Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - MK5 Głowica

lesiokro - 10 Lut 2009, 21:13
Temat postu: MK5 Głowica
Ile mogę zapłacić za naprawę głowicy (szlif, zawory, uszczelki, robocizna). Wiem że to zależy , gdzie i co dokładnie ale chodzi mi o jakiś przedział cenowy. Dodam że autem jeszcze jeżdzę bo płyn chłodzący ucieka na zewnątrz i niemiesza się z olejem, za mną widoczność też jest dobra :d
uciu - 10 Lut 2009, 21:46
Temat postu: Re: MK5 Głowica
lesiokro napisał/a:
Ile mogę zapłacić za naprawę głowicy (szlif, zawory, uszczelki, robocizna). Wiem że to zależy , gdzie i co dokładnie ale chodzi mi o jakiś przedział cenowy. Dodam że autem jeszcze jeżdzę bo płyn chłodzący ucieka na zewnątrz i niemiesza się z olejem, za mną widoczność też jest dobra :d


A czym podyktowana jest chęć remontu silnika? Być może płyn ucieka tylko spod kolektora ssącego i leci po głowicy? W takim przypadku wystarczy tylko wymiana uszczelki, u mnie też poszła

lesiokro - 10 Lut 2009, 22:07

Problem pojawił się u mnie już dość dawno (pewnie z 6mc)

Płyn chłodniczy cieknie gdzieś z pod kolektora ssacego (zawsze mokre i zaolejone mimo wycierania szmatą), im mniej płynu chłodniczego tym lepiej szarpie przy przyspieszaniu a przy braku ok 0,9-1l to i w czasie jazdy zaczyna szarpac, wskazówka od temp stoi stabilnie, świece, kable, filtry od gazu i benzyny nowe, paliwo z różnych stacji benzynowych. Na LPG przejechałem niecałe 40kkm

Na głowicy sa przedmuchy i to wcale nie takie małe (po otwarciu korka w pokrywie zaworów "opary" zapieprzaja do góry aż serce się kroi)

Vmax=140 kmh z gorki

W wekend wybieram sie do mechanika na ogledziny i wojałbym się przygotować nawet jeżeli miałoby to być najgorsze.

stafcio - 10 Lut 2009, 22:13

ok 400pln, moze masz jakis przewód nieszczelny. zobacz po staniu czy nie masz plam pod autem
lesiokro - 10 Lut 2009, 22:17

plam zadnych niema, 1l płyny chłodniczego starczy na jakieś 700-800km, i do tego z 200ml oleju silnikowego, sączyć to mi się delikatnie sączy (są mokre) z simeringów półosi i okolic skrzyni biegów ale to już od latek kilku, poziom oleju w skrzyni jest ok

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group