Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK3] Spadki ciśnienia oleju

bartk24 - 6 Lut 2010, 22:38
Temat postu: [MK3] Spadki ciśnienia oleju
Witam

Mam bardzo niepokojący problem z moją fiestą. Od czasu do czasu silnik gubi gdzieś ciśnienie oleju - dzieje się tak na mocno rozgrzanym silniku przy hamowaniu oraz w sytuacji kiedy jadę na niskim biegu bez gazu( w szczególności kiedy pod kołami pojawi się jakieś wzniesienie- krawężnik kontrolka się zapala, np parkując).
Po zmianie starego oleju wydawało się że problem zniknął (poprzedni właściciel dłuuuugo nie zmieniał oleju), przed zmianą kontrolka zpalała się zawsze na 30 sekund po uruchomieniu silnika.

Silnik obejrzał mechanik, stwierdził, że pompa jest w dobrym stanie i działa poprawnie, panewki też nie budzą zastrzeżeń. Czym więc mogą byś spowodowane spadki ciśnienia?

Wersja to: 1.3 KAT

Jako początkujący na forum prosiłbym o wyrozumiałość i pomoc ;)

bidżej - 7 Lut 2010, 00:19

a jaki masz olej? przypadkiem nie mineralnego lotosa?
Żółwik Tuptuś - 7 Lut 2010, 00:22

bidżej napisał/a:
przypadkiem nie mineralnego lotosa?


sraty taty :fox:


bartk24
- sprawdź ze swoim mechanikiem czujnik ciśnienia oleju ( albo wymień , to koszt około 20 zł - to może być walnięty czujnik )

bidżej - 7 Lut 2010, 00:34

nie sraty taty tylko to badziewie nawet w kaszlaku mi takie historie robiło :|
Żółwik Tuptuś - 7 Lut 2010, 00:46

bidżej, - nie dramatyzuj , ja tu bym stawiał na uwalony czujnik , lub masujący się przewód .

tzn - do tego bym zaczął , skoro mechanik pompę ocenił jako dobrą .

luki - 7 Lut 2010, 00:55

mam lotosa i puki jest olej na bagnecie kontrolka nie świeci. Dopiero jak się bagnet suchy robi to przy hamowaniu świeci kontrolka oleju
Wiec tak jak Żółwik , pisze spróbował bym zmienić czujnik ciśnienia.

bartk24 - 7 Lut 2010, 02:06

czujnik wymieniałem już, olej to półsyntetyk calube.
Żółwik Tuptuś - 7 Lut 2010, 02:13

to sprawdź kabel do czujki i połączenie w zegarze .

jak nie pomorze , to chyba pompa będzie , albo dalej w silnik .

ps :a bagnet masz dobry ? i do silnika wchodzi trochę ponad 3 litry , to jest na minimum ?

diodalodz - 7 Lut 2010, 03:58

Tak jak żółwik mówi albo za niski poziom oleju
albo uszkodzony smok w misce . Zdejmowaliście miskę ?? czy panewki były tylko "słuchane" ?

bartk24 - 7 Lut 2010, 22:15

Miska była zdejmowana.
Problem nie leży w ukłądzie pomiarówym tylko w silniku niestety :( Ciśnienie mierzone w warsztacie manometrem było ewidentnie za niskie.

No nic, z tego wynika że będę musiałsię przejechać do jakiegoś mechanika specjalizującego sięw takich silnikach :(

JoeMix - 7 Lut 2010, 22:33

bartk24 napisał/a:
Ciśnienie mierzone w warsztacie manometrem było ewidentnie za niskie
To coś tu nie gra,,, pompa OK, panewki OK a ciśnienie za niskie,,, może jednak pompa NIE OK?
drjanusz - 7 Lut 2010, 23:20

JoeMix, A może dziurka mu się zrobiła :ups:
diodalodz - 8 Lut 2010, 02:03

dużo usterek być nie może jeśli panewki są ok to pozostaje ci tylko oś klawiatury i panewki wałka rozrządu . Ja powiem tak wymień pompę oleju na jakąkolwiek inną za30 zł z allegro . 3 śruby 1 uszczelka i 1 filtr . Koszty śmieszne a pewność będzie czy to wina stanu silnika czy pompy .
Pompa trzyma się na trzech śrubach z tyłu silnika . Potrzebny klucz nasadowy z 13ską i grzechotką . Możliwe że poprostu usiadł zawór regulacji ciśnienia . Czasami robią się na na tłoczkach progi albo poprostu pęka sprężyna .


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group