Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK4] kontrolka paliwa

sebastiandziok - 31 Sie 2009, 21:54
Temat postu: [MK4] kontrolka paliwa
Witam. Od jakiegoś czasu mam dziwny objaw. Po zapaleniu auta czy to na zimno czy na cieplo zapala sie kontrolka rezerwy i po chwili gaśnie mimo ze stan paliwa nigdy nie schodzi poniżej polowy zbiornika. Wskazówka pokazuje dobrze.
Freeman - 31 Sie 2009, 21:58

Bo to jest test żarówki tej kontrolki chyba. Tak samo jak w przypadku kontrolki ładowania i ciśnienia oleju.
Pyra20 - 1 Wrz 2009, 21:37

a czemu ja w swojej fiescie nie mam takiej kontrolki ? <???> <???>
polansky - 1 Wrz 2009, 21:39

Pyra20 napisał/a:
a czemu ja w swojej fiescie nie mam takiej kontrolki ? <???> <???>


Kontrolkę masz, tylko nie podłączoną tak jak i ja :cojest:

Pyra20 - 1 Wrz 2009, 21:42

niemożliwe, gdzie ona w ogóle powinna się znajdować bo nie mam nawet żadnej diody czy coś na liczniku. Chyba że jest ona gdzieś w miejscu gdzie np. pokazuje się olej czy akumulator. Jak w ogóle to podłączyć ?
polansky - 1 Wrz 2009, 21:44

Pyra20, po prawej stronie u dołu, bodajże pierwsza lub druga od lewej.
A jak podłączyć to nie wiem, wiem tylko, że ja nie mam nawet pinu we wtyczce od tej kontrolki ;-(

daro - 1 Wrz 2009, 21:45

moze masz tylko spalona żarowke i nie swieci

[ Dodano: Wto Wrz 01, 2009 20:47 ]
pierwsza po prawej na dole jest od płynu do spryskiwaczy też pomaranczowa a druga jest od paliwa

Pyra20 - 1 Wrz 2009, 21:52

fiesta jeżdzi w rodzinie 7 lat, i ja od 7 lat tej kontrolki nie widziałem, chyba że poprzedni właściciel przejechał70kkm non stop na rezerwie i się spaliła.

http://allegro.pl/item706...nik_zegary.html

w którym miejscu jest ta kontrolka ?


eee, to mi się nigdy od płynu do spryskiwaczy nie świeciła a nie raz była tam pustynia, to co ja mam za wybrakowany zegar ? <???> <???>

polansky - 1 Wrz 2009, 21:55

Pyra20 napisał/a:
w którym miejscu jest ta kontrolka ?


Nawet masz narysowane jak byk na ścieżkach. Na drugim zdjęciu (tył zegarów) 3-cia od lewiej, 2-ga jest od płynu w spryskiwaczach.

Pyra20 - 1 Wrz 2009, 21:57

hahahha a ja dałbym sobie rękę uciąć że mam wersje fiesty bez lampki od paliwa, aż jutro rozkrece cały licznik i zobaczę co to tam jest nie tak. Swoja droga ładne bajery są w fiescie, kontrolka od płynu od spryskiwaczy.. ehh... tyle czasu jeżdżę fiesta a o tym nie wiedziałem, ciekawe czego się jeszcze dowiem...
Marcin - 1 Wrz 2009, 21:59

mk4 ma moduł od rezerwy do zapalania kontrolki (gdzie on jest nie mam pojęcia, bo go sam znaleźć nie mogłem), a zegary chyba wszystkie mają miejsce na kontrolkę. Natomiast w mk5 moduł rezerwy jest już w liczniku i chyba wszystkie ją mają (bulb test to na pewno wykaże).
Pyra20 - 2 Wrz 2009, 21:45

do każdej kontrolki jest osobna wtyczka tak ? i jak mam wszystko ok to wystarczy podpiac / wymienic zarowke i powinno byc ok, a jak nie to gdzie szukac przyczyny ? wyjme licznik bez sciagania kierownicy ?
Marcin - 2 Wrz 2009, 22:01

jaki masz licznik? analog czy cyfra?
Pyra20 napisał/a:
do każdej kontrolki jest osobna wtyczka tak ?

??? ...w liczniku są dwa złącza

Pyra20 napisał/a:
wyjme licznik bez sciagania kierownicy ?

tak

Pyra20 - 2 Wrz 2009, 22:07

Cytat:
??? ...w liczniku są dwa złącza


jak się człowiek nie zna to pisze srutututu... ; p

licznik - analog, taki jak jest wyżej w linku do allegro. Nigdy nie uswiadczyłem zeby mi się swieciło co innego niż kontrolka od oleju, aku, poduszki i recznego, a sa jeszcze od rezerwy, plynu w spryskiwaczach i jeszcze jakies 3 po prawej stronie i chciałbym zeby one działały ale jak to zrobic ?

