Forum FiestaKlubPolska -

LPG - [MK3] Manometr na butli przestał działać

chudy333 - 13 Sty 2011, 23:20
Temat postu: [MK3] Manometr na butli przestał działać
Witam. Mam na butli wskaznik (manometr). Od pewnego czasu co były mrozy przestał działać, nawet po zatankowaniu do pełna stoi na "0". Co mogło strzelić w nim i jak to naprawić?
arecki - 13 Sty 2011, 23:53

pewnie się zaciął....tez tak kiedys miałem. Delikatnie młotkiem go poczęstowałem i zadziałał :-P
JoeMix - 14 Sty 2011, 07:36

chudy333 napisał/a:
Mam na butli wskaznik (manometr)
Jesteś pewny że to manometr (czyli wskaźnik ciśnienia? Bo na butlach (po określeniu tankowanie stawiam że chodzi o zbiornik LPG) montuje sie proste wskaźniki napełnienia, na pływaku jest magnes, i na obudowie jest wskazówka z magnesem, która się ustawia w zależności od ustawienia tego w środku, zdejmij szkiełko i zobacz czy wskazówka nie wypadła z mocowania, tylko sobie najpierw zaznacz markerem położenie szkła bo Ci się rezerwa przesuwnie jak założysz w innej pozycji.
chudy333 - 14 Sty 2011, 17:52

kurde ruszałem tą wskazówką i nic, cały czas wskakuje na "0" ;/ czuje że magnes działa ale nic się nie zmienia ;/
JoeMix - 14 Sty 2011, 22:17

chudy333, jak czujesz ze magnes ciągnie wskazówkę na "0" to jest szansa ze pływak sie zatopił,,, jak tankujesz do pełna to normalnie odbija?
chudy333 - 15 Sty 2011, 10:17

nie odbija wskazówka ani nie drgnie cały czas leży na "0":/
JoeMix - 15 Sty 2011, 12:08

Jak nie odbija to poleciał pływak, wyjeździj gaz do zera i do zakładu LPG na naprawę/wymianę wielozaworu na butli,,, o tym żeby nie tankować LPG do czasu naprawy i czym to grozi to chyba nie muszę wspominać,,,

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group