Forum FiestaKlubPolska -

LPG - Ford ale nie fiesta > da sie zalozyc LPG ???

karolusms - 8 Lip 2009, 16:22
Temat postu: Ford ale nie fiesta > da sie zalozyc LPG ???
A wiec, moi rodzice kupili FOCUSA z 2005 roku, 56 tyś. na zegarku, silnik 1.6 16 zaworowy (ZETEC??), auto sprowadzone z Belgi, kupa elektroniki (np. niema linki gazu !!! kabelki, ukaldy scalone, czujniki, atomowka walnie i nie pojedzie...nie to co moja fiesta :greenpeace: ) benzyna droga a wiec chca LPG (sekwencja) jednak dowidzielismy sie z tatkiem ze prawdopodobnie gniazda zaworowe sa ceramiczne oraz silnik posiada zmienne fazy rozrzadu.... i moze to kolidowac.....czy mozna zalozyc gaz ??? czekam na opinie gazowych szpecow :) (tylko bez czegos w stylu: CO TY ROBISZ ?!?! POJE**** CIE ?!?! GAZ FUUJJ !!!! ... chce tylko czyste opinie !!!! wiem co to gaz i nei trzeba mnie uswiadamiac. A co do zaworow z ceramiki ... gaz niby sie spala w wyzszej tempie (raczej tylko jak zla mieszanka jest ustawiona :/) a ceramika wyklada sie silniki odrzutowe, rakietowe a nawet kadluby wachadlowcow bo ceramika wytrzymuje wyzsze tempy....wiec jakim cudem opinie na forum elektrody mowia o tym ze jest wieksze prawdopodobienstwo wypalenia gniazd....dla mnie te ceramiczne gniazda to +++++++ dla LPG ... co o tym sadzicie ???
kubas - 8 Lip 2009, 20:01

miałem w mondeo MK2 również ceramiczne gniazda i założoną instalację LPG w Belgii (autko z taką instalką sprowadziłem) - był dodany po prostu do instalacji tzw lubrykator dozujący specjalne smarowidło ... nie wiem czy to być musi czy nie - u mnie było

teraz instalując lpg w mojej fiestce pan gazownik powiedział tylko że po przejechaniu na gazie ok 100k też wypadałoby założyć ten lubrykator

laurenth1981 - 8 Lip 2009, 20:33

Ostatnio czytałem na forum focusa i właśnie silniki 1.6 nie są stworzone do gazu niestety :/ Polecam wejść do nich na forum i poczytać o gazowaniu fok :)
diodalodz - 9 Lip 2009, 14:22

no nowe zeteczki tragicznie znoszą gaz nawet z tym lubrykatorem . Wypalone zawory po 100 tyś km .

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group