Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK4] Złącze elektryczne drzwi - rozpiska pinów

Krzysiekkk - 9 Kwi 2010, 22:36
Temat postu: [MK4] Złącze elektryczne drzwi - rozpiska pinów
Poszukuje rozpiski (schematu) pinów we wtyczkach łączących drzwi z karoserią, zaznaczone na fotce, dla lewych i prawych drzwi. Chce zrobić podświetlanie na dole drzwi i szukam wolnego pinu.


MARIUSZ.B - 9 Kwi 2010, 23:13

Krzysiekkk napisał/a:
Chce zrobić podświetlanie na dole drzwi i szukam wolnego pinu.

Nie łatwiej wziąć miernik lub próbówkę i wybadać czy któryś jest wolny.

Krzysiekkk - 10 Kwi 2010, 00:03

Szukam opisu - dokumentacji, mierzyć mogę, ale napięcia na pinach nie są cały czas: sterowanie lusterka elektrycznego, ogrzewanie lusterka, centralny zamek, głośnik, przycisk podnoszenia/opuszczania szyb
JoeMix - 10 Kwi 2010, 07:12

Nie sądzę by był wolny pin, ale jeśli jednak poznasz go bo będzie niepodłączony od strony drzwi,,,
Puff - 11 Kwi 2010, 00:04

Krzysiekkk - kombinujesz jak koń pod górkę...
Zajrzyj w drugi mój poradnik:

http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=41190

i zobacz sobie jak pociągnąłem kable do ogrzewania lusterek.

Krzysiekkk - 11 Kwi 2010, 00:38

No można tak jak Ty zrobiłeś, jednak w pierwszej kolejności chciałbym spróbować to zrobić tak aby nie było widać dodatkowych przewodów po otwarciu drzwi.
W książce "sam naprawiam..." niema zaznaczonych tych wtyczek na schemacie, ma może ktoś schemat MK4 z innego źródła?

HAWRAN - 13 Kwi 2010, 17:02

Krzysiekkk, Spróbuj przepchać kawałek innego przewodu przez gumowy łącznik w drzwiach (tzw słonik) jak przejdzie, dowiąż do wcześniej przepchniętego ciasno skręć i owiń taśmą izolacyjną właściwe przewody i przeciągnij . Ja zmieściłem tamtędy 4 przewody (2x0.75 i 2x0.16) grubsze do podgrzewania lusterka ,cieńsze do podświetlenia drzwi obie strony . Łatwo na pewno nie będzie , ale efekt cieszy.
jackrzec - 16 Kwi 2010, 08:35

HAWRAN napisał/a:
Krzysiekkk, Spróbuj przepchać kawałek innego przewodu przez gumowy łącznik w drzwiach (tzw słonik) jak przejdzie, dowiąż do wcześniej przepchniętego ciasno skręć i owiń taśmą izolacyjną właściwe przewody i przeciągnij . Ja zmieściłem tamtędy 4 przewody (2x0.75 i 2x0.16) grubsze do podgrzewania lusterka ,cieńsze do podświetlenia drzwi obie strony . Łatwo na pewno nie będzie , ale efekt cieszy.

Ciekawe co zrobisz, jak będziesz musiał z jakiś względów zdjąć drzwi? Kable poucinasz? Najsensowniejsze rozwiązanie to właśnie styki. Nie wyobrażam sobie, żebym miał ucinać ze 20 przewodów, a potem kombinować znowu z podłączeniem. Przynajmniej u mnie:
4 do szyb, 5 do lusterka, 5 centralny, 2 głosnik razem 16 ( inie wiem czy o czymś nie zapomniałem) i to po stronie pasażera - od kierowcy jest więcej..

JoeMix - 16 Kwi 2010, 09:33

To się w drzwiach lub w aucie zakłada jakieś złączki by dało się rozłączyć,,, i nie tnie przewodów jak trzeba zdjąć drzwi,,,
jackrzec - 17 Kwi 2010, 22:26

JoeMix napisał/a:
To się w drzwiach lub w aucie zakłada jakieś złączki by dało się rozłączyć,,, i nie tnie przewodów jak trzeba zdjąć drzwi,,,
To też dlatego o tym pisze:
Kod:
Najsensowniejsze rozwiązanie to właśnie styki.
Może głupio to nazwałem "styki", bo powinno być złączki.

HAWRAN - 18 Kwi 2010, 10:18

jackrzec, Trochę dużo masz tych przewodów w drzwiach
jackrzec napisał/a:
4 do szyb, 5 do lusterka, 5 centralny, 2 głosnik razem 16 ( inie wiem czy o czymś nie zapomniałem) i to po stronie pasażera - od kierowcy jest więcej..

Mam manualne lusterka i szyby i jest pięknie!
JoeMix napisał/a:
To się w drzwiach lub w aucie zakłada jakieś złączki by dało się rozłączyć,,, i nie tnie przewodów jak trzeba zdjąć drzwi,,,

I wszystko jasne! <tancer>

Krzysiekkk - 28 Kwi 2010, 21:58

Dzisiaj empirycznie sprawdziłem i niema pinów wolnych z żadnej ze stron ;-(
np w drzwiach prawych jest tak:
głośnik niskotonowy: 4 przewody
głośnik wysokotonowy: 2 przewody
lusterko: 5 przewodów
silnik szyby: 2 przewody
sterowanie szyby: 6 przewodów
centralny: 6 przewodów

razem 25 czyli tyle ile jest pinów w złączu drzwi z karoserią

Puff - 28 Kwi 2010, 23:24

Krzysiekkk - w tych autach nie ma zwrotnicy - kablami, które idą do średnio-niskotonowego idzie taki sam sygnał jak do "gwizdków" - mógłbyś odciąć wtyki z "gwizdków" właśnie, przepiąć je w drzwiach do żył z drugiego głośnika, a dwa nieużywane już druty wykorzystać na co dusza pragnie. Teoretycznie dałoby się wyciąć 4 druty z drugiego głośnika i 'podebrać' sygnał z "gwizdka", ale ich przekrój jest już tak żenująco niski, że mogłoby się to odbić na jakości i głośności audio.
Krzysiekkk - 29 Kwi 2010, 10:51

Przekrój przewodów audio w instalacji fabrycznej jest co najmniej śmieszny :-P

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group