Forum FiestaKlubPolska -

LPG - Wlew gazu instalacji LPG

slawomir-l - 11 Paź 2010, 10:18
Temat postu: Wlew gazu instalacji LPG
Witam wszystkich
zastanawiam sie czy ktoś moze z Was kombinował zeby ładnie wygladał wlw gazu i prubował go założyc koło korka paliwa czy to wogóle mozliwe jak ktos tak ma to prosze o foto i ogólnie opinie

pozdrawiam

PILNE
pas tylny po kawałku odpada wiec nie ma mozliwosci przełozenia zaworu tankowania
obok

JoeMix - 11 Paź 2010, 11:02

Przewód tankowania musi z butli iść najkrótszą droga na zewnątrz auta,,, i dalej sobie biegnie pod autem, dlatego niewiele osób bawi się w jakąś estetykę bo to kolejne dziury w podłodze i karoserii,,, w miejscu gdzie chcesz wlew, wiercisz dziurę o odpowiedniej średnicy, wlew wkładasz w specjalną kasetę i podłączasz nową rurę od butli aż do wlewu,,,
slawomir-l - 11 Paź 2010, 14:28
Temat postu: wlew gazy cd.
ALE BUTLA W MK 3 JEST W KOSZU PO KOLE WIEC WSZYSTKO JEST NA ZEWNATRZ...
A JAKBY KTOS ZAMONTOWAŁ MOZE WLEW OBOK WLEWU PALIWA TO MOZE BYM PRZECHWYCIŁ POMYSŁ....

elmek13 - 11 Paź 2010, 14:32

slawomir-l, CAPS LOCK wyłącz jak możesz, to popraw posta.
JoeMix - 11 Paź 2010, 14:40

slawomir-l napisał/a:
ALE BUTLA W MK 3 JEST W KOSZU PO KOLE WIEC WSZYSTKO JEST NA ZEWNATRZ...
Ale nie każdy kładzie butle w koło, więc to nie jest oczywiste,,, po ponad 10 latach stwierdzam, że im niżej wlew gazu oraz im mniejszy możliwy kontakt pistoletu i węza z karoserią tym lepiej
drzeniow - 11 Paź 2010, 17:07

wiercenie dziury w karoserii i obok wlewu PB to troche głupi pomysł <bedzie boom>
A pozatym nie mozesz tylnego pasu zrobić?
szpachel żywica epoksydowa i lecisz :P

Stunt_Man - 29 Paź 2010, 18:39

drzeniow napisał/a:
wiercenie dziury w karoserii i obok wlewu PB to troche głupi pomysł <bedzie boom>

co ma piernik do wiatraka?

dawix15 - 30 Paź 2010, 19:08

ja mam bardzo elegancko wlew zrobiony :D bo mam tylną tablice na zawiaskach i pod tym mam wlew ;] zero przypału ;]
drzeniow - 1 Lis 2010, 13:19

Stunt_Man napisał/a:
co ma piernik do wiatraka?

a to ze iskra + opary wybuchają

Stunt_Man - 1 Lis 2010, 14:05

a co ty wiercisz dziury szlifierką czy palnikiem? :rotfl:
no i chyba masz nieszczelny wlew skoro opary sie wydostawają

bojarek - 1 Lis 2010, 14:51

drzeniow:
drzeniow napisał/a:
a to ze iskra + opary wybuchają
Przepisy BHP do takich prac nakazują mieć pod ręką gaśnicę proszkową 2kg... :yes:
Pele - 1 Lis 2010, 19:23

drzeniow napisał/a:
Stunt_Man napisał/a:
co ma piernik do wiatraka?

a to ze iskra + opary wybuchają


Czemu zakładasz że autor jest idiotą i nie zabezpieczy wlewu w żaden sposób ??

JoeMix - 1 Lis 2010, 21:45

Generalnie to można wiercić, trzeba ostrożnie np. w oleju by faktycznie się nie iskrzyło, ale znam przypadek ze stary spec specjalizujący się w spawaniu zbiorników paliwa, wysadził samochód wraz z garażem i samym sobą :sad:
zdaszek - 6 Lis 2010, 14:48

JoeMix napisał/a:
ale znam przypadek ze stary spec specjalizujący się w spawaniu zbiorników paliwa, wysadził samochód wraz z garażem i samym sobą :sad:


Hmm, to ciekawe.
Mnie na kursie spawania uczyli, że pod żadnym pozorem, używanych zbiorników palia się nie spawa...
Teraz wiecie dlaczego :-)

Zastanawiające jest to, że stary spawacz (czyli prawdopodobnie doświadczony) podjął się takiej roboty....

JoeMix - 6 Lis 2010, 14:51

Koleś się specjalizował w spawaniu zbiorników,,, zalewasz drania do pełna wodą i spawasz, bo co ma wtedy wybuchnąć,,, tutaj pierdykną zbiornik po spawaniu w trakcie montażu do pojazdu,,,
drzeniow - 7 Lis 2010, 18:30

tak tez widziałem na własne oczy spawane zbiorniki paliwa zalane wodą, ale dobrym sposobem tez jest poksylina :)
Stunt_Man - 7 Lis 2010, 19:10

drzeniow napisał/a:
tak tez widziałem na własne oczy spawane zbiorniki paliwa zalane wodą, ale dobrym sposobem tez jest poksylina :)

nogami sie nakryłem

drzeniow - 7 Lis 2010, 23:12

sam miałem bak klejony i nie narzekałem, aż poszedł tak do żyda.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group