Forum FiestaKlubPolska -

Tuning stylistyczny - [MK6] Dodatkowe oświetlenie

pawel182 - 12 Sie 2010, 22:03
Temat postu: [MK6] Dodatkowe oświetlenie
Ostatnio troszkę podłubałem w Fiestce i po oświetleniu schowka (zakładałem ponad rok temu chyba) przyszła kolej na oświetlenie klamek i podłoża po otwarciu każdych z drzwi
Poniżej efekt prac:

przemo_rsr - 12 Sie 2010, 22:08

no nieźle, opisz w skrócie jak to zrobiłeś, bo to może być przydatne :)
bidżej - 12 Sie 2010, 22:12

no jak już się pochwaliłeś, to rozwiń trochę temat i pokaż co i jak... bo wygląda ciekawie i praktyczne może się okazać :yes:
pawel182 - 12 Sie 2010, 22:16

Opiszę opiszę i wkleje więcej zdjęć :) tylko w wolnej chwili (mam nadzieję że na najbliższym weekendzie) Dziś wsumie jeszcze nawet nie zdążyłem pozakłądać wszystkich plastików wewnątrz bo mnie wieczór zastał :(
Parzych - 12 Sie 2010, 22:22

Też się szykuję do podświetlenia podłoża... Jako oświetlenie będzie u mnie listwa SMD, czy jakoś tak... Podaj pod co się podczepiłeś... :yes:
DemptD - 19 Sie 2010, 21:22

też tak mam, już dawno gy


listwa na ledach SMD :) podpięte pod lampkę, niestety ma to jedną wadę u mnie, że przy otwarciu jednych drzwi, drugie też świecą, kombinowałem, żeby podpiąć się pod krańcówke drzwi, ale jakoś nie chciało to świecić to podłączyłem pod lampkę i zrobiony osobny wyłącznik, także jest spoko :ok:

pawel182 - 31 Sie 2010, 14:49

Zgodnie z obietnica załączam trochę więcej zdjęć:
Jak widać listwy LED są mocowane od wewnatrz bez zadnego przyklejania i innego rzeźbienia :) Nie ma obawy że coś się odklei i w ogóle odpadnie po jakims czasie.





Zarówno przewód zasilający diody LED do oświetlania podłoża i LED podświetlające klamki są zakończone szybkozłączką aby można było bezproblemowo ściągnąć kiedyś boczek bez konieczności używania ucinaczek ;)


Puki co oświetlenie podłoża podpiete jest pod lamkpę oświetlenia wnętrza poprzez przekaźnik. W pierwszej kolejności będzie update w celu pozbycia sie przekaźnika a kolejny w celu odseparowania każdych drzwi z osobna tak aby zapalała sie tylko lampka otwartych drzwi a nie wszystkich aczkolwiek to, że zapalaja sie wszystkie tez jest OK.

przemo_rsr - 1 Wrz 2010, 12:30

:brawo: porządna robota!
Neo178 - 1 Wrz 2010, 22:29

<brawo> :ok: Śledzę wątek od początku i muszę powiedzieć, że zajebiaszczo to wygląda :) pawel182, dobra robota :yes:
gutek2184 - 5 Wrz 2010, 22:29

Witam super sprawa powiem szczerze. Planuję zrobić to samo ale mam pytanko jak z oświetleniem tyłu tam są korbki i nie ma elektrycznego sterowania w fiestach. Więc trzeba ciągnąc przewody? Czy nie lepiej już było jak ciągnąć na tył to wpiąć się gdzieś gdzie podświetla się w momencie zapalenia światła?.

Reasumując interesuje mnie odpowiedź jak rozwiązałeś oświetlenie tylnych klamek i którędy dałeś przewody ? Pozdrawiam i gratuluje pomysłu.

pawel182 - 6 Wrz 2010, 00:30

Z przodu podświetlenie klamek podpięte jest pod podświetlenie przycisków do sterownia szybami. Z tyłu podświetlenie klamek podpięte jest pod skrzynke z bezpiecznikami, dokładniej mówiąc pod bezpiecznik od elektrycznych szyb - poprostu chciałem aby wszystkie klamki zasilane były z tego samego obwodu.
Przewody pociągnięte są wzdłuż progów tak jak oryginalna instalacja. Równie dobrze można było podpiąć się przy przednich drzwiach ale ja wolałem pociągnąc kabelki do samej skrzynki z bezpiecznikami.

gutek2184 - 6 Wrz 2010, 15:34

I właśnie zaczynam się zastanawiać jak napisałeś że puściłeś kabelki od bezpieczników to lepszym rozwiązaniem będzie chyba podpiąć się pod przełącznik od sterowania ogrzewaniem tylnej szyby gdyż jego podświetlenie zapala się w momencie zapalania świateł. I w tedy można uniknąć efekt palenia się klamek na kluczyku. Dzięki za odp.

