Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK3] Migotanie świateł podświetlenia

Krzysiek - 3 Gru 2010, 19:53
Temat postu: [MK3] Migotanie świateł podświetlenia
Cześć
Otóż mam taki problem. Gdy zapalam auto i jadę - stoję da się zauważyć że podświetlenie obrotka z prędkościomierzem jak i same światła migotają. Nie widać tego wyraźnie tylko jak się przypatrzę, tak jakby brakowało napięcia/ akumulator dawał za mało. Podświetlenie deski, radio i wszystko inne działa bez zarzutu, tylko światła przód i podświetlenie zegarów. Dodam że auto nie ma najmniejszego problemu z odpalaniem bez włączonych świateł i radia jak i z włączonymi poborami napięcia. Jak myślicie co się dzieje ? Coś z Akumulatorem / alternatorem ? Myślałem żeby aku podłączyć na parę godzin do prostownika co o tym myślicie ?

Zondahsp - 3 Gru 2010, 20:07

Siema mam podobny problem w MK4... Ale mi przy tym trochę wolne obroty "świrują"... przydały by się jakieś mądre odpowiedzi ludzi z takimi doświadczeniami :)
JoeMix - 3 Gru 2010, 20:07

Pulsuje tak? -> regulator napięcia na alternatorze
Krzysiek - 3 Gru 2010, 20:08

Ja nie mam problemów z silnikiem wszystko działa cacy tylko to co opisywałem z tym jest problem. Zastanawiam się czy coś z kablami jest nie tak, aku lub altek nie wiem dlatego czekam na propozycje.
JoeMix napisał/a:
Pulsuje tak? -> regulator napięcia na alternatorze

No niby tak. Czyli jest do wymiany czy da się go jakoś dłubnąć ?

JoeMix - 3 Gru 2010, 20:28

Intense napisał/a:
Czyli jest do wymiany czy da się go jakoś dłubnąć ?
Trzeba rozebrać i zobaczyć co jest, może szczotki zacięte, albo zjechane, może komutator na wirniku pożłobiony,,, jeśli elektronicznie padł regulator i pulsuje to do wymiany bo raczej nierozbieralne to jest,,,
diodalodz - 3 Gru 2010, 21:40

pierścienie ślizgowe szczotek .
Krzysiek - 3 Gru 2010, 23:38

W sumie z tego co patrzyłem drogie to nie jest koszt to około ~50zł tak więc dla świętego spokoju wymienię. Dzięki za pomoc chłopaki.
Temat można usunąć.

diodalodz - 4 Gru 2010, 22:10

co kosztuje 50 zł ?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group