Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK3] Nie działające światło przeciwmgłowe

Pietrekk - 3 Sie 2010, 15:49
Temat postu: [MK3] Nie działające światło przeciwmgłowe
Witam. W mojej fieście zauważyłem trochę dziwny problem, nie działa światło przeciwmgłowe, wina żarówki na pewno nie, bo jest dobra. Naciskając na włącznik nie zapala się nawet kontrolka. Na początku myślałem ze coś nie tak ogólnie, bo nie świeciło światło cofania, ale po złączeniu dwóch kabli na czujniku okazało się że padł czujnik. Z światłem przeciwmgłowym nie doszedłem do ładu, może ktoś mi podpowie gdzie szukać przyczyny?
Pozdrawiam

JoeMix - 3 Sie 2010, 15:56

Może muszą być mijania zapalone? To że żarówka na oko cała nie znaczy że dobra, zamień np. z kierunkowskazem, tez jest 21W
Pietrekk - 3 Sie 2010, 17:06

Światła mam zapalone, żarówka była wymieniana. Nie dało nic.
szynszyl - 3 Sie 2010, 21:56

bezpiecznik nie na oko...
kabelki... miernik nap.
wyjąć przekaźnik
możliwości jest wiele

Pietrekk - 3 Sie 2010, 22:51

Bezpiecznik też wymieniłem, żadnych rezultatów. Znalazłem schemat elektryczny więc jutro będę sprawdzał po kolei.
Peedro - 3 Sie 2010, 23:34

wyciągnij sobie włącznik przeciwmgłowych i sprawdź czy ci kostka się deko nie zsunęła i przypadkiem nie łączy ;] ja nie wiem czemu mi co jakiś czas się zsuwa ;] i wyciągam włącznik i nakładam od nowa. Czasem nie myślimy o najprostszych rozwiązaniach, bo nie bierzemy ich wogle pod uwagę, a warto tam zajrzeć ;)
bogdan51 - 10 Lut 2011, 17:47

U mnie światło p.mgielne we fieście 1998r straciło się jak wymieniłem żarówkę stopu.Może coś przekombinowałem <???> Ale po wymianie przestała mi palić się żółta kontrolka w przełączniku,(podświetlenie) zielona świeci.Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki omomierzem bez wyciągania.Ale po wymontowaniu przełącznika i sprawdzeniu omomierzem zwarcie na włącz -wyłącz żadne styki nie "robią zwarcia" w kostce po sprawdzeniu żarówką plus (sprawdzony z masą) świeci jeszcze z dwoma miejscami.Może to dla mnie za trudne :głowąwmur: ,bo przeciesz włącznik powinien na włącz zewrzeć styki prawda?Czy to tak ma być ;-| . Nadmieniam ,że do tego włącznika dochodzi chyba z 8-em kabelków.Nie wiem czy to dobrze wytłumaczyłem , bo ja jestem ślusarz :myśli: Pozdrawiam.

[ Dodano: Nie Lut 20, 2011 16:46 ]
Czy ktoś to czyta? readmore .Tak długo czekać na odpowiedź to jakiś bezsens.Muszę chyba się ewakuować z tego forum :sad:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group