Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK3] Silnik muli, pracuje na 3 gary, 2 zczytane błędy

PawelKRA - 15 Kwi 2010, 21:12
Temat postu: [MK3] Silnik muli, pracuje na 3 gary, 2 zczytane błędy
Fiesta nie jezdzi jak trzeba. Czasem ciagnie, ale w wiekszosci czasu muli. Bledy z kompa zczytane i wychodzi.
-modul zaplonu lub jego obwod
-pompa paliwa lub jej obwod.

Pompa to rzecz prosta bo przekaznik nie rozlacza pompy po przekreceniu kluczyka tylko pompuje caly czas. Ale co by to mialo do reszty skoro pompa i tak podczas jazdy pompuje max cisnienie a tylko regulator przy listwie dzieli na wtryski.
Co do modulu. Podmienilem modul u kolegi Krawiec i dalej to samo. Fiesta jezdzi kiepawo a blad dalej wystepuje. Moze kwestia obwodu.

Ponadto zauwazylem dzisiaj ze Fiesta chodzila na 3 gary. Dokladnie 1 cylinder bez pracy. Co ciekawe na koncu kabla iskra jest. Niestety nie zdazylem wykrecic swiecy i sprawdzic bo musialem gdzies jechac a jak wrocilem chodzila juz na 4 gary.
Pierwsza mysl - paliwo nie dochodzi. Pytanie. Czy modul zaplonu moze odpiac jeden wtrysk?
Wydaje mi sie ze one sa podpiete sekwencyjnie wiec od razu wypina 2 sztuki.
Wyglada na to ze problem mulenia znaleziony czyli brak pracy 1 cylindra tylko jak go wyeliminowac?

diodalodz - 15 Kwi 2010, 21:46

na początek pomierzyć ciśnienia szczególnie na 1 cylindrze .
PawelKRA - 16 Kwi 2010, 12:11

Sprawa ma sie tak. Kompresja jest, iskra na swiecy tez. Pozostaje zatem paliwo.
Mam voltomierz w aucie wiec jak teraz bede wracal do domu i znowu bedzie chodzic na 3 gary sprawdze czy prad dochodzi na wtrysk. Jesli tak to sprawa jest prosta - padl wtrysk. Jesli nie dochodzi trzeba szukac po wiazce

[ Dodano: Pon Kwi 26, 2010 09:07 ]
Mam kolejnego podejrzanego.
Znowu zaczela chodzic na 3 gary. Wypialem wtyczke od 1 wtrysku, wpialem spowrotem i znowu wrocilo do normy. Czyli albo wtrysk albo prad.
Czy w Zetecach wiazki tez sa kiepskie?


W sumie mysl mnie naszla. Blad: modul zaplonu lub jego obwod, moze byc spowodowany awaria wiazki?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group