Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK3] Problem z dachem

Mody9216 - 22 Lis 2010, 23:13
Temat postu: [MK3] Problem z dachem
Witam! Jestem tutaj nowym użytkownikiem niedawno kupiłem fieścinke 1.3i z szyberdachem..niestety przez ostatnie dni zaczęło coś się z nim psuć(z szyberdachem) ponieważ podsufitka jest mokra nie cala tylko od strony przedniej szyby od szyberdachu aż do światełka oświetlającego kabinę samochodu..nie wiem co z tym zrobić czy da się to może jakoś silikonem podkleić? albo czymś tak żeby w razie otwarcia nie popękało a moze uszczelka w którymś miejscu odeszła?...najbardziej jest przemoczona strona kierowcy..proszę o szybką pomoc bo nie chce z niej zrobić akwarium..a nie wiem czy jest możliwość zrobienia tego inaczej niż poprzez wymiane uszczelki ..dziekuje.
bidżej - 22 Lis 2010, 23:27

masz oryginalny szyber z odpływami, czy dodawany już po fabryce? jeśli ten pierwszy, to odpływy masz w 2 przednich rogach - odetkać.
Mody9216 - 22 Lis 2010, 23:49

nie wiem sam...czy jest oryginalny zostal sprowadzony z niemiec w 2007 roku jestem obecnie 3 właścicielem poprzedni właściciel takze nie wie..czy jest oryginalny czy nie jak został sprowadzony tak tez ma szyber dołacze pare zdj wybaczcie za jakosc.. http://img34.imageshack.u...22112010054.jpg
http://img225.imageshack....22112010057.jpg
http://img32.imageshack.u...22112010053.jpg


po czym to poznać czy oryginał?

bidżej - 22 Lis 2010, 23:50

po prostu sprawdź, czy masz te odpływy... :|
kuba87 - 22 Lis 2010, 23:52

zła jakosc zdjec
jesli fachowo wstawiany to nie poznasz
ew jesli nie ma odpływow
musisz zdjac podsufitke bo Ci zgniła juz i pewnie ramka od szyberdachu ugniła przy odpływie

Mody9216 - 23 Lis 2010, 00:09

a jak to tam poznac czy ma te odplywy ..nie znam sie na tym..kompletnie.. jutro zrobie rano zdj..i wrzuce na forum..
kuba87 - 23 Lis 2010, 00:24

mam fotke szyberdachy wycietego z fiesty to sobie porownasz wrzuce jutro na forum
diodalodz - 23 Lis 2010, 03:27

musisz zdjąć szybę , wykołować linkę prędkościomierza np z 126p albo seicento nadal dostępne w sklepach za parę złotych i wkrętarkę . Szyberdach odpinasz z mocowania z tyłu unosisz szybę ręką i z lewej strony czasami jest jeszcze druciane zabezpieczenie które trzeba unieść . Następnie gdy szyba odchyli się o 45stopni od dachu delikatnie wyciągasz ja do tylu . jak już wyjmiesz sprawdź czy nie ruszają się przednie mocowania w szybie . Odpływy są z lewej i prawej strony .
Mody9216 - 23 Lis 2010, 19:13

jak narazie wszelkie szczeliny wypelnilem wazelina :D ...i nie kapie nic.. jak szyber sie zaczyna tzn od strony antenki w prawo i w lewo sa lekkie luki..i je wypelnilem nic nie leci..czy to jest wina tego?moze sie uszczelka przesunela?czy cos?
bidżej - 23 Lis 2010, 19:17

kolego, jak masz zapchane odpływy (a tego jak widzę nie chce Ci się sprawdzić, wolisz za to robić druciarstwo), to nic Ci nie pomoże. sam się prosisz o rudą cholerę.
jackrzec - 23 Lis 2010, 19:19

Nawet jeśli miałeś te odpływy, to tą wazeliną je zatkałeś...
mk4_driver - 23 Lis 2010, 19:53

Mi się też lało mimo że mam drożne odpływy. 2 dni temu odkręciłem antenę i ja uszczelniłem. Póki co trochę popadało i nie cieknie, może to jednak przez antene ci leje anie przez szyber
Mody9216 - 24 Lis 2010, 13:21

narazie zrobilem taka prowizorke z ta wazelina bo padalo ostatnio troche;p..watpie zeby to bylo przez antenke bo mokre jest tylko przy uszczelkach od szyber..w niedziele sie za to zabiore..sprawdzalem i to nie przez antenke lecialo tylko przez uszczelke z szyber.. mozliwe ze kanaliki sa zatkane ...zobacze w niedziele co tam sie dzieje
sAdam - 9 Lis 2012, 10:51

Mam podobny problem, z tym że od kupna mam zaklejony szyberdach a ostatnio trochę pada i mam mokro :| Moje pytanie jest następujące- Czy mogę sprawdzić drożność odpływów, nie rozbierając szyberdachu. Wiem ze jak zaklejone to i tak najprawdopodobniej będę musiał to w końcu odkleić, wyczyścić i uszczelnić bądź, co bardziej mi pasuje, naprawić. :) nie mam garażu wiec nie chcę odkręcać w taka pogodę jaka mamy dzisiaj :)

edit: przy okazji w co się zaopatrzyć i jakie narzędzia przygotować:)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group