Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK5] Brak światła cofania

Inti - 27 Lut 2010, 00:00
Temat postu: [MK5] Brak światła cofania
Witam.

Szukałem podobnego tematu, ale znalazłem tylko do MKIII (może źle szukałem :-P ).

Jak dostać się do włącznika światła cofania w MKV? Wiem, że gdzieś przy skrzyni. Czy trzeba zdejmować plastykową obudowę tunelu?

PS. Resztę sprawdziłem to nie żarówka itd.

Z góry dzięki za odpowiedź.

bidżej - 27 Lut 2010, 09:28

jest przy skrzyni biegów, czyli pod maską a nie przy lewarku :-P

nie wiem w którym dokładnie to miejscu w MK5 (w MK3 nad tzw. łyżwą), ale szukaj kostki z przewodami wkręconej w skrzynię (na pewno nie jest to kostka mniej więcej pod serwem hamulcowym z linką idącą do ściany grodziowej, bo to VSS).

mk4_driver - 27 Lut 2010, 22:02

właśnie mi też przestało świecić światło wstecznego, żarówkę mam ok a może mi ktoś powiedzieć który bezpiecznik jest od tego?
drjanusz - 27 Lut 2010, 23:30

mk4_driver, Tu masz bezpieczniki http://www.fiestaklubpols...ghlight=#460315 leniu :fox:
zimzia - 28 Lut 2010, 01:05

włącznik cofania znajduje się jak stoisz od przodu to z prawej strony zaraz za zderzakiem widać taka wtyczkę z przewodami jeszcze włącznik jest osłonięty taka metalową ramką u mnie pomogło wygięcie styków w włączniku do tej pory działa bez zarzutu
drjanusz - 28 Lut 2010, 13:50

zimzia, Możesz dokładniej opisać co wyginałeś?
zimzia - 28 Lut 2010, 18:21

mi się wogule popierdzieliło od 1998r były montowane inne włączniki cofania 2 przewodowe wiec pewnie mk5 ma ten nowszy
a ja wyginałem te "pręciki" i już nie mam problemu ze światłem cofanie

mk4_driver - 28 Lut 2010, 19:39

drjanusz, dzięki bardzo tylko ze nie widzę gdzie jest ten "F29" może pomożesz :hihihi:
drjanusz - 28 Lut 2010, 23:09

mk4_driver, Ten skan troche mało czytelny(skrzynka bezp) ale z opisu wynika ze tam jest tylko jeden bezpiecznik 20amper i to jest ten od światła cofania :fox:
Byłem w aucie i na pokrywce skrzynki bezp. są ponumerowane bezpieczniki-7 od lewej.
Potwierdzam moje poprzednie zdanie -nie jesteś zbyt pracowity :sad:

mk4_driver - 1 Mar 2010, 17:30

drjanusz, dzięki bardzo sprawdziłem ten "7" jest dobry zatem gdzie indziej leży problem. A tak zawracam głowę bo myślałem że ten "F29" jest od tego. Pozdrawiam
drjanusz - 2 Mar 2010, 09:04

mk4_driver, Sam mam tan problem-brak światła cofania,ale chroniczny brak czasu ;-(
A jak sprawdzałeś bezpiecznik- na oko czy próbnikiem :fox:

mk4_driver - 2 Mar 2010, 18:29

drjanusz, na oko :) ale z tego co pisze to ten bezpiecznik jest odpowiedzialny też za co innego, a przeciwmgielne świecą i reszta tez wszystko ok.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group