Narazie pracuję nad podgrzewanymi fotelami kupiłem maty podgrzewane już je rozprułem i wyjąłem całe te grzałki i będę robił na fotel. w końcu zima idzie trzeba mieć ciepło w pupke:)

pawel182 - 6 Wrz 2010, 16:39

gutek2184 napisał/a:
I właśnie zaczynam się zastanawiać jak napisałeś że puściłeś kabelki od bezpieczników to lepszym rozwiązaniem będzie chyba podpiąć się pod przełącznik od sterowania ogrzewaniem tylnej szyby gdyż jego podświetlenie zapala się w momencie zapalania świateł. I w tedy można uniknąć efekt palenia się klamek na kluczyku. Dzięki za odp.


To juz kwestia upodobań. Diody i tak świecą u mnie na tyle delikatnie że w dzień są niewidoczne. Inna sprawa że siedząc w nocy w samochodzie aby podświetlić klamki u mnie wystarczy przekręcić kluczyk w pozycje "I" u Ciebie będzie chyba trzeba przekręcić kluczyk w pozycje "II" i zapalać światła... :)
A na koniec dodam że i tak cały rok jeździmy na światłach więc i tak w dzień będziesz miał podświetlone klamki niezależnie gdzie się podepniesz :)

gutek2184 napisał/a:
Narazie pracuję nad podgrzewanymi fotelami kupiłem maty podgrzewane już je rozprułem i wyjąłem całe te grzałki i będę robił na fotel. w końcu zima idzie trzeba mieć ciepło w pupke:)


Uważaj na jajka :) Powodzonka i czekamy na relacje z pola walki :)

Parzych - 1 Lis 2010, 01:18

pawel182, potrzebuję wiedzieć, w którym miejscu wpiąłeś się z podświetleniem podłoża pod drzwiami... Czy w drzwiach :?: Bardzo potrzebuję wiedzieć, bo mam boczek rozbebeszony... I najlepiej z kolorami kabelków...
pawel182 - 1 Lis 2010, 12:46

Parzych napisał/a:
pawel182, potrzebuję wiedzieć, w którym miejscu wpiąłeś się z podświetleniem podłoża pod drzwiami... Czy w drzwiach :?: Bardzo potrzebuję wiedzieć, bo mam boczek rozbebeszony... I najlepiej z kolorami kabelków...



Podłączyłem się pod lampke oświetlenia wnętrza. Dokłądniej mówić wpinałem sie do jednego z wyjść modułu GEM który steruje oświetleniem wnętrza.

Parzych - 1 Lis 2010, 13:38

pawel182 napisał/a:
Dokłądniej mówić wpinałem sie do jednego z wyjść modułu GEM który steruje oświetleniem wnętrza.
A którędy ciągnąłeś kable z drzwi do wnętrza Fiesty?

[ Dodano: Pon 01 Lis, 2010 16:49 ]
PS.
Z godzinę walczyłem, żeby zdjąć wewnętrzny plastik z drzwi i DUPA... Odkręciłem wszystkie śruby i zamek ale nie udało mi się go wyciągnąć, trzymają go prowadnice i szyba... Jak sobie z tym poradzić :?:

pawel182 - 2 Lis 2010, 22:03

Parzych napisał/a:
pawel182 napisał/a:
Dokłądniej mówić wpinałem sie do jednego z wyjść modułu GEM który steruje oświetleniem wnętrza.
A którędy ciągnąłeś kable z drzwi do wnętrza Fiesty? :


Przewodu ciągnąłem tym seryjnym złączem którym pociągniete są wszystkie inne kabelki do drzwi. Dokładałem nowe piny także w każdej chwili możesz tą wtyczke rozłaczyć. Wszystko wygląda jakby było ciągniete seryjnie




Parzych napisał/a:

[ Dodano: Pon 01 Lis, 2010 16:49 ]
PS.
Z godzinę walczyłem, żeby zdjąć wewnętrzny plastik z drzwi i DUPA... Odkręciłem wszystkie śruby i zamek ale nie udało mi się go wyciągnąć, trzymają go prowadnice i szyba... Jak sobie z tym poradzić :?:


Ten duzy plastik jest połączony na zatrzaski z całą klamką i zamkiem. Najprościej jest odkręcić klamke i zamek i wyciągnąc wszystko.