Marcin - 2 Wrz 2009, 22:14

Jak zrobić kontrolkę płynu do spryskiwaczy to opisywał bodajże Pufcio, z rezerwą może być gorzej, bo wg schematu jest jakiś moduł, który to obsługuje, szukałem go u siebie i nie znalazłem więc nawet nie wiem co tam siedzi.
Chyba gdzieś w elektryce umieszczałem rozpiski wyprowadzeń na wtyczkach.

daro - 2 Wrz 2009, 22:17

najlepiej sprawdz sobie czy ze zbiornika na plyn wychodza ci dwa przewody od czujnika tylko musisz chyba zdemontowac nadkole bo nie dostaniesz sie tak juz nie pamietam dokladnie . Wszystkie liczniki sa robione na jedno kopyto ale w zaleznosci od wersji masz podlaczone dodatkowe opcje takie jak czujnik płynu do spryskiwaczy ABS itd...
Pyra20 - 2 Wrz 2009, 22:19

hmmm... bardziej obstawiłem wersje że ktoś złożył coś byle jak, i nie powpinał wszystkich wtyczek czy coś, bo fiesta miała dzwona w przód, a tak to widzę że zaczynają się schody...
Puff - 3 Wrz 2009, 00:04

Pyra20 - sprawdź żarówkę. Ja u siebie miałem spaloną żarówkę podświetlenia LCD i się dziwiłem jak ktokolwiek mógł odczytać przebieg w nocy (oczywiście przy zapalonym podświetleniu konsoli). Potem się okazało, że żarówka się zużyła. Po wymianie... niebo a ziemia.

Co do kontrolki od spryskiwaczy: klik
Zaznaczam, że to do mk5. Nie wiem jak sytuacja wygląda w mk4, które nie mają cyfrowego licznika (chociaż można to sprawdzić rozpinając kostkę od strony pasażera - informacje jaką, gdzie, co, itd. znajdziesz w w/w temacie)

Marcin - 3 Wrz 2009, 08:50

Pufcio napisał/a:
Zaznaczam, że to do mk5. Nie wiem jak sytuacja wygląda w mk4, które nie mają cyfrowego licznika (chociaż można to sprawdzić rozpinając kostkę od strony pasażera - informacje jaką, gdzie, co, itd. znajdziesz w w/w temacie)

w mk4 jest bezpośrednio zapalana żarówka, nie pamiętam tylko czy musi dostać mase czy zasilanie.

JoeMix - 3 Wrz 2009, 10:07



Koszt zmontowania układu to jakieś 5 złotych, można jako tak zwany pająk czyli bez płytki. Zamiast żarówki w dziurę na żarówkę proponuje wsadzić diodę LED np jakąś super jasną czerwoną - i to przewiduje układ - nie zadziała na żarówce bo się przepalą tranzystory. Potencjometr 4,7k służy do skalibrowania układu (ustawienia momentu zapalenia się diody) -12V do masy, +12 do +12, 4,8V - tutaj trzeba podłączyć sygnał z pływaka (czyi ten sam kabelek co na wskaźnik idzie) - wszystko dostępne w liczniku.

Układ nie jest mój - wygrzebany w googlach,,,

Pyra20 - 4 Wrz 2009, 13:29

Znalazłem ta kostke

Po rozlaczeniu i przekreceniu kluczyka w stacyjce:



Wiec przystapilem to wyciagniecia licznika. Odkreciłem 4 sruby i nie mogłem go wyjąć, cos go jeszcze trzyma ale nie wiem co, nie ma zadnej sruby ani nic, a nie chciałem ciagnac na sile zeby czegos nie urwac :(


Puff - 4 Wrz 2009, 13:40

Pyra20 - chłopie... linka prędkościomierza chociażby...
Poza tym schemat dał Joe w poprzednim poście - bez niego to w mk4 z nieelektronicznym licznikiem nie będzie działało...

kowalik - 12 Lis 2012, 19:22

Witam szukałem ten moduł i nigdzie nie ma jak było pisane w tym tunelu gdzie jest lewarek zmiany biegów i od ręcznego i tam nic nie ma wczoraj wyjąłem licznik i są kontrolki od rezerwy i płynu spryskiwaczy itd nawet sprawdzałem dziś w boczkach miedzy siedzeniem a progiem ale też nie znalazłem takiego modułu tylko jakaś wolna czarna kostka jest tez nie wiem od czego jest :(
ta kostka znajduję się z lewej strony kierowcy nisko tam jest taka mała zaślepka

Puff - 12 Lis 2012, 19:41

kowalik napisał/a:
Witam szukałem ten moduł i nigdzie nie ma jak było pisane w tym tunelu gdzie jest lewarek zmiany biegów i od ręcznego i tam nic nie ma wczoraj wyjąłem licznik i są kontrolki od rezerwy i płynu spryskiwaczy itd nawet sprawdzałem dziś w boczkach miedzy siedzeniem a progiem ale też nie znalazłem takiego modułu tylko jakaś wolna czarna kostka jest tez nie wiem od czego jest :(
ta kostka znajduję się z lewej strony kierowcy nisko tam jest taka mała zaślepka

Jezusie Świebodziński... przepisz to na polski, bo za Chiny Ludowe zrozumieć się tego nie da. Odkopujesz trupa sprzed 3 lat i nawet sklecić kilku zdań nie umiesz. O co chodzi w ogóle?

jery13 - 12 Lis 2012, 20:10

kowalik , nie znalazłeś , bo najprawdopodobniej nie masz tego modułu i nie masz kontrolki rezerwy paliwa i płynu do spryskiwaczy takie cudo miały wersje Ghia i to pewnie nie wszystkie , rozkręcisz cały samochód na części i nie znajdziesz , a jak chcesz koniecznie się dowiedzieć jak wygląda ten moduł i gdzie się znajduje , to jest to zilustrowane w książce sam naprawiam Sobolewskiego na str.137 rys.B, jeżeli masz dostęp do tej książki.
jacula - 17 Lis 2012, 18:36

czy w mojej Fieścinie zapala się lampka od rezerwy ? bo jeszcze nigdy mi się nie zapaliła ?97rOCZNIK 1.25 26v

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group