Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK3] Trzęsie samochodem przy dodaniu gazu

mimik44 - 21 Maj 2010, 17:36
Temat postu: [MK3] Trzęsie samochodem przy dodaniu gazu
Witam mam następujący problem. Podczas jazy, gdy dodaje gazu na biegu to trzęsie samochodem, podczas jazdy na luzie samochodem nie trzesie. Co to może być? Proszę o odpowiedź.
Przepraszam ale sie pomyliłem i chyba nie w tym dziale napisałem, czy da rade przenieść.

cypis290 - 21 Maj 2010, 17:51

Poduszka pod skrzynia biegów.
TSRules - 21 Maj 2010, 23:23

albo poduchy silnika, no i chyba nie ten dział, ale luz :ok:
Madam - 22 Maj 2010, 05:20

Mi strasznie trzęsie silnikiem jak mam zalana świece. Najbardziej jest to odczuwalne właśnie na luzie. Zreszta w czasie jazdy tez bo jest odczuwalny spadek mocy - ale to chyba byś sam wyczuł ze z autem jest cos nie tak
mimik44 - 22 Maj 2010, 09:29

Jak to sprawdzić czy to wina tych poduszek? I Czy dostane w sklepie do xerki, czy to jest jakaś różnica jak w zwykłej fieście np 1.1
MARIUSZ.B - 22 Maj 2010, 12:53

mimik44 napisał/a:
Jak to sprawdzić czy to wina tych poduszek?

Zaciągnij ręczny, niech ktoś próbuje ruszyć do przodu i do tyłu na zmianę. Silnik powinien tylko minimalnie się ruszać, jak będzie miał duże przechyły to poduszka zerwana.
Ale Twój problem to pewnie naderwany przegub wewnętrzny.

mimik44 - 22 Maj 2010, 17:23

Silnik się rusza ale nie wiem jak ocenić czy minimalnie czy trochę bardziej, dodam jeszcze że autem trzęsie jak gwałtownie dodaje gazu, jak powolutku i bez obciążenia to wszystko jest ok a jak gwałtownie to aż maska się trzęsie na boki.
nocny_drwal - 22 Maj 2010, 17:36

Ja niedawno też miałem podobny problem. Telepało autem na boki przy przyspieszaniu, zwłaszcza na 2jce i 3jce. Siadł przegub wewnętrzny. Jako, że nie mogłem takowego dostać, wymieniłem całe półośki i problem ustał.
Promil_J-no - 23 Maj 2010, 14:10

A ja mam też problem z trzęsieniem. Mam Fieste 1.8D i strasznie nią trzęsie. Jest to takie silne, że praktycznie nie korzystam podczas jazdy z lusterka wstecznego, bo wszystko w nim jest rozmazane. Na luzie jest raczej wszystko ok, chociaż też szarpie silnikiem trochę. Wiecie co to może być?
ramses123 - 23 Maj 2010, 14:39

poduszki skrzyni i silnika musisz oblukać
Promil_J-no - 23 Maj 2010, 14:45

A jak sprawdzić, czy akurat to kwalifikuje się do wymiany?
MARIUSZ.B - 23 Maj 2010, 21:37

Cytat:
A jak sprawdzić, czy akurat to kwalifikuje się do wymiany?

Zerknąć w lusterko wsteczne :-) Pewnie masz stare poduszki, stwardniałe i dlatego trzęsie.

mimik44 - 27 Maj 2010, 10:39

Czy jeżeli była by to wina przegubu wewnętrznego to możliwa by była wymiana samego krzyżaka, ponieważ posiadam abs i tam jest przegub z ząbkami na pasek i nie wiem czy gdzieś bym taki dostał.

[ Dodano: Sro Lip 28, 2010 12:47 ]
MARIUSZ.B napisał/a:
mimik44 napisał/a:
Jak to sprawdzić czy to wina tych poduszek?

Zaciągnij ręczny, niech ktoś próbuje ruszyć do przodu i do tyłu na zmianę. Silnik powinien tylko minimalnie się ruszać, jak będzie miał duże przechyły to poduszka zerwana.
Ale Twój problem to pewnie naderwany przegub wewnętrzny.


Mam takie jeszcze pytanie jak sprawdzić który to przegub z prawej czy z lewej strony, jak poznam że jest uszkodzony. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group