Forum FiestaKlubPolska -

LPG - Co ile sie robi przeglad butli?

Kusiu - 8 Gru 2010, 22:45
Temat postu: Co ile sie robi przeglad butli?
witam ja z takim pytaniem: Co jaki czas trzeba robic przeglad butli m, czy jak to sie tam nazywa, bo mam w dowodzie wbity gaz w 2006 roku i pozniej nic :D

z góry dzieki za odpowiedzi :-)

Mikuś - 8 Gru 2010, 22:50

na butli od gazu masz napisany termin ważności,
Kusiu - 8 Gru 2010, 23:24

acha, i tylko tyle tak?
dzieki :-)

Stunt_Man - 8 Gru 2010, 23:28

przy przeglądzie musisz mieć wszystkie papiery od instalacji (homologacja itp)
a sama butla to o ile pamiętam 8 albo 10 lat może być (potem albo wymiana albo przegląd i ponowna homologacja czy jakoś tak)

DUCHU77 - 8 Gru 2010, 23:32

w prawym dolnym rogu nabita jest data na tej tabliczce na butli np 09/08 czyli wrzesień 2008rok :yes: , a legalizacja jest na 10lat od tej daty :-P
Kusiu - 9 Gru 2010, 00:03

moze mi ktos jeszcze napisac jak wygląda ta homologacja , bo ja chyba jej nie dostalem mam tylko w dowodzie wbite gaz i nic wiecej nie mam , nie mam zadnego papierka ani nic
DUCHU77 - 9 Gru 2010, 00:09

to chyba się nazywa ( paszport na homologację na butlę)
Kusiu - 9 Gru 2010, 00:11

tak ale ja dostalem tylko karte pojazdu i dowód i nic innego
JoeMix - 9 Gru 2010, 06:30

Z tego co wiem nic się nie zmieniło, jak dostajesz papiery od gazu, czyli wyciąg z homologacji każdego elementu, info o montażu i takie tam, to wszystkie te papiery zostawiasz w wydziale rejestracji za stempelek w dowód - policja, na przeglądzie nie mają prawa od ciebie żądać dokumentów potwierdzających dopuszczenia auta do ruchu z instalacją, bo taką informację masz wbita w dowód. Cały ten bałagan nie tyczy się tylko właśnie legalizacji butli, która jest ważna 10 lat od daty produkcji (nie montażu) obligatoryjnie, więc jak nie minęło 10 lat od daty produkcji to butla jest "legalna z urzędu" jak minęło 10 lat to trzeba robić legalizacje zbiornika, lub wymienić na nowy (czyli z aktualną legalizacją)
Magda M. - 9 Gru 2010, 09:25

Nie wiem, jak to wygląda przy nowej instalacji i butli, ale po zrobieniu legalizacji (raz na 10 lat), wydają taki protokół, który trzeba dodatkowo mieć zawsze przy sobie. I na nim jest data wykonania badania i termin kolejnej legalizacji instalacji. Bez tego świstka nie podbiją przeglądu, a policja podczas kontroli dokumentów też go sprawdza.
rafantek - 9 Gru 2010, 09:26

Niemniej na przegladach zadaja wlasnie potwierdzenia legalizacji zbiornika.
JoeMix - 9 Gru 2010, 09:36

Magda M., dobrze gadasz, tak jest, jak ktoś woła legalizacji zbiornika młodszego niż 10 lat, to się go uświadamia że zbiornik taki ma legalizacje z urzędu,,, na kontroli papierów od gazu jeszcze mi nikt nie wołał, a na przeglądzie sam diagnosta gadał że jak nie minęło 10 lat to papiery go nie obchodzą,,, nie mniej jednak, do każdej nowej butli legalizacja wydana być powinna i wypadało by ją mieć ze sobą,,,
rafantek - 9 Gru 2010, 09:55

Ze soba to wozic nie trzeba, na drodze nikogo to nie obchodzi. Jedynie WK i Diagnosta, potrzebuja swistki - diagnoscie potrzebny jest numer swiadectwa homologacji, jesli butla do 10 lat, lub protokol badania szczelnosci jesli powyzej 10 lat.
Kusiu - 9 Gru 2010, 10:38

acha , czyli co nie zarejestruuje jej bez tego swistka czy jak?
rafantek - 10 Gru 2010, 01:51

ano nie.
Kusiu - 10 Gru 2010, 10:15

byłem wczoraj w serwisie gdzie montują gaz, zrobią mi duplikat tego za stówkę :-P
JoeMix - 10 Gru 2010, 10:32

Jeśli butla nie ma 10 lat, to cholernie drogo :P
Kusiu - 10 Gru 2010, 11:14

butla jest z 2004 roku :P
TomQ - 10 Gru 2010, 19:04

JoeMix
Chłopaki nie robią tego za darmo.
Trzeba maila napisać, przelew zrobić oraz odebrać i otworzyć przesyłkę ;) .


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group