Parzych - 17 Lis 2010, 17:24

pawel182 napisał/a:
Przewodu ciągnąłem tym seryjnym złączem którym pociągniete są wszystkie inne kabelki do drzwi. Dokładałem nowe piny
Ja poszedłem na łatwiznę i wpiąłem się w kable przy zamku, zrobiłem nawet FAQ w elektryce... Dodam jeszcze, że dzięki mojemu rozwiązaniu, każde z drzwi podświetlają oddzielnie... :jupi:
pawel182 - 24 Kwi 2011, 15:31

W ramach kontynuacji tematu w ostatnich dniach założyłem dodatkowe oświetlenie bagażnika - mała rzecz a cieszy a przy okazji bardzo praktyczna.
Seryjnie MK6 ma tylko jedna lampke w bagażniku po prawej stronie. Ja założyłem identyczna lampke po stronie lewej. Od elektrycznej strony dodatkowa lampka jest podłączona równolegle pod lampke seryjną.
Poniżej zdjęcia przed i po

przed:


po:

ficus - 20 Maj 2011, 12:29

Skorzystałem z pomysłu kolegi i założyłem sobie drugą lampkę. Taką samą jak z oryginalna po prawej stronie. Jakby ktoś chciał zrobić to samo to mam oryginalną oprawkę żarówki z kabelkami do oddania za darmoche. Oprawka pasuje idealnie do oryginalnej obudowy lampki (tej białej). Jak coś to mogę wysłać;) Info na PW :-)
ficus - 18 Wrz 2011, 22:31

Jakby ktoś był zainteresowany: LAMPKA NA ALLEGRO
leila_69 - 6 Mar 2013, 22:33

pawel182 ale extra!
świetne są wszystkie podświetlenia,
jaram się strasznie :D :D
ciekawe jak ja sobie z nimi poradzę, hehehe,
ale mi bałaganu narobiłeś w głowie troszkę, bo jeszcze dowodu nie odebrałam, a już nie mogę się doczekać, aż mi będzie tak ładnie świecić
chyba nie zasnę dziś przez to FORUM ;)

Parzych - 6 Mar 2013, 22:52

leila_69, TUTAJ masz instrukcję krok po kroku...
leila_69 - 6 Mar 2013, 22:55

Parzych
dziękujęęę!
teraz na pewno nie zasnę, dobrze że jej pod domem nie mam jeszcze, bo już bym grzebała :D

leila_69 - 6 Mar 2013, 23:16

[...]

EDIT
nie rozumiem, po co ten post został, skoro czyjś wcześniejszy usunięty i ten nie ma najmniejszego sensu, bo był odpowiedzią....
i jeszcze wygląda, jakbym nie umiała edytować..
strasznie dużo postów znika na tym Forum
tylko niektórzy mogą sobie komentować do woli...

pawel182 - 7 Mar 2013, 17:22

leila_69, Gdyby co służę pomoca ;)
leila_69 - 8 Mar 2013, 10:47

pawel182 napisał/a:
leila_69, Gdyby co służę pomoca ;)


bardzo mi miło to czytać :)

na pewno skorzystam

pawel182 - 15 Cze 2014, 15:37

Kolejna porcja modyfikacji oświetlenia. Tym razem przyszła pora na poprawienie oświetlenia wnętrza.
W ostatnim czasie (w końcu!!!) zakupiłem lampki oświetlenia wnętrza w fajnej cenie i wymieniłem zwykłą lampkę z przodu na taką trzy punktową.


Drugą identyczną lampkę zamontowałem z tyłu:


Swoją drogą największą bolączką było określenie miejsca montażu tej lampki. Nigdzie nie znalazłem żadnego zdjęcia aby Ford w Fieście MK6 coś takiego montował z tyłu i tu muszę przyznać że Ford troszkę zaniedbał pod tym i kilkoma jeszcze innymi względami Fiestę na rzecz Fusiona.
Jedyne co się udało to odszukać kilka zdjęć podsufitki właśnie z Fusiona z lampką z tyłu ale natrafiłem na dwie w których lampki były montowane z różnych miejscach więc sam nie wiem czy to ułatwiło czy jeszcze bardziej mnie zmieszało. Z jednej strony leci tam małe wybrzuszenie od wzmocnienia na podsufitce a z drugiej strony nie chciałem też aby dodatkowe lampki do czytania świeciły pasażerom z przodu po głowie więc miejsce wybrałem według własnego uznania.
W każdym razie udało się a efekt poniżej na zdjęciach.



Tobol - 15 Cze 2014, 16:25

Nie ma to tamto dobra robota :ok:
DemptD - 15 Cze 2014, 18:05

a nie było tam jak w MK3, że było przygotowane mocowanie w dachu które ukazuje się po zdjęciu podsufitki? :P
pawel182 - 15 Cze 2014, 19:22

DemptD napisał/a:
a nie było tam jak w MK3, że było przygotowane mocowanie w dachu które ukazuje się po zdjęciu podsufitki? :P


Nawet nie denerwuj ;)
PS.aż byłem z ciekawość zajrzeć i nie widzę tam żadnego mocowania - tylko belka wzmocnienia.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group