Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [Inny] Szarpie na niskich obrotach przy zmianie biegow

arczi37 - 27 Sty 2010, 16:18
Temat postu: [Inny] Szarpie na niskich obrotach przy zmianie biegow
Mam problem z silnikiem 1.6 ZETEC.
Zmieniłem cewke zapłonowa bo samochod pracowal na trzech cylindrach.
Teraz pali i jezdi prawie dobrze zeby tylko nie szarpal na niskich obrotach przy przyspieszaniu, poradzicie cos ????

matrix-1990 - 27 Sty 2010, 19:09

ogarnij bardziej swojego posta, bo ja nie wiem czy on na ciepłym szarpie czy na zimnym, czy iskry nie ma czy wachy nie dostaje
mietek - 27 Sty 2010, 19:45

arczi37, mam ten sam problem w fiescie mk5, ten sam silnik. Wymienialem przewody, świece, filtry itp i nic nie pomogło. Koledzy na forum poradzili wyczyścić przepływomierz i tak też zrobiłem. Polepszyło się znacznie chociaż dalej trochę przerywał, w końcu mechanik poradził, żeby kupić nową przepływkę, bo czyszczenie to takie doraźne rozwiązanie. Zamówiłem nowy przepływomierz za 420 zł, jutro wstawiam i wszystko bedzie ok.
arczi37 - 28 Sty 2010, 15:27

szarpie mi na zimnym silniku iskre ma paliwo tez dostaje. Moge dodac jeszcze tyle ze to sie stało zaraz po spawaniu tłumika ze 3 dni (widzialem ze zworka była załozona na akumulator podczas spawania)
matrix-1990 - 28 Sty 2010, 20:10

a jak dodajesz gaz to zwiększają się obroty czy jakby spadają a za chwile zwiększają?
arczi37 - 31 Sty 2010, 16:59

cos wlasnie tak jak piszesz. obroty tak jakby skacza dławi sie ze 3-4 razy szarpnie i normalnie pózniej jest
matrix-1990 - 1 Lut 2010, 09:12

matrix-1990 napisał/a:
a jak dodajesz gaz to zwiększają się obroty czy jakby spadają a za chwile zwiększają?


czyli skaczą w górę czy w dół i kiedy jest normalnie?

kubaotcz - 4 Lut 2010, 19:53

Sprawdź też luzy na zaworach. U mnie samochód szarpał własnie na niskich przy przyspieszaniu, na jałowym biegu przy mocnym dodaniu gazu lubił czwórkować (jakby zadudnić, dopiero potem wkręcić sie na obroty). Regulacja za ciasnych zaworów pomogła a z tego co wiem w tych silnikach to stosunkowo częsta dolegliwość:)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group