Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - Akumulator - zwykły czy żelowy ?

Peedro - 23 Lis 2010, 17:46
Temat postu: Akumulator - zwykły czy żelowy ?
Tak sobie pomyślałem ostatnio przy okazji wykopywania aku do bagażnika, nad akumulatorem żelowym. Czy jest sens? Wujek Google dostarcza wielu sprzecznych informacji. Zastanawiam się czy jest sens dokładać do żelowego dla jego zalet. Aku tak czy siak muszę wymienić bo to co jest, padło.

Oczekuję merytorycznych wypowiedzi ;)

Pozdro.

[ Dodano: Wto Lis 23, 2010 17:57 ]
P.S. i jeszcze pytanie - jaki dać bezpiecznik na przewód plusowy :P na wszelki wypadek? tak żeby przy rozruchu go nie przepaliło, a dałby bezpieczeństwo w razie zwarcia.

jackrzec - 23 Lis 2010, 19:22

Bezpiecznik na kabel rozruchowy?! :yyy: Pewnie ze 400A albo lepiej. Nigdy tego na oczy nie widziałem (ale może jest w jakimś aucie, tylko że ja o nim nic nie wiem...) Raczej nic z tego nie będzie, bo taki bezpiecznik będzie jak gwóźdź i kapel np Φ1,5 mm pójdzie z dymem a on nawet się nie zagrzeje. Takim nie zabezpieczysz auta. A jeśli chcesz zabezpieczyć wszystko poza rozrusznikiem, to myślę że 60A wystarczy (jak w mk4)
stasiek49 - 23 Lis 2010, 19:42

do tego autka szkoda kasy na taki akumulator,no i trzeba inny prostownik do ładowania
JoeMix - 23 Lis 2010, 20:07

jackrzec napisał/a:
Bezpiecznik na kabel rozruchowy?!
Bezpiecznik nie, ale sa specjalne przewody którymi podłącza się masę http://allegro.pl/przewod...1315609973.html ten z aukcji jest chyba zwykły, ale podobnie wyglądają zabezpieczające, przy dużym obciążeniu (zwarcie) topią się, ale w taki sposób że nie wywołują pożaru,,, akumulator zwykły,,,

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group