Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK6] Dane z komputera, jak uzyskac informacje, kabel ?

AccessX - 21 Paź 2010, 22:19
Temat postu: [MK6] Dane z komputera, jak uzyskac informacje, kabel ?
Witam, mam pytanie. Wiem że jest możliwość odczytania błędów, różnych informacji o samochodzie na komputerze. I teraz moje pytanie, do kogoś obytego w tej tematyce. Chodzi mi o:
1) jaki kabel potrzebuje by się podpiąć do komputera i do kompa
2) gdzie się znajduje, wtyczka by ten kabel wetknąć :)
3) czy potrzebuje jakiś specjalny program do "wejścia" w ten komputer?
4) czy jest możliwość czegoś popier... przez takie wejście do kompa samochodu ?
5) OGÓLNIE PROSZĘ O JAKIŚ PORADNIK KROK PO KROKU, JAK PRZEPROWADZIĆ TAKIE "BADANIE" ITP. Dla osoby która, wytłumaczy to postawię duże piwko :) .

Pozdrawiam, serdecznie i prosiłbym o odpowiedzi zgodne z pytaniami. By nie robić zbytniego zamieszania w wypowiedzi. Np. pierwsza kreska/pierwsze pytanie to ktoś piszę np. 1 ... odpowiedź

POZDRO !!!

Puff - 21 Paź 2010, 23:03

1) OBDII
2) nie wiem jak w mk6, w mk5 w słupku przy nodze kierowcy
3) oczywiście, że tak
4) przy sprzętach nie kosztujących tysiące złotych raczej nie
5) póki nie będziesz miał odpowiedniego urządzenia/kabla+oprogramowania to nic nie zdziałasz; jeśli chcesz się "pobawić", to nie warto; jeśli chcesz raz odczytać ewentualne błędy - taniej wyjdzie jechać do elektryka/elektronika

Napisz po kiego chcesz się dobrać do tegoż komputera - wtedy można dyskutować.

Neo178 - 21 Paź 2010, 23:45

2) Wtyczka jest pod kierownicą, mianowicie, jak się schylisz to na końcu tego plastiku pod kierownicą masz taką małą klapkę na dziadowski zatrzask. Za tym kryje się wtyczka.

Ogólnie jeśli chcesz sczytać błędy to jedź do speca z kompem to Ci się podepnie i pokaże Ci jeśli są jakieś albo były. U mnie w mieście taka wizyta to ok 40-50 zeta. Jeśli chodzi Ci o 'grzebanie" w kompie to myślę, że jeśli się nie chcesz tym zajmować na poważnie to się chyba mija z celem, bo tanie to to nie jest :) potrzebowałbyś kabla i oprogramowania. Poza tym na forum, bodajże pP dawał namiary na allegro na takie małe urządzonka wielkości krótkofalówki które tylko sczytują błędy - ale to jak dla mnie tylko taki gadżet.

Wyklaruj sprawę - co kombinujesz ? :hihihi:

AccessX - 22 Paź 2010, 10:42

Zakupiłem, samochód i chciałbym wiedzieć czy rzeczywiście w chwili kupna samochód miał te kilometry przejechane. A wiem, ze ten komis takie praktyki stosuje, bo szwagier zamienial(+ dopłata) auto u nich, uzywane na nowe z serwisu zamówione, i powiedzieli ze w razie czego mowic ze auto ma tam z 30 tys km mniej. I z tąd moje pytanko :) . Chodzi mi o sprawdzenie jakoś , faktyczengo przejazdu samochodu :) . Pozdrawiam. Dziekuję za aktualne odpowiedzi .
Puff - 22 Paź 2010, 10:51

Nie sprawdzisz :) Nie da się. Jak ktoś przestawi licznik, to jedynie po wnętrzu i stanie technicznym jesteś w stanie poznać czy samochód był używany więcej niż wynikałoby to z przebiegu. Przetarcia, odarcia, specyficzne usterki występujące dopiero przy przebiegu X - na tym teraz trzeba się opierać, bo szansa, że ktoś nie przestawił licznika jest... niewielka. Niestety.
Stunt_Man - 22 Paź 2010, 11:12

i tu sie mylisz Dawidzie...
AccessX - 22 Paź 2010, 11:15

Sunt_Man jakieś szczegóły?
Pufcio a nie ma jakiegoś pliku czy coś z historią ?

Puff - 22 Paź 2010, 16:02

Stunt_Man napisał/a:
i tu sie mylisz Dawidzie...

Łatwo jest napisać, że ktoś się myli, szkoda tylko, że nie podałeś >dlaczego< :)
I bynajmniej nie mówię tu o sprawdzaniu rekordów przebiegu w serwisie - chodzi o kwestie czysto techniczne - czyli jak to ściągnąć z auta.

AccessXR - rzecz w tym, że przebieg jest gdzieś tam zapisywany. W BMW czy nowych Mercedesach przebieg jest zapisywany w -nastu miejscach jednocześnie - wszystko po to, żeby utrudnić życie cwaniaczkom. I co? I cofają. A po czym poznać, że dobierają się do każdego z tych -nastu punktów? Ano po tym, że samochód nie zgłasza błędu, bo po nieudanej próbie manipulacji przebiegiem, auto zwyczajnie odmówi posłuszeństwa.

AccessX - 22 Paź 2010, 17:56

Dzięki Pufcio za wytłumaczenie, a np. takie pytanko jeszcze: To gdzie ? W jakim serwisie (czysto teoretycznie pytam), jechać i sprawdzić faktyczny przebieg samochodu. Żeby mieć jakieś potwierdzenie że samochód rzeczywiście ma tyle a tyle na liczniku. Jakis specjalny serwis Forda ?
Puff - 22 Paź 2010, 18:26

Miałem na myśli to, że możesz w serwisie zapytać jaki był stan licznika przy ostatniej wizycie auta na przeglądzie gwarancyjnym :) Czasami firma ma system centralny, czasami nie (Nissan np. nie ma i trzeba dzwonić do >tego konkretnego< salonu). Jak masz książkę do auta, to popatrz gdzie było kupione/serwisowane i dzwoń. Jak nie masz - możesz zadzwonić do najbliższego serwisu i zapytać czy na podstawie VIN-u są w stanie Ci podać przebieg auta przy ostatniej wizycie w serwisie :)
AccessX - 22 Paź 2010, 19:23

Pufcio dzięki za informacje :) . Przedzwonię w poniedziałek, to dam znać czy uzyskam jakieś informacje :) . Pozdrawiam i dzięki wielkie !
kamilowski - 5 Maj 2011, 01:27

znalzałem taki filmik z instrukcją do odblokowania lcd
http://www.youtube.com/watch?v=aD7iYIPobvg


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group