg zakończony.
Marcinowaty - 14 Lis 2008, 12:46

FreeHack napisał/a:
Później poprawna adaptacja i zabieg zakończony.


Na czym polega?

bidżej - 14 Lis 2008, 12:51

Marcinowaty, kto szuka ten znajdzie <było> <szukaj>
uciu - 14 Lis 2008, 12:54

Marcinowaty napisał/a:
FreeHack napisał/a:
Później poprawna adaptacja i zabieg zakończony.


Na czym polega?


KLIK KLIK

Marcinowaty - 14 Gru 2008, 15:32

Sonda już przyjechała, kosztowała mnie z wysyłką 110 zł. Wygląda na solidną :cojest:
borutka - 19 Gru 2008, 08:56

Witam, posiadam Fiestę Flair 97/98 i nie wiem dlaczego od listopada zaczęła palić 10l/100km!! Przeczytałam, że sonda lambda może mieć z tym coś wspólnego :) Jestem tym lekko przerażona bo to silnik 1.3! Wymieniłam świece, przewody wysokiego napięcia i masy, silniczek krokowy i spalanie spadło do 9 z hakiem.. Auto było również na komputerowej diagnostyce spalania. zastanawiam się co będzie kiedy przyjdą prawdziwe mrozy i ssane będzie chodziło dłużej. Będę wdzięczna za sugestie przyczyny takiego spalania i rady co jeszcze mogłabym sprawdzić. Nie gazuję, nie męczę go na zimnym silniku, biegi zmieniam prawidłowo, nie stoje w jakiś nadzwyczajnych korkach. Z góry dziękuję, pozdrawiam
bidżej - 19 Gru 2008, 10:21

borutka, na spalanie może mieć wpływ właśnie sonda (do sprawdzenia) albo jeszcze czujnik temp silnika / powietrza zasysanego (chociaż nie wiem czy taki jest w Twoim silniku), ewentualnie samoadaptacja (też nie jestem pewien - nie pamiętam czy w endurach się robi)...
Marcinowaty - 23 Gru 2008, 12:26

:cojest: :hahaha: :kaput:


Nowa już na miejscu:


Bardzo się zdziwiłem przy wymianie, bo bardzo szybko stara sonda "puściła". Po założeniu nowej, podpięciu aku (godzinę był rozłączony) nie było żadnego falowania obrotów i innych problemów. Także czy nastąpiła samoadaptacja? Przejechałem się kilka kilometrów i zauważyłem że auto jest elastyczniejsze i lepiej przyspiesza. Do tego nie chodzi na wolnych obrotach jak traktor (trzęsło kierownicą na wolnych).

draglukasz - 15 Gru 2011, 17:47

MI przepaliła się rura kolektora prawie dookoła sondy lambda. Także ledwie co się sonda trzyma. Mam fiestę na części i akurat taka rura jest w bardzo dobrym stanie- będę podmieniał. Ale problem jest taki że w tej dobrej rurze nie było sondy lambda (silnik na gaźniku). Myśle że nie będzie problemem wspawać w rurę nakrętkę i zrobić otwór- tylko jaki gwint? jaka średnica? i czy ważne jest miejsce takiego otworu?
Stunt_Man - 15 Gru 2011, 18:14

taką tulejke z gwintem na sonde kupisz w motoryzacyjnym albo u tłumikarzy za pare groszy
potem tylko dziurka, sparka i gotowe
miejsce no chyba najlepiej tam gdzie oryginalnie :)

draglukasz - 15 Gru 2011, 18:17

aha- więc zwykła nakrętka nie będzie rozumiem. poszukam więc tej tulejki.
puki co dzięki za odpowiedź

jackrzec - 16 Gru 2011, 07:56

draglukasz, rura od wersji z gaźnikiem nie pasuje.
bidżej - 16 Gru 2011, 08:03

otóż to, ma inną długość bo w wersji z gaźnikiem nie ma kata
draglukasz - 16 Gru 2011, 16:44

Panowie macie racje...
chyba nic z tego.
Co zauważyłem to w tym miejscu gdzie sonda wchodzi już w pojedynczą w rure w okolicach rozrusznika (moze troche niżej)- w fieście z gaźnikiem są 2 rury i dopiero pod miską się schodzą w jedną...
pewnie trzeba kupić nową...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group