Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK3] XR2i - duże spalanie

rafalrufi - 14 Wrz 2010, 16:33
Temat postu: [MK3] XR2i - duże spalanie
Witam posiadam fieste 1.6cvh 110kucy ale od czasu poskładaniu silnika zaczęła stasznie wsysac paliwo 20km 20zł to na 100km 100zł nawet przy spokojnej jezdzie :9: dodam ze robilem głowice uszczeniacze zaworowe hydraulike i wymieniłem regulator podcisnie paliwa, filtry
Rebel - 14 Wrz 2010, 19:43

Ostatnio prawie każdemu piszę to samo. Najpierw odczytaj kody błędów generowanych przez sterownik. Nie ma na razie co wróżyć.
Parzych - 14 Wrz 2010, 21:14

rafalrufi napisał/a:
20km 20zł to na 100km 100zł
A mógłbyś to przetłumaczyć na litry na 100km :?:
Dobra, policzyłem na szybko, pali ponad 20l/100km:?: Masakra... :głowąwmur:

matrix-1990 - 14 Wrz 2010, 22:01

a komputer resetowałeś?
drzeniow - 14 Wrz 2010, 22:50

matrix-1990 napisał/a:
a komputer resetowałeś?

masz na mysli chyba kalibrację ;]?

masska13 - 14 Wrz 2010, 22:58

drzeniow napisał/a:
masz na mysli chyba kalibrację ;]?


odłączasz plus od akumulatora i przykładasz go do minusa na pare sekund nie wiem dokładnie na ile ale powinien się wtedy zrestartować;)

Rebel - 14 Wrz 2010, 23:16

masska13 napisał/a:
drzeniow napisał/a:
masz na mysli chyba kalibrację ;]?


odłączasz plus od akumulatora i przykładasz go do minusa na pare sekund nie wiem dokładnie na ile ale powinien się wtedy zrestartować;)


10 minut w zupełności wystarczy. Sterownik ponoć ma tam jakieś swoje podtrzymywanie ustawień w razie chwilowego braku zasilania.

drzeniow - 15 Wrz 2010, 00:41

Obiło mi sie kiedyś o uszy ze silniki z komputerem po 90 roku w fordach należy kalibrować.
Ma to miejsce po tym jak odłączymy akumulator.
Kalibracja polega na odpaleniu silnika, rozgrzaniu go przez ok 1min bez dodawania gazu. Potem jazda na rożnych prędkościach i przełożeniach przez ok 5km bez zatrzymywania.


Osobiście nigdy tego nie robiłem i autko sie jakoś kulało.
Ta kalibracja ma podobne duże znaczenie aby silnik sobie przypomniał że jest silnikiem
Ale niech ktoś mnie potwierdzi jeśli to nie mit.

jackrzec - 15 Wrz 2010, 08:27

drzeniow napisał/a:
Ale niech ktoś mnie potwierdzi jeśli to nie mit.
http://www.fiestaklubpolska.pl/forum/search.php reset kompa - było chyba najwięcej ze wszystkiego na tym forum...
Rebel - 15 Wrz 2010, 09:16

drzeniow koniec już o tym kompie bo temat jest o wysokim spalaniu.
Pele - 15 Wrz 2010, 17:07

masska13 napisał/a:
odłączasz plus od akumulatora i przykładasz go do minusa na pare sekund


Plus do minusa przykładać ?? Tam chyba wystarczy odpiąć obie klemy i się resetuje ...

drzeniow - 15 Wrz 2010, 22:36

rwiezel napisał/a:
drzeniow koniec już o tym kompie bo temat jest o wysokim spalaniu.


Przeciez komputer steruje o dawce paliwa!

Rebel - 15 Wrz 2010, 22:49

drzeniow napisał/a:
rwiezel napisał/a:
drzeniow koniec już o tym kompie bo temat jest o wysokim spalaniu.


Przeciez komputer steruje o dawce paliwa!


Chodziło mi o to, że ta dyskusja bezsensownie zeszła na temat restartu kompa. Nie ma chyba sensu tego dalej wałkować skoro są o tym inne tematy i wszystko jest już tam wyjaśnione.
Poza tym sam autor nie jest zbytnio zainteresowany tematem, więc na razie skończmy te głupie dywagacje.

drzeniow - 15 Wrz 2010, 22:59

niestety on nie napisal więcej postów wiec i także naszych pewnie nie czyta.
rafalrufi - 16 Wrz 2010, 10:10

Czyta, czyta reset kompa wykonalem, klemy zdjęte na min 10 min uspokoiła sie dzieki temu troche na wolnych obrotach po wczesniej pływała 1,5 do 2,2 obr/min miejmy nadzieje ze to pomoze dzis sprawdze przejade sie i dam znać dzieki za pomoc

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group