Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK4] Sensor airbag - umiejscowienie

gazik93 - 1 Gru 2010, 20:31
Temat postu: [MK4] Sensor airbag - umiejscowienie
witam mam problem gdzie znajduje sie sensor od poduszek mk4 rok 98
jackrzec - 1 Gru 2010, 20:52

POd dską rozdzielczą po stronie pasażera.
gazik93 - 1 Gru 2010, 20:56

a dokladniej troche duzo rozkrecania??
Puff - 2 Gru 2010, 10:00

Zajrzyj za tunel środkowy, na wysokości nóg. Powinnno być pudełko, trzyma się na kilku śrubkach.
rafantek - 2 Gru 2010, 10:36

MK4 moduł SRS ma za deska po stronie pasazera, troche za(nad) schowkiem, troche za poduszka powietrzna pasazera. JAk zerwie sie zaslepke poduszki (jednorazowe zatrzaskie) to da sie wyjac go bez demontazu deski.
jackrzec - 2 Gru 2010, 19:04

rafantek potwierdza moje słowa
MARIUSZ.B - 2 Gru 2010, 20:17

U siebie widziałem jakieś cudo tam gdzie pisze Pufcio, chyba że to nie to.
rafantek - 3 Gru 2010, 11:31

- jestescie pewni ze to modul poduszki? a jesli to czy nie jest to przypadkiem czujnik bocznych poduszek? bo obaj macie MK5 a tam z tego co koaze były juz jaśki w siedzeniach.
MARIUSZ.B - 3 Gru 2010, 13:18

rafantek napisał/a:
jaśki w siedzeniach

Mam u siebie. Ale czujnik od bocznych poduszek to nie wiem czy nie jest w okolicy jak się styka boczny słupek z progiem, kiedyś jak ściągałem tylny boczek to widziałem tam jakieś ustrojstwo.

Puff - 3 Gru 2010, 14:28

rafantek - ja tam u siebie bocznych nie mam :) poza tym czujnik/moduł jest ten sam, kwestia tego, że w fotelach z poduszkami, jest podłączona 1 wtyczka więcej - jak sobie do auta włożysz siedzenia z poduchami i podłączysz, to będziesz miał sprawny układ na 4 poduchy.
jackrzec - 3 Gru 2010, 18:55

Pufcio napisał/a:
jak sobie do auta włożysz siedzenia z poduchami i podłączysz, to będziesz miał sprawny układ na 4 poduchy.
Nie bo czujnik jest inny - ma dodatkową kulkę na przeciążenia boczne - to jest jedna wersja, a druga to taka jak MARIUSZ.B napisał.
Puff - 3 Gru 2010, 19:37

jackrzec - a to tego nie wiedziałem. Święcie przekonany byłem, że to jedno i to samo. Wobec tego dlaczego jest instalacja pod boczne airbagi i czy boczne wybijają, kiedy walniesz przodem?
rafantek - 3 Gru 2010, 21:35

MARIUSZ.B napisał/a:
Mam u siebie. Ale czujnik od bocznych poduszek to nie wiem czy nie jest w okolicy jak się styka boczny słupek z progiem, kiedyś jak ściągałem tylny boczek to widziałem tam jakieś ustrojstwo.

Byc moze, nie znam lokalizacji tego we fiescie. A w srodkowym tunelu moze byc jeszcze moduł od kontrolek rezerwy i niskiego stanu płynu spryskow.
Pufcio napisał/a:
rafantek - ja tam u siebie bocznych nie mam poza tym czujnik/moduł jest ten sam, kwestia tego, że w fotelach z poduszkami, jest podłączona 1 wtyczka więcej - jak sobie do auta włożysz siedzenia z poduchami i podłączysz, to będziesz miał sprawny układ na 4 poduchy.

Nigdy w zyciu, moduł jest inny i jak kolega napisał albo w sobie, albo dodatkowo w podłodze/tunelu ma czujnik przeciążeń bocznych.
Jak nie ma bocznego przeciążenia, poduszki boczne nie powinny odpalić, i w 2 strone przednie nie odpala jak uderzenie nie mieści sie w bodaj 30st od czołowego.

gazik93 - 4 Gru 2010, 22:13

wielkie dzieki znalazlem jest za poducha pasazera

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group