Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK4] wentylator chłodnicy

zimzia - 22 Gru 2009, 14:22
Temat postu: [MK4] wentylator chłodnicy
Jeszcze nie słyszałem żeby włączył mi się wentylator chłodnicy, przeczytałem ze fiesty tak maja no to jak tak maja to OK, ale niedawno zagotował mi się płyn chłodniczy wskazówka weszła na czerwone pole a wentylator się nie włączył. Najpierw przeszukałem schematy gdzie są jakieś czujniki znalazłem 2 pod cewką zapłonowa, od wskaźnika na desce i drugi który powinien włączyć wentylator, wypiąłem wtyczkę od tego 2 zwarłem styki i nic, jeszcze są przekaźniki od wentylatora w komorze silnika zielony i czarny (fiesta posiada klimatyzacje) teraz co zewrzeć aby włączyć wentylator, nie znalazłem żadnego schematu który by mi w tym pomógł

[ Dodano: Wto Gru 22, 2009 14:46 ]
zrobiłem coś takiego: zapaliłem silnik i wypiąłem wtyczkę od czujnika temp po chwili wentylator się włączył najpierw na 1 bieg później na 2 czyli wentylator i przekaźniki działają coś musi być z czujnikiem temp, wyczytałem jeszcze ze ktoś miał zły korek wkręcony w zbiorniczek i tez mu się nie włączał wentylator ale u mnie jest oryginalny

Przemas107 - 22 Gru 2009, 16:05

Ja też jeszcze wentylatorka nie słyszałem, ale fiesta się nie gotowała :)
JoeMix - 23 Gru 2009, 21:00
Temat postu: Re: wentylator chłodnicy
zimzia napisał/a:
wypiąłem wtyczkę od czujnika temp po chwili wentylator się włączył najpierw na 1 bieg później na 2 czyli wentylator i przekaźniki działają coś musi być z czujnikiem temp
Jesli silnik się bardzo grzeje a wentylator się nie włącza to taktycznie coś nie tak z tym czujnikiem,,, alr teraz trudno zagrzać silnik dobrze :P

Tylko nowe głupie samochody ze stajni VW (czy WV nie pamiętam) włączają wentylator na chłodniczy na prozie -15 w 3 minuty po uruchomieniu auta... (przynajmniej u mnie w pracy)

zimzia - 23 Gru 2009, 21:44

o czy ja wiem w tą noc było -20 chyba zamarzło mi ogrzewanie nie działało cały czas zimne leciało, co 100 metrów dubałem szybę bo zamarzała, w aucie tyle co na zewnątrz czyli -20 a silnik zagotował się wskazówka na czerwonym polu wentylator się nie włączył. rano odpalam auto wszystko działa po 3 min w aucie zaczęło się robić gorąco, otwieram maskę a silnik tak się zagotował ze płynu chłodniczego było 3 centy pod kreską min ciekawe co się z nim stało oleju nie przybyło, wyparował czy co ??
bidżej - 23 Gru 2009, 22:06

może ja jestem jakiś przytrzymany, ale na powyższe umiem odpowiedzieć tylko " ŻE CO?" :yyy:
zimzia - 23 Gru 2009, 22:11

poprawiłem błędy szybko pisałem i nie zauważyłem:P
JoeMix - 23 Gru 2009, 22:41

skoro zamarzł układ i nie było obiegu płynu to co ma tu wiatrak i czujnik? trzeba wlac płyn co nie będzie zamarzał,,,
zimzia - 23 Gru 2009, 23:01

nie jestem pewien czy zamarzło bo przewody były cieple, a wentylator to się chyba powinien włączyć

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group