Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK3] zawieszenie

klaudia - 28 Lis 2009, 14:22
Temat postu: [MK3] zawieszenie
witam.koledzy od dluzszego czasu probuje naprawic przednie prawe zawieszenie mojej fiesty i dalej cos sie dzieje.wszystko zaczelo sie od dziwnego stukania,wiec wymienilem wahacze i koncowki drazkow kierowniczych.pojeczalem na zbieznosc i niby ok.ale po jednym dniu stuki wrocily i ktos mi doradzil,ze to guma z lozyskiem na amortyzatorze,wiec tez to zrobilem i dalej brak poprawy.postanowilem,ze jeszcze wymienie lozysko na piascie.okazalo sie,ze bylo juz do wymiany,no to sie ucieszylem,ze mam problem z glowy.ale i to nie pomoglo.w koncu te stuki przerodzily sie w huczenie jakby z lozyska.wczoraj sprawdzilem z mechanikiem to lozysko na piascie ale jest dobre.mechanik stwierdzil,ze to poszlo lozysko w skrzyni biegow i trzeba wyjmowac skrzynie albo wsadzic nowa.ja znowu po waszych opisach wymienilbym przegob ale mam watpliwosci.moze mi pomozecie je rozwiac.aha jeszcze jedno.gdy hamuje z predkosci 80km/h i wyzszej drzy mi cale auto ale tez to czuc tylko z prawej strony,tarcze i klocki hamulcowe sa nowe.pozdro
polo1976 - 28 Lis 2009, 14:34

A jesteś pewna, że to prawa strona?? Kumpel wymienił kiedyś tak jak Ty całe prawe zawieszenie i dalej mu pukało. Jest taksiarzem i kiedyś wiózł mechanika, w trakcie rozmowy ten mu powiedział żeby wymienił łożysko.... ale z lewej strony. Pomogło jak ręką odjął. Reasumując sprawdź też lewą stronę bo Masz może analogiczną sytuację jak kolega.
klaudia - 28 Lis 2009, 14:37

raaczej jest to prawa strona bo auto bylo sprawdane na lewarku z lewej i prawej strony i kiedt je rozpedzalem podnisine tak do gory to tylko huczy prawa strona
pablon - 28 Lis 2009, 20:12

Po wymianie hamulcow tez mi drzy kierownica, zrobilem cale zawieszenie (sworznie i wachacze) jest duzo lepiej ale nie do konca. ktos ma pomysl co to jest?.
bidżej - 29 Lis 2009, 10:38

pablon, czyściłeś powierzchnię przylegania piasta-tarcza?
Kadzax - 29 Lis 2009, 22:32

Także miałem to o czym pisze bidżej.}
Miałem tam korozje i nie było współosiowości między tymi częściami, co skutkowało biciem odczuwalnym na kierownicy, jak i na całym aucie-szczególnie przy hamowaniu.

klaudia, to chyba żeńskie imię więc dlaczego piszesz jako mężczyzna i masz płeć także zaznaczoną jako mężczyzna:P


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group