Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK4] Wentylator przy chłodnicy.

Pyra20 - 14 Lis 2009, 20:51
Temat postu: [MK4] Wentylator przy chłodnicy.
Panowie, jak mi sie fiesta zagrzeje na max (np. w korku, przy ciaglym podjezdzaniu na 1 biegu) to nie wlacza sie wentylator. Gdzie szukac przyczyny ? gdzie jest jego wlacznik bo moze w tym tkwi przyczyna i od tego pasuje zaczac?

Dzieki i pozdrawiam

kamil wolski - 14 Lis 2009, 21:23

Termowłącznik jest od spodu w obudowie termostatu. Przynajmniej u mnie. Przyczyny można szukać w przewodach, termowłączniku, jak i spalonym wentylatorze.
Pyra20 - 14 Lis 2009, 21:40

nie mow mi ze to jest w obudowie termostatu bo dzis go wymienialem :kaput: :kaput: :głowąwmur:


Tak sie sklada ze mam 2 sprawy termowlacznik i chcialem go wymienic i zobaczyc czy w tym tkwi przyczyna, jezeli nie to mialem szukac dalej, ale swoim postem mnie zalamales ; d

Fordon - 14 Lis 2009, 22:26

Kolego lepiej powiedz ktora wersje 1.25 masz pod maska...
Pierwsza to taka z filtrem powietrza od strony kierowcy w malej puszce za reflektorem, druga to taka co ma na kolektorze dolotowym napis ZETEC-S a dokladnie SE na kapie zaworow, i tam znajduje sie filtr.
Termo wlacznik w drugim przypadku jest na obudowie chlodnicy i nie ma styku z plynem w ukladzie chlodzenia...
Pierwszy typ silnika termowlacznik ma z tego co pamietam na wezu od chlodnicy (miedzy termostatem a chlodanica) lub w samej chlodnicy od strony pasazera na wyjscu z chlodnicy...
Najprostrzym sporobem jest zamknac obwod wentylatora i sprawdzic czy sam on dziala, jesli nie to mozesz szukac po kablach, bezpiecznikach, przekaznikach lub wadliwych termowlacznikach... ostatecznoscia jest tez zablokowany termostat, ale tak szczerze jak czesto ci sie zdarzalo przegrzac silnik to nie chcial bym tego silnika nawet za free <8>

Pyra20 - 15 Lis 2009, 00:24

zdazyło się dwa razy przez 7 lat jak ten samochod jest w rodzinie.

Filtr powietrza mialem zalozony stozkowy jak kupiona byla fiesta i znajduje sie on po prawej stronie za reflektorem, a na tej 'pokrywce' nad swiecami pisze zetec-s 16v (czy jakos tak)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group