Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK3] Wyciek p³ynu ch³odniczego z okolic paska klinowego

nowyjol - 12 Sty 2011, 16:10
Temat postu: [MK3] Wyciek p³ynu ch³odniczego z okolic paska klinowego
Witam serdecznie maniaków i mechaników Fiescinek!
Mam pewien problem i potrzebuje jakiej¶ fachowej porady co by wiedzieæ w czym problem i jechaæ do mechanika z jak±¶ wiedz± b±d¼ porady typu zrób to sam. Nie raz ju¿ to forum pomog³o mi ( laikowi ) uporaæ siê z problemami i od¶wie¿yæ moje maleñstwo ale teraz po przeszukaniu i poczytani nie jestem w stu procentach pewny co mo¿e byæ przyczyn± tego wycieku!
A wiêc do rzeczy w niedziele ostatni± po odejsciu mrozów gdy wsiad³em i przejecha³em dos³ownie ko³o 3 km zauwa¿³em ¿e fiescinka praktycznie nagrzewa siê w niesamowicie wielkim têpie ! do czerwonego leci w parena b±d¼ parena¶cie minut ! d¼wiêk ¶ilnika te¿ jest nie zaciekawy, gdy zerkno³em pod maske na czê¶ci silnika ( zdjêcie 1 ) móg³bym ugotowaæ jajecznice, zaczeka³em na parkingu i dojecha³em odstawiæ samochód na parking. znad paska klinowego ( zdjêcie nr 2 ) po odpaleniu na nastêpny ju¿ dzieñ po 2, 3 minutach wydobywa siê troche smierdz±cego dymu, na zdjiêciu nr 3 i 4 zrobionych od spodu samochodu widaæ ewidentie ciekn±cy p³yn ch³odniczy po pasku, i moje pytnie polega na tym CO MO¯E BYÆ PRZYCZYN¡, CZY MO¯E KTO¦ DOSTRZE¯E TEN WYCIEK, I RADY CO Z FAKTEM ZROBIÆ

ZDJÊCIE NR 1
ZDJÊCIE NR 2
ZDJÊCIE NR 3
ZDJÊCIE NR 4
ZDJÊCIE NR 5
ZDJÊCIE NR 6
ZDJÊCIE NR 7
ZDJÊCIE NR 8

z góry dziêki za pomoc ja temat ¶ledze wiêc jakby kto¶ jakie¶ pytania to pisaæ

btw. wiem ¿e stan czysto¶ci i wyg³±d silnika nie za ciekawy ale to skutek zimy i od neidawna wsumie doprowadzam go do stanu normalnego poniewa¿ wcze¶niej nale¿a³ do ciotki która za du¿o w nim nie robi³a :)
Fiesta jak w opisie tematu 95 r MK3 1,4 benzyna ta mocniejsza wersja

[ Dodano: Sro Sty 12, 2011 16:11 ]
dodam ewentualnie pro¶be o kontakt je¶li kto¶ posiada do mechanika z Kielc b±d¼ okolic kto móg³by mi pomóc

TomQ - 12 Sty 2011, 16:18

Zajecha³e¶ pompê wodn±, ale to pó³ biedy.
Najprawdopodobniej przegrza³e¶ jeszcze silnik.
Oby skoñczy³o siê tylko na uszczelce pod g³owic±.
Choæ s±dz±c z Twojego opisu szkody mog± byæ nieodwracalne. Przegrzany silnik to niestety szrot. Bardzo szybko traci kompresjê, zaczyna braæ olej itd.

Je¶li chcesz go ratowaæ, to broñ Panie nie odpalaj.
Hol lub laweta i do warsztatu.

nowyjol - 12 Sty 2011, 16:20

czyli laweta i jaki¶ znajomy mechanik co by j± jeszcze podratowa³ i posprawdza³ na fachowe oko ?
Tommur - 12 Sty 2011, 16:21

Skoro nie leci od góry (s± tam przewody wodne), to pewnie pad³a pompa. Ale jak jecha³e¶ na suchym to mo¿e byæ buba
nowyjol - 12 Sty 2011, 16:23

dobra biore jutro na hol i wioze do mechanika !
dziêki za szybk± odpowied¼ ! :)
mam nadzieje ¿e da rade odratowaæ co by jeszcze jako¶ je¼dzi³a po mie¶cie

JoeMix - 12 Sty 2011, 16:45

Pad³a pompa i wylecia³ p³yn z silnika, jak du¿o nie je¼dzi³e¶ to go nie ugotowa³e¶ - na lawecie do mechanika, pasek, pompa, rolka - jakie¶ 150 zeta + robocizna, wymiana na kanale to jakie¶ 1h roboty, zalewamy P£YNEM (nie wod±) i siê oka¿e czy siê ugotowa³ czy nie,,,
nowyjol - 17 Sty 2011, 18:43

w³a¶nie jestem po telefonie od mechanika, przyczyn± pompa wody podobno fatalny stan i pad³a. koszta i ewentualnie jak co¶ jeszcze bêde wiedzia³ to dam znaæ :)

Wielkie dziêki za pomoc i ka¿d± rade !

JoeMix - 17 Sty 2011, 21:44

nowyjol, pompa wody w Twoim aucie jest do wymiany przy ka¿dej wymianie rozrz±du, czyli z automatu co ile¶ tam kilometrów,,,
nowyjol - 18 Sty 2011, 10:08

rozrz±d co ile powinno siê kontrolowaæ tak pi razy drzwi?
Maki - 18 Sty 2011, 20:03

Chyba co 40-50 tys. km.
nowyjol - 18 Sty 2011, 22:34

samochód odebrany, wymiana tylko pompy przy okazji krzy¿ak i fetka dzia³a jak powinna ! koszt wraz zakupem nowej pompy i po uzupe³nieniu p³ynów 230 z³
jeszcze raz dziêki

Stunt_Man - 18 Sty 2011, 22:35

nowyjol napisa³/a:
koszt wraz zakupem nowej pompy i po uzupe³nieniu p³ynów 230 z³

¼dziercy ;-(

TomQ - 18 Sty 2011, 22:35

nowyjol i oby tak pozosta³o i nie okaza³o siê za chwilê, ¿e zaczyna dymiæ, braæ olej itd.
JoeMix - 18 Sty 2011, 23:43

nowyjol, Jak tylko pompy?! Jak nie wymieni³e¶ rolki to frajerska naprawa, jak pasek jest stary to g³upia naprawa i za chwile mo¿e strzeliæ / przeskoczyæ,,, skoro auto by³o u mechanika to trzeba by³o wymieniæ komplet: Pasek, rolka, pompa i na 60ty¶ km spokój,,, a tak to nie wiadomo co i kiedy znowu, a jak strzeli pasek to bêdziesz auto zmienia³ (lub co najmniej silnik - mnie wysz³o taniej ca³e auto)
nowyjol - 19 Sty 2011, 16:41

JoeMix, pasek jaki¶ czas temu by³ wymieniany, z rolk± niestety nie wiem
ale dziêki za rade postaram siê dowiedzieæ co i jak

Cytat:
nowyjol napisa³/a:
koszt wraz zakupem nowej pompy i po uzupe³nieniu p³ynów 230 z³


¼dziercy

¿ycie ! jakby by³o ciep³o i kana³ mia³ cz³owiek to sam bym sobie pogrzeba³

JoeMix - 19 Sty 2011, 19:26

nowyjol napisa³/a:
pasek jaki¶ czas temu by³ wymieniany
Po tym jak oberwa³ od pompy i zala³ go p³yn ja bym nie ryzykowa³,,,

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group