Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK6] Podgrzewanie przedniej szyby

Bilek - 5 Lut 2010, 08:19
Temat postu: [MK6] Podgrzewanie przedniej szyby
Witam,

już od kilku tygodni noszę się z zamiarem zakupu MK6 FL i bardzo trudno na naszym rodzimym rynku jest odnaleźć egzemplarz, który sprostałby moim wymaganiom. Zdecydowałem więc o zakupie Fieściny bez podgrzewanej przedniej szyby, choć na tym elemencie wyposażenia bardzo mi zależy.

Czy istnieje możliwość i jak - mniej więcej - kosztowo przedstawiałaby się instalacja tego systemu w aucie pierwotnie niewyposażonym w niego?

pozdrawiam

JoeMix - 5 Lut 2010, 10:45

Najdroższy element to szyba,,, reszta w zależności jak chcesz zrobić, jeśli zrobisz sobie do tego swoją elektrykę to koszt masz szyba+montaż szyby+klawisz włączający+parędziesiąt złotych
smyr - 5 Lut 2010, 10:55

A zna ktos moze cene jaka zycza sobie w ASO? (tak z ciekawosci :ok: ). <8>
Bilek - 5 Lut 2010, 13:10

Przednia szyba używana/zamiennik to koszt ok 300-400 zł i to wiem - wujek Google lubi ze mna współpracować ;) wstawienie pewnie z 50 pln - ale podłączenie, montaż guziczka itd - nie wiem.

Ale rozumiem, że taka operacja byłaby możliwa? Ktoś może próbował już coś takiego przeprowadzić? No i czy technicznie jest to proste do wykonania dla pana Józka, czy raczej pokierować się do profesjonalistów od szyb?

Neo178 - 5 Lut 2010, 15:06

Na allegro do mk6 chodzą w okolicach 300-400 zł tak jak Bilek napisał, ale w ASO to cena będzie pewnie ponad 1000 z tego względu, że tam wszystko jest drogie i na czymś kase muszą bić :D dla przykładu kiedyś sprawdzałem ile kosztuje w aso zatyczka do zapalniczki (taka mała, plastikowa, okrągła) - 50 zł :rotfl: Ceny z marsa biorą :yes:
ElGrey - 6 Lut 2010, 09:16

szyba to kosz ok 900 zl w aso, zamiennik 680 zl z zalozeniem w warsztacie specjalistycznym, nie warto brac uzywek, zawsze jest ryzyko ze ci sama peknie i nikt ci na nia nie da gwarancji, instalacja elektryczna to juz inna bajka i nie mam pojecia jak to finasowo wyglada ;-|
na twoim miejscu poczekalbym na egzeplaz ci odpowiadajacy i nie bawilbym sie w takie kabinacje, teraz jest typowy cienki okres na kupno aut malo jest ciekawych ofert

Parzych - 6 Lut 2010, 12:02

JoeMix napisał/a:
szyba+montaż szyby+klawisz włączający

Dodatkowo szyba jest na dwóch bezpiecznikach i co najmniej jednym przekaźniku... Szyba w ASO (w 2006r.) - 1329zł...

Bilek - 7 Lut 2010, 10:47

ElGrey napisał/a:
na twoim miejscu poczekalbym na egzeplaz ci odpowiadajacy i nie bawilbym sie w takie kabinacje, teraz jest typowy cienki okres na kupno aut malo jest ciekawych ofert


Za późno :) Dzieki za pomoc, chyba jednak będę musiał przeżyć brak tego podgrzewania - koszt pewnie zbliżyłby się do tysiąca zł, a poza tym to i tak: co fabryka, to fabryka.

pawel182 - 7 Lut 2010, 20:45

Bilek napisał/a:
...Ktoś może próbował już coś takiego przeprowadzić? No i czy technicznie jest to proste do wykonania dla pana Józka, czy raczej pokierować się do profesjonalistów od szyb?


Jeszcze nie próbowałem ale mam taki zamiar :) Od strony elektrycznej już przeprowadziłem rekonesans i nie powinno być problemu, a w pewnym sensie nawet troszke instalacji juz przygotowałem. Jedyna kwestia to chciałbym szybe z tego samego roku co mam oryginalna i tu chyba będzie najwiekszy problem :)
hm...ciekawe czy Fusion ma identyczną przednia szybe jak Fiesta...?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group