Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK6] Rozbieranie tylnych drzwi - jak ?

pawel30w - 4 Wrz 2010, 16:55
Temat postu: [MK6] Rozbieranie tylnych drzwi - jak ?
Rozbieram tylne drzwii w mk6. Zdjąłem pierwszy plastik z drzwi. Pod nim znajduje się kolejny duży plastik na którym trzyma się (najprawdopodobniej) szyba, głośnik itp. Odkręciłem przy nim wszystkie śruby ale dalej coś trzyma... coś przy mechaniźmie podnoszenia szyby.
Chcę się dostać do siłownika centralki żeby go nasmarować.

jak ?

pawel182 - 5 Wrz 2010, 17:45

Ja robierałem bo zmieniałem całe zamki.
Z tego co pamiętam ten duży plastik połączony jest z zamkiem i klamką na wsuwki/zatrzaski.
Przy wyjmowaniu w pierwszej kolejności proponuje wyjąć szybę. Nastepnie zdejmij klamke i odkręć zamek od drzwi a nastepnie szarpaj się z plastikiem :)
PS. pod klamka jest śruba którą odkręca sie od zewnątrz po zdjęciu tego małego plasticzka przy klamce.

pawel30w - 9 Paź 2010, 12:46

Narazie zostawiłem tylnie i wziąłem się za drzwii kierowcy.
Chce zdjąć te boczki. Zdjąłem znowu plastiki z zatrzasków, klamke wewnetrzną i pod spodem jest ten drugi plastik na którym trzyma się metalowa prowadnica (czy jakos tak) szyby. Odkręciłem wszystkie mozliwe śruby ale nie mam pojęcia jak to zdjąć.
Jak szyba jest zasunięta to te prowadnice nie pozwalają wyjść temu plastikowi... ;/

Przy okazji jak ta szybe mozna wyjac ?

pawel182 - 9 Paź 2010, 20:52

Z przodu podobnie jak z tyłu ten plastik połączony jest z zamkiem i klamką zewnętrzną.
Szyba do prowadnicy mocowana jest na ścisk dwoma śrubami.
Aby wyjąć szybę musisz odkleić takie dwie zaślepki i ustawić szybę na takiej wysokośći aż ukaza się śruby i je odkręcić.

pawel30w - 16 Paź 2010, 12:27

Dzięki, pomogło :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group