Forum FiestaKlubPolska -

LPG - [Mk3]przekładka instalacji

marian - 15 Sie 2010, 23:01
Temat postu: [Mk3]przekładka instalacji
mam możliwość kupić druga fiestke z instalacja LPG na gażniku i chciałbym przełożyć tę instalacje do mojej fiestki na monowtrysku troche poczytałem ale dla pewności spytam szpeców,mianowicie:
rozumiem że:
1)w momencie przełączania(ręcznie) na gaz ma otwierać się elektrozawór w butli
2)otwierać elektrozawór przy parowniku
3)odłączać wtryskiwacz
4)pompki nie trzeba odłączać gdyż ta po osiągnięciu odpowiedniego ciśnienia wyłącza się sama
obawiam się tylko o sonde lambda czy się nie zepsuje.temat regulacji prawnych pomijam

karolusms - 15 Sie 2010, 23:09

ad 1. tak
ad 2. tak ale jeszcze wczesniej bedzi elektrozawor przy filtrze gazu
ad 3. tak
ad 4. ja tak czy siak mam wylacznik pompki, u mnie gaz jest od 3 lat i lambda dziala ok, a o regulacjach prawnym nie poczynamy rozmowy :P

JoeMix - 16 Sie 2010, 08:02

0) Przekładka instalacji jest niezgodna z przepisami,,,
1) Tak, mono ma inną centralkę sterująca, więc będzie musiał ją wymienić,,,
2) Tak, wszystkie zawory od gazu (zazwyczaj 3: Butla, filtr, reduktor)
3) Tak, w gaźniku jest elektrozawór paliwa który ma napięcie na benzynie i brak zapięcia na gazie, trzeba wtryskiwacz podłączyć przez przekaźnik który go odłączy, to samo najlepiej zrobić z pompą paliwa,,,
4) Nie, j/w pompka w gaźniku po dobija ciśnienie i przestaje pompować (pracuje jałowo) elektryczna pompa daje paliwo cały czas jak ma napięcie dlatego w układach sa przelewy, bo jej wydajność jest dużo większa niż zapotrzebowanie silnika, a chłodzi się paliwem które pompuje, dzięki powrotowi pompuje w koło a auto bierze ile mu trzeba, jak rzeźbisz to lepiej wyłączyć,,,
5) A co z sonda poradzisz, zepsuć się nie zepsuje, jedynie będzie głupi odczyc podawać na którym komputer będzie kombinował jak koń pod górę, ale i tak będzie miał wtryskiwacz odłączony :)
6) Jak chcesz mieć fajnie zrobione i nie chcesz się obawiać o komputer, do na potrzeby instalacji LPG przełóż zapłon z gaźnika, i na benie silnik będzie sterowany kompem, na LPG, komp, wtryskiwacz, silniczek krokowy, sonda i cała reszta elektroniki będzie wyłączona i iskrą będzie sterował moduł z gaźnika,,, miałem takie coś w Peugeocie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group