Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK6] Kontrolka silnika i skrzyni

Lukasz/Colchest - 10 Maj 2009, 20:33
Temat postu: [MK6] Kontrolka silnika i skrzyni
Witam jestem tu pierwszy raz mam pytanko w imieniu moich rodzicow,dzis zakupili Forda Fieste Mk6 wracajac do domu zapalila im sie kontrolka cos okraglego z wykrzyknikiem w srodku,sprawdzalem co to moze byc i pisze ze to lampka ostrzegawcza silnika i skrzyni lub zespolu napedowego???prosze o pomoc co moze byc powodem i jak zdjagnozowac co siedzi w tym autku???z gory dziekuje
J@rek - 10 Maj 2009, 20:39

a czy nie masz za mało płynu hamulcowego ;/
Pele - 10 Maj 2009, 20:57

Lukasz/Colchest napisał/a:
cos okraglego z wykrzyknikiem w srodku


Kontrolka układu hamulcowego, tak jak J@req pisze, sprawdź poziom płynu hamulcowego.

Lukasz/Colchest napisał/a:
wracajac do domu zapalila im sie kontrolka


Zapaliła się i po chwili zgasła czy paliła się ciągle ?? Zapaliła się w trakcie jazdy, podczas hamowania, czy podczas ostrego hamowania ??


Pozdro :)

Lukasz/Colchest - 10 Maj 2009, 21:06

Panowie to nie kontrolka plynu chamulcowego,ona jest okragla a ta jest tak jak by jakies sloneczko czy zebatka a w srodku wykrzyknik:(pozdrawiam
J@rek - 10 Maj 2009, 21:11

Lukasz/Colchest napisał/a:
srodku wykrzyknik
to na pewno od hamulcy bo ja mam taką samą połączoną z P w nawiasie i jest to zarazem kontrolka ręcznego i od awarii układu hamulcowego :yes:
Parzych - 10 Maj 2009, 21:14

Lukasz/Colchest napisał/a:
zapalila im sie kontrolka cos okraglego z wykrzyknikiem w srodku,
Nie podałeś koloru kontrolki :fox: Jeżeli czerwona to tak jak mówili poprzednicy, jak żółta/pomarańczowa to silnik/układ napędowy... A najlepiej zrób foto i będzie wszystko jasne :yes:
J@rek - 10 Maj 2009, 21:15

akurat na kompie mam instrukcję MK6 i w niej jest napisane że ta lampka z słoneczkiem na obrotku to
Kod:
Lampka ostrzegawcza
usterki skrzyni
biegów/układów
silnika

Lukasz/Colchest - 10 Maj 2009, 21:28

kontrolka silnika i skrzyni,samochod nie jest stary bo 2006 rok i przebieg na mniej niz 40tys.km wiec co moze byc powodem i gdzie szukac usterki???
Fordon - 10 Maj 2009, 21:29

Zdiagnozowac to tylko jesli kontrolka jest pomaranczowa to pod OBDII i pod odpowiednim programem inaczej nie ma sensu dumac i kombinowac bo wymienisz polowe auta i bedzie dupa... Mam nadzieje ze nie kupili blekitnej MK6 z kuj-pom z odpryskiem fabry na tylnym zderzaku.
Lukasz/Colchest - 10 Maj 2009, 21:37

nie samochod zostal kupiony w WIELKOPOLSCE dzieki za informacje,pozdrawiam:)
J@rek - 10 Maj 2009, 22:26

Co nale y zrobić, jeśli zapali się lampka ostrzegawcza usterki skrzyni
biegów/układów silnika
1 Zatrzymaj pojazd, gdy tylko będzie to mo liwe w bezpieczny sposób.
Wybierz poło enie P lub N i pozwól, aby silnik pracował na biegu
2
jałowym przez 10 minut.
3 Wyłącz i ponownie uruchom silnik.
Lampka ostrzegawcza jest wcią Lampka ostrzegawcza jest
włączona: wyłączona:
Mo esz kontynuować podró .
Wyłącz silnik.
4
Sprawd skrzynię biegów w Sprawd pojazd w specjalistycznej
specjalistycznej stacji obsługi stacji obsługi w najbli szym
przed kontynuowaniem jazdy. dogodnym terminie.

Skfarek - 11 Maj 2009, 21:07

Jak napisał Fordon podjechać do serwisu/warstzatu gdzie ci podepną auto pod kompa bo bez tego to jest wróżenie z fusów. Jeżeli pali się cały czas znaczy że cały czas komputer odstaje informacje o błedzie. Jeżeli zgaśnie to znaczy że zanotował w pewnym momencie bład/usterkę. Podjedź szybko bo jeżeli zgasła a będzie kilkanascie cykli odpaleń bez zapalenia to komputer wykasuje błedy i nie będzi ewiadomo co się stało lub może stać w przyszłości
Parzych - 1 Kwi 2011, 23:29

Mi też się zapaliła ta kontrolka (zębate kółko z wykrzyknikiem - na pomarańczowo, po wyłączeniu zapłonu i ponownym uruchomieniu silnika nie zaświeciła)... W poniedziałek będę wiedział co to za usterka...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group