Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK4] problem z alarmem

kubasan - 30 Gru 2008, 23:15
Temat postu: [MK4] problem z alarmem
Witam wszystkich na forum! Dzisiaj zostałem szczęśliwym posiadaczem fiesty, jest to mój 1 samochód i od razu mam kilka problemów, po pierwsze: poprzedni właściciel miał alarm ale od jakiegoś czasu przestał działać, on nic z tym nie robił. Bryloczek przy kluczach mryga ale z autem się nic nie dzieje, da się jakoś zdiagnozować co jest nie tak? Z góry dzięki za pomoc :)
diodalodz - 31 Gru 2008, 02:12

jaki to alarm ??
kubasan - 31 Gru 2008, 14:20

hmm nie wiem a jak to sprawdzić?
hubi_2006 - 31 Gru 2008, 15:51

jakieś papiery od alarmu może masz? albo na breloczku coś jest może? może poprzedni właściciel wie? może... może...
kubasan - 31 Gru 2008, 16:47

papierów nie mam, z poprzednim właścicielem się chyba nie skontaktuje bo auto kupiłem z firmy, a na bryloczku ma napisane chyba "MAIAMI" nie widać dobrze, bryloczek jest czarny z 2 guzikami żółtym i szarym i czerwoną diodką
hubi_2006 - 31 Gru 2008, 17:10

Więc będziesz musiał poszukać centrali sterującej, ale gdzie on może być to nie wiem... na pewno tak jest ukryta żeby złodziej za szybko do niej się dobrał. Może inni podpowiedzą gdzie zwykle centralki są chowane w mk4. Możliwe że ukryli by ją za plastikowymi osłonami tam gdzie jest gniazdo do podłączenia komputera diagnostycznego.
diodalodz - 31 Gru 2008, 19:25

szukaj koło skrzynki z bezpiecznikami . słowo "ukryta" zawsze mnie bawi jeśli chodzi o alarmy w autach .
kubasan - 1 Sty 2009, 12:18

nic takiego nie znalazłem w aucie obok bezpieczników, ale mam taka przykręconą blaszkę do kolumny kierownicy wielkości 5x3cm i wygląda jak by coś na nią było nałożone to mogło być to?
bidżej - 1 Sty 2009, 14:30

kubasan, a masz może mały kluczyk od syreny? U mnie w LegendFordzie tym można wyłączyć alarm...
kubasan - 1 Sty 2009, 18:16

dostałem w z zapasowymi kluczami jakiś mały okrągły kluczyk
bidżej - 1 Sty 2009, 18:22

znajdź pod maską syrenę, powinna mieć gumowy kapturek. pod nim znajdziesz wyłącznik przekręcany tym kluczykiem (mniej więcej jak zamek do kieszeni na hdd w pececie). przekręć i zobacz czy zatrybi.
kubasan - 2 Sty 2009, 16:50

znalazłem syrenę i jak się okazało alarm nazywa się "ARIANE" made in Italy, a nie "MAIAMI" :-P jak błędnie odczytałem z bryloczka, ale co ważniejsze po przekręceniu kluczyka zapaliła się dioda od alarmu i po chwili zaczęła migać. Jednak po naciskaniu guzików na bryloczku nic się nie działo gdy zamknąłem drzwi włączył się alarm :) . Dalej nic się nie dało zrobić więc wyłączyłem syrenę kluczykiem. Powtarzam że dioda na bryloczku świeci, a i jeszcze jedno syrena jakoś tak cicho dzwoniła.
bidżej - 2 Sty 2009, 17:03

to wygląda że syrenę wyłączyli bo alarm się spierdykał...
kubasan - 2 Sty 2009, 17:16

czyli z tego buły?
diodalodz - 4 Sty 2009, 03:18

sam jesteś buła :)
Hm byś troche pomyślał to byś znalazł rozwiąznie sam . Ale cud że wydobyłeś chociaż nazwę .
Tu masz przetłumaczoną stronę ruskiej instrukcji od tego alarmu . Popatrz czy nie ma tam procedury wpisania od nowa pilotów , jeśli nie znajdziesz ze schematu widać że JEŚLI MASZ TĄ SAMĄ CENTRALKĘ co na schemacie należy ją odpiąć i połączyć w kostce przewód czerwony z przewodem czerwono/zielonym i auto powinno odpalić bez gadania .
jeśli nie zagada połącz jeszcze zielono/niebieski z zielono/białym
http://translate.google.p...htm&sl=ru&tl=pl

kubasan - 4 Sty 2009, 08:57

diodalodz napisał/a:
sam jesteś buła :)
Hm byś troche pomyślał to byś znalazł rozwiąznie sam . Ale cud że wydobyłeś chociaż nazwę .

panie ja nie mechanik to moje 1 auto i do tego z zepsutym alarmem :)
diodalodz napisał/a:
auto powinno odpalić bez gadania .

nie rozumiem przecież cały czas odpala po co zmieniać te przewody?

diodalodz - 4 Sty 2009, 14:12

to znaczy że mostki porobił ktoś za ciebie wcześniej .
a co do pilota to poczytaj czy jest procedura programowania pilota w ten alarm to prawdopodobnie zacznie działać znowu .

kubasan - 9 Sty 2009, 21:59

nie mogę znaleźć tego alarmu, jakieś sugestie?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group