Forum FiestaKlubPolska -

Car Audio i CB - [MK6] Wprowadzenie aktualnej daty do radia - 6000 CD

jerzyn - 15 Gru 2010, 14:17
Temat postu: [MK6] Wprowadzenie aktualnej daty do radia - 6000 CD
Miałem słabsze trochę radio i dostałem od kolegi radio od Forda Galaxy "Radio Ford 6000 CD" , wszystko gra i hula ale nie mogę wprowadzić aktualnej daty do radia .Czy może to mieć coś wspólnego z brakiem aktualnego kodu VIN w radiu.Pokazuje się kod VIN poprzedniego właściciela ,instrukcje do radia mam po francusku i klapa ...
Cobrak - 15 Gru 2010, 17:03

Tu masz link do instrukcji w języku polskim.Mam nadzieję że to pomoże.Instrukcja 6000CD
jerzyn - 15 Gru 2010, 19:45

Cobrak napisał/a:
Tu masz link do instrukcji w języku polskim.Mam nadzieję że to pomoże.Instrukcja 6000CD

Dzięki za link , wkrótce sprawdzę
Pozdrawiam

rafantek - 15 Gru 2010, 20:14

zwykle aktualizuje sie data po danych RDS
jerzyn - 15 Gru 2010, 20:23

rafantek napisał/a:
zwykle aktualizuje sie data po danych RDS

Juz trochę jeżdżę z tym radiem i sie nic nie dzieje, to nie problem .Ale ktoś mi nabździł ze musi byc aktualny VIN do komputera w samochodzie

blackdriver - 17 Lip 2016, 01:44
Temat postu: [MK6] Wprowadzenie aktualnej daty do radia - 6000 CD
Podepnę się pod temat żeby nie zakładać nowego. Otóż mój problem dotyczy fordowskiego radia 5000C.

Po zakupie fiesty mk6 po lifcie z takim radiem okazało się że nie jest ono podłączone. Kupiłem więc potrzebną przejściówkę, podłączyłem...i tu pojawił się pierwszy problem - po wpisaniu kodu radio się wyłączało. Udało mi się znaleźć informację że radio potrzebuje 2 masy i 2 "plusy" (stały i po stacyjce). Tak też je podłączyłem i wprawdzie radio działa, ale nie zapamiętuje daty i godziny. Co ciekawe stacje radiowe pamięta. Ma ktoś jakiś pomysł gdzie leży problem?

slawomirro - 17 Lip 2016, 20:43
Temat postu: [MK6] Wprowadzenie aktualnej daty do radia - 6000 CD
Też mam podobny problem i też nie bardzo wiem jak go rozwiązać, co śmieszniejsze mam inne radio w aucie TravelPilot EX.
Np mamy godzinę 21:00.
Tak się też wyświetla na zegarach przy kierownicy. Ustawiłem identyczną godzinę w radiu, ale po wyłączeniu radia mam 20:55.
I za Chiny ludowe nie wiem dlaczego radio nie zapamiętuje ustawienia godziny po wyłączeniu. Jak włączę radio, mam 21:00, czyli
jest ok.

EDIT:

Już wiem - może się to innym przyda: Wgranie od nowa pełnej nowej daty (czas+data) w ustawieniach zegara tablicy zegarów, skutecznie pomogło rozwiązać problem czasu na wyłączonym radiu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group